Vyhral druhú kariéru hlava-on nezabránil aj kvadrociklist, zaputavšijsâ pod kolesami MINI Baja regióne Portalegre závod na portugalčine.
Leonid Novitsky-dva-čas World Rally pohár víťaz-rejdamFinišem na piatom mieste skončil Leonid Novitsky súťaží regióne Baja Portalegre v Portugalsku, záverečnej fáze majstrovstiev sveta v rally-nájazdy. Viac ako polovicu vzdialenosti ruského jazyka, on, spolu s jeho Navigator Andreas Schulz disk MINI All4, bol v čele, ale na druhý deň súťaže v prachu "zasadil" v kvadrociklista, ktoré by mohli nie predbehnúť. Chase v obmedzené viditeľnosti cez krátke prepichnúť normy kolesa závod 500-kilometer rally-raid nahradiť stratené hrať veľmi ťažké. Novitsky a co-vodič Andreas Schulz sú štyri MINI All4 nemecký tím X-RaidVpročem, v stávke bolo víťazstvo nielen v závode, ale počas celého šampionátu. Našťastie zásoby na body posádky Novitsky bol slušný-okrem, konkurenčných posádky-Jean-Louis Šlesser a jeho spolujazdec ruský Konstantin obyvateľov v Portugalsku vystúpil na cestné preteky v dôsledku technických problémov s nového automobilu Mitsubishi L200. Víťaz rovnakej rasy sa stal miestne pilotné Philippe Campos, ďalšie bitka bola Mini. Túto sezónu Novitsky vyhral dve svetové poháre (v Tunisku a Maďarsku) a dvakrát bol vtorymLeonid navitski: "Toto je prvýkrát, čo sme súťažili v meste Baja Portalegre 500- a som si naozaj užila závod. Trať tu je pomerne zložitá, "ruležnaâ", veľmi technickými, meandrující sú všetky tradične portugalské súťaží. Som plný vzrušenia a radosť, že sme úspešne dokončovacie udržal titul. Som veľmi šťastný za náš tím, pre tím a pre všetkých tých, ktorí pracovali spolu s nami na tomto víťazstve." Po skončení majstrovstiev sveta, všetky myšlienky Leonid-prirodzene, «Dakar 2012»