Závod #584: 7. dubna 1996. Grand Prix Argentiny. Buenos Aires
Pól Damon Hill (Williams FW18) - 1. 30,346 (169,707 km/h)
Nejlepší kolo Jean Алези (Benetton B196) - 1. 29,413 (171,478 km/h)
Vítěz Damon Hill (Williams FW18) - 1:54. 55,322 (160,013 km/h)

Víkend v Magny-Cours se konalo v proměnlivé počasí, které nebylo, ale ovlivňují průběh závodu. V neděli odpoledne svítilo slunce na obloze, ale prognóza není vyloučeno. Některé týmy si vybrali suché nastavení, jiní raději hrát a sázet na déšť. Publikum, jako obvykle, ztuhla v netrpělivost.

Vzdálenost závodu činil 72 kruhu, a dá se říci, že prvních padesát z nich se ukázaly jako jeden na druhého. Jezdci zaútočili поребрики v zatáčkách, navštívili boxy, bettering průměrnou rychlost - ale pořadí v první шестерке zůstala úplně stejná, jako ve třetí zatáčce prvního kola.

Piloti Ferrari Michael Schumacher a Eddie Irvine obsazené liché pozice v квартете nejsilnější, a Heinz-Harald Френтцен a Jacques Villeneuve z Williams - sudé. A ani se o nějaký boj a řeči nebylo, отрывы приближались na 20 sekund.
Takový obraz nezměnil дажа заморосивший na polovině vzdálenosti déšť. On šel, ale týmu jako není самечали jeho, vždy navazuje svým závodníci další sada сликов během zastávky v boxech. Zdálo se, že je vše jednoduché a velmi jasné. Pravda, déšť v průběhu doby byl stále silnější.

Nebe definitivně prolomila za tucet s malým kol do cíle. Není sprchou, samozřejmě, ale je docela solidní deštěm. A tady, jak se říká, večer přestal být томным. Část pelotonu prostě odplaveny z trasy, a zbývající účastníci Grand prix vrhli se do boxů pro přechodné gumy. Všechny, kromě dvou vůdců - Schumacher a Френтцен zůstali na trati.

Jak řekl, poté, co Michael, nastavení Ferrari byly střední, a i když na začátku deště Schumacher a vyskočila na štěrk, se mu podařilo vrátit se a pokračovat v jízdě. A tým pozorně sledují Френтценом, aby přesně opakovat akci soupeře a ne dát se do ní.

Jak se ukázalo, dešťové smršti byla krátká, protože dva němci udělali pravda, zůstává na сликах - jsou před zbytkem se dostali do cíle, a za разворачивалась opravdu epická bitva. Nic méně полудюхины sportovce оспаривали třetí a následné místa, neustále tváří a вылетая.

Aktivní všech byl Villeneuve: kanaďany позарез potřeboval brýle ve sporu o titul, protože na finále kruzích doslova растолкал Jeana Алези, Davida Култхарда a Ralf Schumacher, a pak předjel a Eddie Ирвайна. Až do konce zůstal jen jeden zvrat, ale Jacques bez přemýšlení vrhli do útoku - a, ztrácí řízení, točil na trati!

Eddie klidně dojel nakonec třetí, no a Вильневу podařilo vrátit na trať a dostat pod kostkované vlajky na okamžik dříve Алези.
Zajímavé. . .
Michael Schumacher vynechal téměř vítězství v závodě, vpřed otstavavšego před na kruhu, jeho mladší bratr Ralf. Jaký druh hlouposti, "řekl Murray Walker. Ale Ralf, který předtím byl sedmý, jen díky prozíravosti Michael byl schopen oltygrat′ postavení další krach soupeři v poslední zatáčky.

Jarno Trulli

Na předchozí krok v Kanadě zakoukal do vážnou nehodu a zlomil si nohy Olivier Panis. Nahradila jej z Minardi pozvali mladého Jarno Trulli. V první kvalifikaci za volantem silného stroje ukázal vynikající šestý čas, ale o den později dokončil závod jen desátý. Tehdy nikdo nemohl předpokládat, že pro hvězdy motokáry tato přednáška bude na začátku dlouhé kariéry. . .

Jarno na rodu bylo napsáno stát pilotem - ho i pojmenoval finského motocyklista Jarno Сааринена, havarovaná v Monze na očích rodičů Trulli za pár měsíců před narozením dítěte. Již v devíti letech, chlapec se choval v profesionálním картинге, kde za příští desetiletí získal všechny možné tituly, důsledně se stal mistrem Itálie, Evropy a světa.

Cesta Trulli do Formule 1 dopadlo neuvěřitelně krátká - je to Kimi Räikkönen se může pochlubit něčím podobným. Současné mládeže, nucené za tři-čtyři roky sedět v GP2, je možné jen tak dále: ještě v polovině roku 1995 století Jarno honil v картинге, a již brzy na jaře 1997 století vyšel na start své první Grand prix. V mezidobí vyhrál německé mistrovství Ф3, skončil třetí v Macau - a učinil manažerský kontrakt s Flavio Seal.

Ten a našel земляку místo v Minardi. Od prvních závodů bylo jasné, že ten chlap to všechno vyjde. Právě jeho rychlost se posunula Yukio Катаяму k ukončení kariéry, a tak tím, že se na své likvidaci zcela толковую auto Prost, Jarno jel opravdu rychle. V Хоккенхайме budoucí mistr světa Jacques Villeneuve, se snaží настичь ital, vylétl z tratě a sám Trulli dojel čtvrtý. A v Rakousku дебютант šampionátu více než polovinu závodu лидировал jisti s rezervou - ale ne сдюжил motor. . .

Není pochyb o tom zůstalo, Formule 1 získala novou hvězdu první velikosti. A teď bylo důležité, aby se zabránilo chybu s dalším krokem, aby se sebejistě pohybovat nahoru a ne promarnit talent ztrácí. Jarno nevynechal tři finále Grand prix - opravil Panis - a věnoval je čas uvažovat o budoucnosti. Nakonec se s Seal se rozhodli pokračovat ve spolupráci s Аленом Jednoduché, protože v roce 1997-m tým Profesora dokončil sezonu je šestý.

Франция'97: Ярно Трулли-lm6zpdrcyv-jpg

To byla první chyba. Výsledek byl zobrazen na auto, auto stále vytvořena a vlastní techniku Prost v následujících dvou letech nebyl příkladem horší. Ano, a vyhýbat se motory Mugen-Honda ve prospěch národních Peugeot nepomohlo. Výsledkem pouze dvě šestá místa na dva roky a zkažený vztah s profesorem. Když se závod roku 1999 neuvěřitelný déšť na Nurburgringu Trulli ještě skončil druhý, Allen nazval náhodné štěstí.

Třetí tým Jarno stala Jordan. A opět - přechod slíbil slibná, ale ve skutečnosti to nebylo tak skvělé. Když v roce 1999 Heinz-Harald Френтцен za volantem žluté stroje bojoval o titul, pak v roce 2000-m i stupně vítězů ani jednou refounded italského новобранцу Eddie Jordan. Nejvyšší bod dvouletých vystoupení Trulli za ирландца se stalo, asi druhé místo na startu Grand prix Monaka v první sezóně, ano jeden kruh vedení v Malajsii ve druhém. Body se za tento čas набралось jen 18.

Po dvou vystřelení Flavio Briatore nechtěl riskovat- a ward vstřelil v jeho týmu Renault. První rok hnací stroj je stále velice nakřivo, Trulli celkově vypadal poněkud horší Jenson button a a co je nejdůležitější, se stala čím dál objeví zajímavé funkce kvalifikační závodník kdykoliv vypadal lépe než v racing. Je však vhodné nabídky a Mike Gascoyne: Pokud chcete vědět, co je skutečně schopen váš stroj, dal v sobotu na kole Jarno Trulli.

V roce 2003 m do týmu přišel zázračné dítě Fernando Alonso a наголову rozdrtil zkušeného partnera. Příští zimu ital udělal důležité závěry, které mají za sebou sedm sezón neuvěřitelným způsobem podařilo najít někde dodatečné rezervy a výrazně přibrat.

V období 2004 tým Renault již вступала v hodnosti jednoho z favoritů. Deset prvních závodech Jarno jen jednou se dostal do cíle. Stal se třetí ve Španělsku (vyhrál jen druhé stupně vítězů v kariéře), a co je nejdůležitější - vyhrál s поула v Monaku, se stal jediným, kdo od března do srpna toho roku vylezl na vrchol přehlídkových mol kromě Михаэля Schumachera!

Je to tady, dlouho očekávané štěstí? Ale ne, problém přišel, odkud není čekali. Seal, které dlouhé roky помогавший Trulli, se náhle stala pro něj hlavní překážkou na cestě k úspěchu. Flavio ocitl v táboře soupeře - Fernando Alonso. I přes mládí, ten je již velmi negativně se choval k rychlým напарникам, se snaží vytvořit tým kolem sebe.

Formální příležitosti pro tahanic se staly události posledního okruhu Grand prix Francie, kdy za pouhé dva odbočku do cíle v neškodné situace ital přišel o třetí místo Rubens Barrichello. Skončilo vše tím, že Jarno (který v té době roste rychleji než partnera na body) oznámí, že smlouva prodloužena nebude, vinu na ztrátě motivace a čeká za dveřmi ještě do konce šampionátu.

Proto se v roce 2005 m, když Alonso hnal k titulu, Trulli uvažoval o превратностях osudu, je oblečen v červeno-bílá kombinéza Toyota. Po pravdě řečeno, byl to jeho nejúspěšnější výběr týmu za celou jeho kariéru. Dvě první závod ital začal druhý, pět prvních třikrát navštívil na stupních vítězů a v Indianapolis přinesl japonci poprvé v jejich historii pole (dar, že se na start dostat ven, není vyšel z důvodu шинного skandálu).

Ale pak tým opustil Гаскойн, a výsledky klesla. Dva roky slušných kvalifikace a ne nejúspěšnějších závodů udělal Trulli nejzkušenější závodník v пелотоне, ale už bylo jasné, že kariéra je pravda pohybuje na soubor.

Období 2008 a 2009 se staly pro italské druh ренессансом. Toyota se konečně отладили pracovní postupy, избававшись od zbytečné byrokracie, a šlo z kopce. V prvním z těchto sezón Jarno desetkrát vydělával brýle a vystoupil na stupně vítězů ve Francii, a druhý začal s jasným Grand prix Austrálie, kde vykopl z boxů a skončil třetí!

Pak byly pole a třetím místě v Bahrajnu - a грянувший hospodářská krize, вынудивший japonské příkaz nejprve snížit spotřebu na modernizaci stroje, a po a vůbec minimalizovat nákladné program ve Formuli 1. Jarno již uplynulo 35 let, ale v paddocku bylo plné chamtivých do vystoupení mladých pilotů s velkými logy na všech viditelných místech.

On vyjednával s Sauber, ale nakonec skončil v týmu, kterou (pro zamezení záměny) zveřejníme Caterham. Výsledky jeho vystoupení se všichni dobře známé: pozve dva vítězové Grand prix, anglo-malajci dvě sezóny мариновали na konci druhé desítky. To je pak v očích Jarno definitivně погасли ti задорные světly, které byly tak dobře viditelné všem v roce 1997-m.

Když v létě roku 2011 se Trulli se zeptali miss jeden závod, aby přišla Каруну Чандхоку, to nemůže stát, aby se vzdal. A začátkem února 2012, když si uvědomil, že nový Caterham jede stejně neradostně, stejně jako u předchozích dvou, klidně osvobodil cockpit Vitalij Petrov a odešel na vlastní vinice.

Nic ale není vyloučena v pár let se dočkáme ještě jednou italské. Jeho zkušenosti a talent bude jistě poptávky v soutěžích nebo vytrvalostní závody na turné. Historie zná mnoho příkladů, kdy tato druhá kariéra byla poskytnuta kde lepší nejprve.