Zmagati drugega naslova v karieri ni preprečila tudi kvadrociklist, zaputavšijsâ pod kolesa Portalegra Baja MINI dirka na Portugalskem.
Leonid Novitsky-dva-čas World Rally pokala zmagovalec-rejdamFinišem na petem mestu končala Leonid Novitsky tekmovanja Baja Portalegra na Portugalskem, v končni fazi svetovnega pokala na rally-racije. Več kot polovico razdalje ruski, on, skupaj z njegovo Navigator Andreas Schulz drive MINI All4, je bil v vodi, vendar v drugi dan tekmovanja v prahu "zapičili" v kvadrociklista, ki ni mogel prehiteti. Igrajo Chase v omejeni vidljivosti nad kratek punkcija standardi rally raid dirka 500 kilometrov kolesa nadomestiti izgubljeno zelo težko. Novitsky in sovoznika Andreas Schulz štiri MINI All4 nemška ekipa X-RaidVpročem, v igri je bila zmaga ne samo v dirko, vendar skozi prvenstvo. Na srečo, zaloge na točk posadka Novitsky je bilo dostojno-Poleg tega, konkurenčnih posadke-Jean-Louis Šlesser in njegovega sovoznika ruski Konstantin stanovalcev na Portugalskem got off road race zaradi tehničnih težav z novim dirkalnikom Mitsubishi L200. Zmagovalec na isti dirki je postal lokalni pilot Philippe Campos, drugi bitki je bil Mini. Tej sezoni Novitsky osvojil dva svetovni pokal (v Tuniziji in Madžarska) in dvakrat je bil vtorymLeonid navitski: "to je prvič, da smo tekmovali v Baja Portalegra 500- in sem res uživala dirko. Proga tukaj je precej zapletena, "ruležnaâ", zelo tehničnih, zasanjane so vse tradicionalno Portugalsko tekmovanja. Sem poln razburjenje in veselje da smo uspešno končani obdržala naslov. Jaz sem zelo vesel za našo ekipo, za skupino in za vse tiste, ki so delali skupaj z nami na to zmago." Po koncu svetovnega pokala, vse misli Leonid-seveda na »Dakar 2012«