Osvojiti drugi naslov u karijeri россиянину nije obeshrabrilo čak квадроциклист, запутавшийся pod kotačima borbeni MINI na portugalski utrci Baja Portalegre.
Leonid Новицкий - dvostruki pobjednik svjetskog Kupa u reliju-рейдамФинишем na petom mjestu završio za Leonid Новицкого natjecanja Baja Portalegre u Portugalu, u završnoj fazi je Svjetsko prvenstvo u reliju-рейдам. Više od polovice udaljenosti россиянин, skoku zajedno sa штурманом Андреасом Шульцем automobilom MINI All4, vodeći je – ali drugi dan natjecanja u prašinu "naletio" u квадроциклиста, kojeg dugo nije mogao prestići. Potjera u uvjetima smanjene vidljivosti koja je završila probijanjem, a na скоротечной po standardima rally-racija 500-km utrci izgubljeno za zamjenu kotača vrijeme igraju vrlo teško. Новицкий i suvozač Andreas Schulz zalažu za awd MINI All4 njemačkog tima X-RaidВпрочем, u pitanju je pobjeda ne samo u utrci, ali i u cijeloj ligi. Srećom, zalihe na bodove kod posade Новицкого bio pristojan – osim konkurentski posada – Jean-Louis Шлессер i suvozač россиянин Konstantin Stanara – u Portugalu je sišao sa staze i staze zbog tehničkih problema s novim automobilom Mitsubishi L200. Pobjednik iste utrke postao lokalni pilot Filip Campos, пилотировавший još jedan borbeni Mini. Ove sezone Новицкий osvojio dvije faze svjetskog Kupa (u Tunisu i Mađarske) i dva puta bio вторымЛеонид Новицкий: "mi Smo prvi put sudjelovali u Baja Portalegre 500 – i utrka mi se svidjela. Staza je ovdje prilično komplicirano, vrlo "rulnica", velika tehnička, vijugava – sve to je tradicionalno za portugalski natjecanja. Ja sam pun dojmova i drago mi je da smo, uspješno završivši, zadržao titulu. Vrlo sam sretan zbog naše posade, za tim i za sve koji su radili zajedno sa nama na ovom pobedom". Nakon završetka borbi u svjetskom Kupu sve misli Leonid - naravno, o "Dakar-2012"