Dirka # 642: Avgust 29, 1999. Velika nagrada Belgije. Spa
Pole Mika Häkkinen (McLaren MP4-14) -1. 50.329 (227.363 km/h)
Najboljši krog Mika Häkkinen (McLaren MP4-14) -1. 53.955 (220.128 km/h)
Zmagovalec David Coulthard-(McLaren MP4-14), 1:25. 43.057 (214.595 km/h)

Izjeme so znane in tako dobro, da ponovno potrjujejo pravilo. Velika nagrada Belgije 1999 to leto je bilo nobena izjema. Na progi, kjer boj se tradicionalno akutno in nepredvidljivo tisto sezono, bi komaj našel navijačev na tribunah a spletke, ne iti v bližnje šotor za pivo in prekajene klobase.

McLaren voznikom Mika Häkkinen in David Coulthard začel iz prve vrstice, vendar Finn samo Jenki avto od kraja pred semaforji. Je, da pritisnete na zavoro, spet off sklopko in tem delčku sekunde, ki je za te operacije, in revizije大店法svoje rezultate dirke. David je veliko bolje pripravljeni za štartnim signalom in uspelo nadoknaditi z moštveni kolega, da se razpršijo v prvi ostra.

Pozicije so približno enake, voznik McLaren hkrati pritisnil na zavoro in avto začel premikati bližje. Tisto sezono je Häkkinen in Coulthard imeli nesreče v Avstriji, saj dogodkov je lahko najbolj resno pa. Na koncu je prišel s stikom, vendar ne preveč težko, in David je uspelo Pridi ven daj.

Mika sprva zastavljeni vožnjo kolega, ampak po deset krogov in padel izrazito med pit ustavi v naročju zaljubljen v ozadju Ralf Schumacher iz Williams. Po tem, priložnost, da tekmujejo z moštveni kolega že zapustili, in trenutni svetovni prvak, uresničitvi tega, tako padla tempo, da ekipa most pokazali celo znak kliknite!.

Pa drugo mesto Häkkinen ohranijo brez težav, in res, vse med prvimi petimi na cilju obrnjen jasno v obstati točno isto kot na Pojdi rdeče vode v prvem krogu. Heinz-Harald Frencen še enkrat dokazala njihovo odlično obliko, ki je osvojil stopničke, in novi vodja Ferrari Eddie Irvine, ki je prišel do Spa splošno seštevku vodja, je četrto mesto.

Severoirlandcu bi verjetno lahko življenje težko za Schumacher (edini voditeljev skupine, ki je potekala dirka z eno pit stop), namesto dveh, ampak trenutek zapušča škatle pred drugi dirkač Ralf Mika Salo Skuderii in vestno opravlja nalogo vodja ekipe ščiti pred nepotrebnim tveganjem.

Obe omenjeni po Ron Dennis, izrazil skupni pogled: super rezultat za nas, vendar zelo dolgočasno dirka za vsi ostali.
Zanimivo...
Dveh prejšnjih svetovni prvak prejme Velika nagrada Belgije lastnih, čeprav majhne, priložnostih za veselje. Damon Hill vodil njegov Jordan do konca šestega: kot se je izkazalo, je bilo zadnje Britanec kariero točk (samo osem let je bilo 360). In Jacques Villeneuve, zadovoljen drugi dan v resno nered v Red vode, je uspelo končati dirko 15-m. za pilot BAR to obrnjen jasno v obstati svoj prvi priložnost videti Silhouette od začetka sezone!

Drugi poskus ·

Бельгия'99: Вторая попытка Алессандро Дзанарди-pqckzfx9h7-jpg

Belgijska končal dirko Osmič, Alex Zanardi. Pilot Wiilliams dolgo zaznamovano en vrh šest, v eni točki, povzpela na četrto mesto, ampak spet, da je že čas, uspelo zaslužiti točk. Ta grdo italijanske tradicije nikoli uspelo prebiti do konca prvenstva.

• Človeške zgodovine, brezmejna pogum, paraolimpijskih prvak in dvakratni zmagovalec serije CART in zasluži temeljito razpravo, se bomo osredotočili samo na enega od njene epizode, ki presenetljivo Trkal iz celotnega konvy. Zanardi na za Williams leta 1999.

Do takrat, ko mu je že uspelo razlikovanje sebe v mladinskih razredov, postal Vice-prvak Formule 3000, tri leta v formulo ena, Jordan in Minardi in Lotus celo končal 6. na Grand Prix Brazilije, 1993, po katerem je preselil v Ameriko. Prvi polovici leta v seriji CART iz italijanščine dobesedno vse valilos′ iz roke, vendar je nato izbruhnila dvakrat zapored tako da popolnoma premagal vse lokalne zvezde.

Seveda, to je dal nov zagon za svojo kariero, in že leta 1997, Alex začela dobivati predloge iz F1 ogradi (govorica v obstati zavzet v njih tudi od kolegov Ferrari). Po pregledu vseh možnosti, dirkač je odločila, da podpiše pogodbo z ekipo Williams. Se zdi, da mislim, da ni bilo prav nič: Frank Williams, ki so bili v sredi-90 je najboljši stroji, ki že imajo več piloti (vključno z Damon Hill, ki se zlahka Formule 3000 v Alex Zanardi je outmaneuvered) prvak naslovov.

Vendar v tem primeru ni bilo eno opozorilo: vrnitev v formulo 1 italijanski lahko samo leta 1999 — m. jasno je, da bi se lahko zgodilo v letu in pol, ampak vse razmišljal kot Alessandro, Williams je malo verjetno, da prevračanje tokrat da tujci. Hit na roke.

V resnici, so bile spremembe zelo oprijemljive, in nosili znak minus je odšla zraka veleum Adrian Newey in mehanika Renault odločila, da veter dol program v F1. Že leta 1998, je ni osvojila vse zmage. Tretje mesto v konstruktorskem prvenstvu s štirikratno zaostankov (!) v očala iz prvaki McLaren je zdelo manj privlačna. Vendar Zanardi ni navajena na umik.

Je dobil priložnost, da prvič bruhati vozišča, rdeči in beli Williams FW21, ekipa se aktivno pripravlja za sezono, vendar prvi nagradi tehničnih težav prinesli veliko glavobolov. V Avstraliji in v brazilski pilot izgubila veliko časa na go treninge začel iz sredine drugega deset in ni mogel doseči ciljno črto zaradi okvare stroja. V Sao Paulu, je tudi kaznovani 5000 dolarjev zaradi prehitre vožnje v škatle.

Stvari je šlo gladko v Imoli, kjer Sandro pokazale 10. rezultat kvalifikacij. Pa na začetku ni elektronike, čeprav pilot nato igral več položajih, na koncu dirke je bil le sedmi (v tistem času očala edina pristojbinah nastopi prej). Poleg tega dveh krogov iz konca, ob spodrsnilo na je Zanardi letel olje iz neuspele motor Stewart Johnny Herbert.

V Kneževini Monako dirkač prvič pred moštveni kolega v kvalifikacijah, vendar, po deset krogov zlomil sedež gori. Na stezi, kjer vsak netočnosti v pilot obljublja nesreče, naše malo kapsula v pilotski kabini izzvala vrsto napake in do konca italijanski dobil le osmi. To je bil njegov prvi sezoni potovanja pod karirasti zastavo.

V Španiji, pit-stop zavrnil polje, v Kanadi, kjer je igral štiri mesta na začetku, ni zavor, otbrosivšie dirkač v zadnjem položaju. Težaven zadobiti sod, je dobil v nesreči. Francoski dirka je potekala v dežju in po skozi globoko mlaka motornih dal.

Samo v osmem krogu sezone, Velike Britanije, izkazalo za prvič brez avanture. Vendar od začetka inženirji vikend ni mogel najti pravilne nastavitve, ker je rezultat zelo skromno: 13rd mesto na startno črto in 11-e na cilju.

V Avstriji, avto zlomil radijskih Akeks, in tako začel boj z Pedro Dinicem, pozabil pit stop in vse gorivo pogorela. Stopnji na Hockenheim je zaznamoval še en lep za prekoračitev hitrosti in zavrnitev diferencial, ta isti problem ustavil voznika in priti do ciljne črte na Madžarskem.

Obisk Spa, zdelo se je, je bila dana konec črno bar: taktike z le pit-stop, Zanardi je začela osma, štetje na prvi sezoni točk. Vendar med gorivom ustaviti na nekoga malomarnosti v tank doseglo le polovico potrebno količino goriva. Moral spet v škatle. Rezultat je bil le osmo mesto zaključna.

Domov nagradi Monze začel četrti. Ob igral dve mesti na začetku in potem izgubi enega od njih, je samozavestno potekalo v tretje, ko po pol ducata krogov, ki poteka na razbitini tuje nesreče, poškodovano pred podletom od njegova Williams. Aerodinamika porazdeljevanju in Autodromo Nazionale dolgih ravnin je bil najbolj žalosten posledice. Do konca le sedmi.

18-Sem začel položaj v Nurburgring je bil najslabši od sezone. Pilot kvalifikacije vinil prometa, in na začetku, veliko rvanuv, pa je bil prisiljen zavore, izogibanje ničelno avtomobilov pred njim. Izid je spet postala zadnji položaj in trčenja z Pedro de la Rosa čas težaven zadobiti sod.

Obisk zagledan Malezija je bila poškodovana v prvi krog kolesni disc simpatij, letijo na travniku pod konča in samo 10 m končni kraj. Zdaj poskusite na ponovite vsaj najboljši rezultat kariere (šesto mesto na na Veliki nagradi Brazilije, vožnja Lotus) Alex Zanardi lahko samo Suzuke.

Kaj je šlo narobe v 1999-m? Poslovanje kot običajno ni omejena samo na eno. Prvič, utrujen od nekaj zelo intenzivno sezon, drugi, po svetlobe vzdušje čezmorskih dirke Alex počutil preveč omejene v popolno določa Paddock Grand Prix. V vozičku, je bil mojster pozno zaviranje, vendar učinkovitejše zavore F1 pokazal adut v polje št. Končno, pnevmatike z utori ni najboljši pododili italijanski slog...

Na Japonskem, prehitevanje sedem avtomobilov v prvem krogu, Zanardi takoj prišel zaradi izpada električnega sistema motorja. Kljub triletno pogodbo z Williams, so se odločili, da prekine soglasja. Rider plača backhanders 4 milijone dolarjev. In to, morda je bil samo prijeten trenutek za njega ta sezona.

Drugih Williams voznik, Ralf Schumacher, 16 v isti prvenstvu dirkah za 11-krat, da konča v top pet trikrat in bil na stopničkah, drugo mesto vkllûčaâ v Monzi.