Megnyerte a második karrier cím-ő nem akadályozta meg még kvadrociklist, zaputavšijsâ a kerekek, a MINI Baja Portalegre verseny a portugál alá.
Leonyid Novitsky két alkalommal Rally világbajnokság győztes-rejdamFinišem-az ötödik helyen ért véget, a Leonyid Novitsky versenyek Baja Portalegre, Portugália, a végső szakaszában a World Cup rally-rajtaütésekről. Több mint fele a távolság egy orosz, ő, valamint a Navigator Andreas Schulz vezetni, a MINI All4, volt az élen, de a második napon a verseny a porban "ültetett" a kvadrociklista, amely nem tudta utolérni. Chase korlátozott ismertség körülmények között több, mint egy rövid szúrt a szabványok a rally-raid 500 kilométeres verseny kereket cserélni az elveszett nagyon nehéz játszani. Novitsky és a járműkísérő Andreas Schulz négy MINI All4 német csapat X-RaidVpročem, az tétje volt a győzelem nem csak a verseny, de az egész a bajnokságot. Szerencsére az állomány, a pontokat a legénység Novitsky volt tisztességes-ezen kívül, a versengő legénység-Jean-Louis Šlesser és a társ-vezető orosz Konstantin lakók Portugáliában került le a road Race egy új autó Mitsubishi L200 technikai problémák miatt. A győztes az azonos faj vált egy helyi kísérleti Philippe Campos, egy újabb csata volt Mini. Ebben a szezonban Novitsky (a Tunézia és Magyarország) két világbajnokságot nyert, és kétszer volt vtorymLeonid navitski: "az első alkalommal is versenyeztek a bajai Portalegre 500- és én nagyon élveztem a versenyt. Itt a pályán is elég bonyolult, "ruležnaâ", nagyon technikai, kanyargó minden hagyományosan portugál versenyek. Én vagyok tele van izgalommal és öröm, hogy sikeresen befejező megtartotta a címet. Nagyon örülök a csapat, a csapat és mindazoknak, akik dolgoztak velünk együtt ez a győzelem." Miután vége a World Cup, minden gondolat a Leonyid-természetesen, a "Dakar 2012»