Vyhrát podruhé v kariéře titul россиянину nezabránil ani квадроциклист, запутавшийся pod koly bojové MINI na portugalské závodě Baja Portalegre.
Leonid Новицкий - dvojnásobný vítěz světového Poháru v rally-рейдамФинишем na pátém místě skončil pro Leonida Новицкого soutěže Baja Portalegre, Portugalsko, závěrečné fáze Mistrovství světa v rally-рейдам. Více než polovina vzdálenosti ruské, účinkující spolu s штурманом Андреасом Шульцем na voze MINI All4, лидировал - ale druhý den soutěže v prachu «уперся» v квадроциклиста, který dlouho nemohl předjet. Honba za snížené viditelnosti skončila defekt, a na скоротечной standardy rally-nájezdy 500 km závod ztracený na výměnu kola době získat velmi obtížné. Новицкий a jeho navigátor Andreas Schulz působí na automobily s pohonem všech kol MINI All4 německý tým X-RaidВпрочем, v sázce bylo vítězství nejen v závodě, ale i v celém šampionátu. Naštěstí zásobu na body u posádky Новицкого byl slušný - navíc konkurenční posádka - Jean-Louis Шлессер a jeho navigátor ruské Konstantin Obyvatel - v Portugalsku sjel z trasy závodu z důvodu technických problémů s novým vozem Mitsubishi L200. Vítěz stejné závodu se stal místní pilot Filip Campos, пилотировавший další bojové Mini. V této sezóně Новицкий vyhrál dvě etapy Mistrovství světa (v Tunisku a v Maďarsku) a dvakrát byl вторымЛеонид Новицкий: «poprvé Jsme se podíleli na Baja Portalegre 500 - a závod se mi velmi líbil. Trasa zde poměrně složitý, velmi «pojezdová», velký technický, vlnky - to vše tradičně pro portugalské soutěže. Jsem plný dojmů a jsem rád, že jsme úspěšně финишировав, uložili titul. Jsem velmi rád za naše posádka, za tým a za všechny, kdo pracoval spolu s námi nad tímto vítězstvím». Po skončení bojů ve světovém Poháru, všechny myšlenky, Leonid - samozřejmě o «Dakar 2012»