repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
Sprint Cup дырэктар Джон Дарби (злева) і NASCAR віцэ-прэзідэнт па Канкурэнцыі Робін Пембертон былі важную ролю ў распрацоўцы новых стратэгій, накіраваных на павышэнне вентылятар цікавасць.

ДАЙТОНА БІЧ, ШТАТ ФЛАРЫДА. - Калі справа даходзіць да многіх сваіх апошніх Sprint Cup, правіл, палітыкі і правядзенне спаборніцтваў, NASCAR пайшоў “рэтра.”
У многіх выпадках здаецца, паўторна прыняла яго старых шляхах - я маю на ўвазе, як гэта было раней зрабіць што - то, і некалькі закінутых апошнія законы, якія апынуліся незаможнымі і рашуча непапулярным.
Для NASCAR, каб пайсці назад, як гэта было раней, я думаю, гэта робіцца для некалькі вельмі важных прычын. Па-першае, старыя спосабы ня можа быць, гэта было дрэнна пасля таго, як усе.
Па-другое, і самае галоўнае, яна разлічана на аматараў. Гэта спосаб утаймаваць іх самых сур'езных скаргаў, павелічэнне іх, здавалася б, адстаючых цікавасці да спорту і, тым самым, можа быць, ажывіць расы наведвальнасць і рэйтынгі ТБ.
Думаю, ўсё гэта ненадоўга.
У маштабныя змены ў асновы канкурэнтныя правілы і нормы паводзін, NASCAR змяніў знешні выгляд Sprint Cup аўтамабілі, вяртаюцца да старой, усталяванымі кваліфікацыйнай сістэмы, дапамагае ў стварэнні асаблівага, адрознага ад іншых расы, якая адрозніваецца ад усяго, што ў яго гісторыі і зрабіла яго больш цяжкім для каманды, каб зарабляць сур'езныя грошы, калі яны хочуць выкарыстоўваць некалькі колаў і галавы для перавозчыка.
Іншымі словамі, можна з упэўненасцю сказаць, што яна вярнулася ў “старыя добрыя дні” і банкаўскай заўзятары будуць схаваць.
Я думаю, што тут есць выдатныя магчымасці таго, што можа здарыцца.
Разгледзім "пакаленне 6" аўтамабіль.
Я ўжо казаў пра гэта шмат і не трэба ўдавацца ў падрабязнасці тут. Ен быў створаны, каб больш нагадваюць вулічныя калегам і даць яму пасведчанне, - з гатоўнасцю прызнаў і ацаніў вентылятары, якія стаміліся ад “клонаў”, якія яны бачылі на трасах у апошнія гады.
Шчыра кажучы, многія з іх не клапоцяцца, каб убачыць іх расы.
Хоць мы яшчэ не ведаем, як аўтамабіль будзе выступаць у гонцы аздабленнем, усяго ў тым, што яны цяпер значна больш ідэнтыфікуюцца абудзіла інтэрасах усіх і кожнага.
Што можа дапамагчы толькі NASCAR. І калі гэтыя новыя мадэлі апынуцца вельмі канкурэнтаздольнымі, ну, тым лепш, праўда?
Замест Budweiser Shootout, падзея, якое мы бачылі ў першую суботу ноччу Speedweeks ў Daytona зараз Sprint Unlimited.
Каб выйграць іншую кар'еру Полюс ў 2013 годзе, Кайл Буш будзе мець самы хуткі 36 квалификаторы і больш няма ніякай рэальнай гарантыі, што ен зробіць гонкі, як гэта мела месца ў мінулым.

Я ўжо казаў пра гэта і раней, як добра. Гонка, у якой яны будуць мець поўны сказаць аб фармаце, выкарыстанне або невыкарыстанне, Піт-стопы, ліквідацыі драйвераў і многае іншае.
Іншымі словамі, зняволеных будзе кантраляваць прытулку. Гэта не NASCAR будзе “рэтра.” Гэта тое, чаго раней ніколі не спрабавалі з дапамогай санкцый цела.
Я думаю, я ведаю, чаму ён гэта зрабіў.
З гэтай новай канцэпцыі, я думаю, NASCAR Sprint, зрабілі сабе пышнае абслугоўванне.
Я думаю, што заўзятары будуць уключаць іх Тэлевізараў аб тым, што ў суботу ўвечары, калі ні па якой іншай прычыне, каб бачыць усе, што знаходзіцца ў такой гонцы яны стварылі і як яна будзе гуляць.
Гэй, я раблю гэта кожны дзень на працягу 40 гадоў, і я нават не хачу прапусціць што здарыцца - ні, я мог бы дадаць, што любы іншы член motorsports СМІ.
Гонкі можа атрымаць выдатныя водгукі або яна можа бомбы. Гэта не кропка тут. Справа гэта, безумоўна, выклікаць большую цікавасць, чым любы з яго папярэднікаў. І што можа дапамагчы толькі NACAR прысутнасць на ТБ, нават калі за адну ноч.
Я не ведаю як вы, але я быў адным з многіх, хто не мае асаблівых інтарэсаў на ўсіх у тое, што некалі было Sprint Cup кваліфікацыі.
Сістэма, якая была выкарыстаная на працягу апошніх некалькіх гадоў падказвала, што топ-35 каманд, у кропках ўладальніка былі зачыненыя ў гонцы. Зроблена гэта было, нібыта, каб абараніць спонсараў.
Тады “ісці ці ехаць-homers” браў іх расстралялі на трасе, а адтуль пайшлі ўсе папярэдняй пазіцыі.
Сумна. Прабачце, але ў пачатку кожнай кваліфікацыйнай сесіі, мы ўсе ведалі, што на 35 аўтамабіляў, збіраліся зрабіць гонкі і адзіны пытанне, які збіраўся пачаць № 1?
Я мяркую, што не тое, каб абудзіць цікавасць, ці не так?
І, мяркуючы па наведвальнасці для кваліфікацыі на аўтастрадах, што, сапраўды, здавалася, так і будзе.
Цяпер усе змянілася - і ен вярнуўся да старога.
Трыццаць пяць каманд ужо не будзе зачынены ў гонцы. Адборачны таго, будуць вызначаны шляхам выпадковай жараб'еўкі пайшоў, што хуткасць на практыцы Мумбая-Юмбо.
Першыя 36 пазіцый будзе вызначацца шляхам вызначэння хуткасці, а затым, шэсць месцаў go to non-квалификаторы на аснове пункта ўладальніка.
Фінальны ролік будзе дадзены часовы Чэмпіен.
Ей-Богу, менавіта так гэта і раней. Гэта было чысло, калі гэта лік называецца, ісці хутка або дадому, або я спадзяюся, што ў вас есць іншы спосаб патрапіць у гонцы.
Я не ведаю пра вас, але што прапануе трохі больш драмы, чым глядзець на 35 аўтамабіляў ужо гарантавана зыходнае становішча, зрабіць пару колаў.
Пры старой сістэме, цяпер адроджана NASCAR, не было ніякіх гарантый, што робіць адборачнага больш важнай і складанай задачай, для каманд і патэнцыйна больш цікавай для балельшчыкаў.
Ну, і яшчэ сее-тое. У мінулым Чэмпіен не можа корм у кармушкі, тыдзень за тыднем, як гэта мела месца ў мінулым.
Калі ен выкарыстоўвае прыватнасьці, што часовае ен не можа выкарыстаць яго зноў на працягу шасці тыдняў. Ен павінен спрабаваць вызначыць паўтузіна раз, перш чым ен прадастаўлена яшчэ адна адмысловая прывілей.
Гэта азначае, што іншы кіроўца, зыходзячы з яго ўладальнік ачкоў, атрымлівае ўдар расы.
Добры і справядлівы, крок НАСКАР.
І, нарэшце, я ўпэўнены, што вы ведаеце ўсе пра “Пуск " і парк” рэчы.
Вы ведаеце, гэта была тэхніка, у якіх каманда можа пачаць гонку, прабегчы пару колаў, а затым у адстаўку. На аснове NASCAR кашалек структуру, якая магла б азначаць па-чартоўску добрыя грошы вытрымліваючы найменшымі выдаткамі.
Чорт вазьмі, ен не было нічога незвычайнага для каманд, якія практыкуюць гэты метад, каб зарабіць $2 млн, або больш за сезон.
Я, шчыра кажучы, не было ніякіх праблем з гэтым. Такія каманды былі проста эксплуатаваць тое, што было ім даступна. Калі б яно было тут, ну, чаму б не прыняць гэта?
Але NASCAR цяпер запэўніў, што не будзе так, як было раней.
Ен рэарганізаваў свае кашалькі, каб зрабіць яго менш выгадным для любога “Пуск " і парк” каманды.
Цяпер, кожную пазіцыю з 43РД праз 39чэ атрымаеце $4,000 менш для кожнага месцы, чым раней. Напрыклад, 39чэ атрымаеце 4,000 $менш чым 38чэ, 40чэ 4,000 даляраў менш, чым 39чэі гэтак далей.
Кашалькі не будзе скарачацца. Больш грошай будзе ўведзены ў верхнім канцы.
Я не ўпэўнены, што гэта будзе не зусім спыніць “Пуск " і парк” рэчы, але гэта, несумненна, зробіць яго менш прыбытковым.
І для тых, хто крытыкавалі практыку - і для NASCAR, каб дазволіць гэтаму адбыцца, - гэта павінна, па крайняй меры, даць доказ, што нешта робіцца.
Усе гэта ясна паказвае на тое, што, каб зрабіць гонкі лепш NASCAR прыняў некаторыя свае старыя шляху. У многіх выпадках яна прайшла так, як было раней.
Аўтамабілі, якія падобныя на вуліцы аўтамабілі - Біль Францыі мантра-старэйшага, калі ен утварыў NASCAR - новая падзея, якое канверты заўзятараў больш, чым любы іншы, адборачны, што сістэма вяртаецца да адной хуткасці, а не гарантыі, а правіла, якое абмяжоўвае ўзнагароды, калі існуе амаль ніякіх намаганняў.
Многае з гэтага з'яўляецца, як гэта было раней. Я мяркую, большасць з вас разумеюць, што.
NASCAR пайшоў “рэтра” па некалькіх прычынах. Але я перакананы, зрабіць сур'езную спробу адказаць на сваіх фанатаў праблемы і тым самым зрабіць сябе больш прывабнымі і атрымліваць ад гэтага выгаду.
Не ведаю, калі гэта будзе працаваць, ніхто не робіць.
Але ў адным меркаванне чалавека, гэта, здаецца, па-чартоўску добры высілак.