Závod #584: 7. dubna 1996. Grand Prix Argentiny. Buenos Aires
Pól Damon Hill (Williams FW18) - 1. 30,346 (169,707 km/h)
Nejlepší kolo Jean Алези (Benetton B196) - 1. 29,413 (171,478 km/h)
Vítěz Damon Hill (Williams FW18) - 1:54. 55,322 (160,013 km/h)

V předvečer fáze v Buenos Aires ukázalo, že ne všichni Argentinci v úžasu z Formule 1. A někteří nejsou nadšeni. Místní farmář, odkazující na takové vymyslel, není nic lepšího, jako pod rouškou noci jede na traktoru přímo do autódromo Oscar Gálvez- a dvakrát ostrý pluh asfalt na startovní čáru! Tyto odporné zblízka jizvy pořadatelé zjevně selhala piloti museli dvakrát přes skutečnou rychlost nárazy kroužit-se všemi důsledky pro jejich vlastní záda a vozu odpružení.

Pole má vůdce sezóny pan damon Хиллу. Hlavní rival pilota Williams, Michael Schumacher, podlehl jen pár desetin, ale upřímně přiznal, že byl pilotování na absolutním limitu. Ferrari němci скверно řídili, několikrát ho разворачивало na trati, a nejlépe slova úřadujícího mistra ověřit pouze desáté pozice na roštu jeho společníka Eddie Ирвайна.

Na startu Hill a Schumacher uložili pozici, a to дебютант sezóny Jacques Villeneuve, udělal chybu v práci se spojkou, poklesl z třetího místa na deváté. Právě snaha kanadských za vůdci a stal se v tento den snad nejvíce fascinující událost závod.

Pomocí výraznou převahu v technice nad svými soupeři - Williams FW18, že není pochyb o tom, bylo to nejlepší, nádobí toho sezóny - Villeneuve poměrně rychle hrál čtyři pozice, ale kvarteto vůdce, který zahrnoval Damon, Michael a závodníci Benetton Jean Алези a Gerhard Berger, v té době odtáhla na dobrých dvacet vteřin.

Hill jistotu kontrolovala vývoj: jasně pociťoval, že mu sil v případě potřeby zvednout tempo. A tato potřeba vznikla, když se na trati objevil zabezpečení vozidla. Бразилец Pedro Диниц za několik minut se stal členem dvou výrazných nehod. Nejprve, během předjíždění na kruhu, poslal v letu stroj svého bývalého týmu Forti. To vyloženy ve štěrku pruhy bezpečnosti nahoru wok a zničit Luka Бадоеру musel rozkopat si cestu ke svobodě, četnými zástupci služeb trasy stáli vedle a se zájmem sledovali, co se děje.

A po pár kolech už sám Диниц letěl v tom samém místě: pilot Ligier navštívil дозаправке, ale na jeho počítači (možná, že v důsledku první nehodě) nefunguje uzavírací ventil nádrže. Palivo se stala выливаться, vybuchla a stroje vyvinula v obrovské ohnivé koule. Dobře ještě, že samotný pilot nebyl zraněn.

No a pak soupeři jakoby sami расступились před Вильневом. Шумахеру musel zastavit z důvodu toho, že вылетевшие z pod koly auta Hill trosky cizího kolize na několika místech udeřil zadní křídlo Ferrari, Алези ztratil 12 sekund, заглохнув v boxech a u Бергера zhroutil zavěšení.

Tak se stalo, že Damon Hill získal již čtvrtý po sobě jdoucí vítězství a jeho tým Williams získala nečekaný dvojnásobek. U Алези třetí, finální místo způsobil velkou radost - ale to může být spokojený s sebou Jos Ферстаппен, добывший šesté místo za volantem pokorný Arrows.
Zajímavé. . .
Získal první tři závody, tří výher a dvě druhá místa, piloti, které Frank Williams získal celkem 42 bodů. Všechny ostatní společně jen 36. Výsledky na celou sezonu tento obrázek se mírně změnila: 175 bodů na Williams, 241tým ve zbytku světa.

Jordan 196
Čtvrtý závod v Buenos Aires skončil Rubens Barrichello. To byla první v sezóně účinný povrch týmu Eddie Jordan, která se používala v tom roce stroj model 196.

Аргентина'96: Jordan 196-tygs87payq-jpg

Stavěl ji známý odborník Gary Anderson. Před ním stáli dva hlavní úkoly: zlepšit spolehlivost, s níž v minulém roce 1995-m vše bylo nejlepším způsobem, ale přitom udržet rychlost, je poskytována Рубенсу Barrichello a Eddie Ирвайну vylézt na pódium v Montrealu.

Zjednodušení že Jordan i nadále spolupracovat s pečovatelky Peugeot, a pravidla obecně stabilní: jen potřebné ke zvýšení bočnic kokpitu a průřez pružit. Posledním pravidlem v zájmu vyhnout se potenciálně nebezpečné konstrukce jako McLaren MP4/10 s nosem šídlo.

Počítač nelze považovat za radikálně nové, ale některé z jeho míst byly přepracovány výrazně. Je to tady, že očekáváme, že k přidání napustil mlha Anderson v lednu prezentace v Estoril. Ve skutečnosti odborníci okamžitě identifikovány dvě zajímavé rysy 196.

Celkově to byl docela tradiční stroj s tým skořepina, trojúhelníkové Rod páčky a semiskorostnoj převodovky. Ale poprvé v historii Jordan novovoj kapotáž vyrůstal a a co je nejdůležitější, místo jedné velké každá strana pontonu měl dvě malé sání. Machine autor vysvětlil, že vše pečlivě načasované, a to povede ke zlepšení chlazení motoru.

Dalším důvodem je nejpozoruhodnější, možná, je vnější rozdíl byl jasně žluté zbarvení sponzora. Jordan byl schopen zajistit solidní podporu tabachnikov Benson a živých plotů. Docela rychle během sezóny se změnil na zlatavou barvu. Eddie Irvine Ferrari, levice a jeho místo bylo přijato zkušený Martin Brundle. Společný soubor podmínek přislíbil, že velmi dobrá sezóna.

Všechno to začalo, však s vážnou nehodu. Na konci Grand Prix Austrálie debut Brundle se stal účastníkem hromadné havárii, jeho auto letělo do vzduchu, převrátil a razlomilas′ ve dvou. Závodník byl zraněn než osvědčené bezpečnostní sto šestina devânost′, ale dorbyh zkrátil mu prošel znamení nehod.

Barrichello stejné hrál stabilně. Nicméně, i když se mu a podařilo vyšplhat až na druhé místo v Brazílii, a pak ve Španělsku, získat pódium není schopen. Soupeři byli připravení a Jordan, i přes dobré kvalifikaci (na domácí Интерлагосе Rubens odstartovala druhý!), není schopen držet krok za lídry v závodech.

Nakonec nejlepší výsledky se staly tři čtvrté místo. Ve srovnání s loňským rokem se podařilo vydělat na jeden bod více (22, proti 21) a změnit šesté místo Poháru konstruktérů na pátou. Ale celkově musím přiznat, Gary Андерсону podařilo splnit jeden úkol, ale ve druhé to nepodařilo. Zvýšit spolehlivost podařilo jen díky určité ztráty rychlosti.

Jen v sezóně 1996 každý z pilotů týmu absolvoval devět závodů, ve 12 případech se podařilo získat body. Nejlepším týmovým výsledkem se staly čtvrté a páté místo v Monze. Také na Jordan 196 bylo získal jedno místo v prvním kick-off v řadě.