Adam Parr: kiválasztás a pilóta a leg--bb nehéz döntés

Egykori elnök-Vezérigazgatója és elnöke Williams, Adam Parr könyvében osztrák Motorsport-Magazin beszélt egy interjúbanAz art of war: öt év a forma-1"a problémák a szerződés megállapodás, toto Vol′ffe és kapcsolata az kiadó-vezetők...
Kérdés: Munka a forma-1 még mindig a vezető katonai akció?
Adam Parr: Nem, mondom, durva és helytelen lenne. De a könyv elején én idézett egy idézet a porosz tábornok Carl von Clausewitz, ami arra mutat, hogy a verseny és a konfliktus.
Kérdés: Mi olvasók várnak el a könyvet?
Adam Parr: Én akartam adni egy esélyt, hogy Nézd meg a színfalak mögött a forma-1. Mutatják, milyen jól működött és mi nem. Forma-1, nem csak sport, hanem elsősorban az üzleti. Azonban, hogy ezt valahogy másképp, tehát nem a könyv, képregény formában. Más olvasók akarat csinál a különböző következtetéseket. Remélem, hogy sokan közülük, olvassa el a könyv is érdekes és szórakoztató.
K: a könyved hívod bizonyos szakaszokon a beleegyezés, elfogadhatatlan, és összeegyeztethetetlen az uniós jog. Tudna ön megmagyaráz?
Adam Parr: Az uniós jog úgy értesültem, hogy senki sem az erőfölénnyel való visszaélés, és megkötik a szerződéseket, amelyek akadályozzák a verseny vnutrirynočnoj.

A szerződéses megállapodás azt jelenti, hogy néhány csapat is előnyökkel pénzügyi ellentételezést, valamint megfogalmazása részvétel szabályai, valamint az egyéb juttatások – például, miután megkapta a testület kinevezése a kereskedelmi jogainak birtokosa, ha-a ' lehetséges, hogy az EK-jogszabályok megsérül.

Van egy másik fontos elv európai törvény, amely nehéz összeegyeztetni a szabályok a forma-1. A sport ez az úgynevezett szolidaritás elvét. Sport, hogy a fenntarthatóság, az igazságosság és a társadalmi érték szempontból hatékony jellemeznie kell a tisztességes játék. Nem érdekében áll a társadalom, amikor a két csapat uralják, minden sportág, hogy ez pénzügyi vagy más ellentétes a sport jellege.

Angliában Parlament nemrég közzétett egy jelentést a magyar labdarúgás, bírálta a pénzügyi instabilitás és a szervezett kezelésére, a sport. Vannak is több csapat megpróbálja uralni a többi része felett. A labdarúgó-szövetség azt mondta, hogy 12 hónap van kijavítani a hiányosságokat.
Kérdés: Forma-1 nem sikerült a bejelentkezés a megállapodás?
Adam Parr: Nem, a sport szerves része, és üzleti csapatok már nincs más választása. Éppen ezért az EU hatóságainak kell megvizsgálja ennek jogszerűségét a megállapodás.
Kérdés: nem csak a szerződés megállapodás kiterjedt vitát váltott ki. Az elmúlt néhány évben KERS, DRS és Pirelli változott a forma-1. Hogyan érzi magát arról, hogy ezek a fejlesztések?
Adam Parr: Sport új változók, van most több lehetőséget előzésre. Csapatok, a FIA és a FOM van kiváló munkát végzett. Is hozzá kell tenni, hogy indokolt és unrefuelled. Ez ad a csapat több Opciók stratégiákat.
Kérdés: a közelmúltban volt egy irányzat, amely kis csapat kénytelenek voltak folyamodnak a szolgáltatások rent-vezetőkhajcsárok. Hogyan érez ez?
Adam Parr: Azt mondanám, hogy a Ferrari és a McLaren is használják lovasok, akik hozta őket szerződések a főszponzor. Értem, valójában, csak egy kérdés van: tud egy kísérleti foglalkozik a munkájukat, vagy nem. Ha ő nem csak kezelni, de is szponzor eredmények – a kiváló!
Kérdés: 2012-ben, a korábbi csapata, a Williams már nagyon erős. Milyen szerepet játszott a siker?
Adam Parr: A legnagyobb eredmény az volt, hogy elkezdtem a műszaki szerkezetátalakítási Williams.
Kérdés: Ön nemrégiben maradt több kulcs játékosok-Sam Michael, mark Gillan, Patrick Head, Toto Wolff... Van ez a fluktuáció oka?
Adam Parr: Sam és Patrick elhagyta a csapatot, 2011-ben, de különböző okok miatt. Végső soron az oka a búcsúzáskor őket az új struktúra, a Williams technikai osztály létrehozása volt, de ez volt a döntésüket.

A tavalyi év végén elhagyta, és mark Gillan. Itt, valóban, szomorú. Egy lenyűgöző ábra. Nagyon örültem, amikor a Williams volt képes, hogy neki. Annál szomorúbb, most, hogy már elhagyta.

Адам Парр: Выбор пилота - самое трудное решение-vgibnzedge-jpg

Toto egy egészen más történet. Ő elhagyta a csapatot, a SHIFT, a Mercedes Motorsport. Vezető szerepet játszott a csapat néhány hónapon belül, a távozása nem változtat semmin.
Kérdés: az elmúlt évben mintegy Williams végére beszélt arról, hogyan Toto Vol′ffa. Hogy indokolt ilyen cím?
Adam Parr: Most még határozottan nem, és valóban előtt, az én véleményem is. A csapat neve Williams. Toto egy nagyszerű fickó, nagy öröm, dolgoztam vele, amíg 2012-edik év 2009-től. De mint mondtam, csak néhány hónapig maradt irányító álláspontról.
Kérdés: Hogyan értékeli az átmenet a Mercedes?
Adam Parr: Boldog vagyok, és sok sikert kívánok neki. Ez egy nagy megtiszteltetés, hogy meghívják a Mercedes. Nem lehet tagadni, van a helyén, senki sem tudta megtagadni.
Kérdés: volt a helyes döntés, Bruno Senna, Bottasa István helyett?
Adam Parr: A legnehezebb döntés, van, hogy a forma-1 csapat vezetőjeként a választás a pilóta. Versenyzők, mindig sokkal több, mint üres helyet. Van engedélyezett-hoz használ csak két, nem 22, mind a labdarúgó-válogatott. Tehát az a tény, hogy nagyon nehéz, hogy a helyes választás.

Bruno egy tehetséges és nagyon okos srác. Ő birtokol kevesebb tapasztalattal, mint a többi lovasok, de annyira intelligens, és így jól alkalmazkodott, hogy folyamatosan halad.

De jó Bottas egyike a legtehetségesebb vezetőkhajcsárok amit valaha láttam. Ezen kívül megkapta nagyon jó kísérleti készségek. Ha Williams nem tesz neki az autóban, ő valószínűleg elvesztette volna a Bottasa. Lenne egy katasztrófa. Azt hiszem, megvan a lehetősége, hogy egy nagy versenyző.
Kérdés: tud elképzel egy visszatér a forma-1?
Adam Parr: nem.
Kérdés: akkor mit csinálsz?
Adam Parr: Csak gondold át, mint ez. Williams elhagyása után vettem egy alkotói. -A ' majdnem vége. A gyerekek járt iskolába, Franciaország-ezek fele francia, ezért úgy döntöttünk, hogy kihasználják ezt a lehetőséget. Eljön az idő, amikor az ideje, hogy elkezd valami új...
Kérdés: Mit gondolsz a valószínűleg utódja, Sir Frank Williams?
Adam Parr: Frank nekem mint Bernie Ecclestone. Nem tudom elképzelni, hogy lesz utánuk. Ez túl fontos alakzat.
Kérdés: Mik a kilátások a Williams? Nos ez a csapat, a hibrid egységek Williams és a Williams speciális mérnöki, most függ nem csak a forma-1?
Adam Parr: Ez nagyon fontos. Ez csökkentheti a kockázatot. Szponzorok mindig mozog fel és le, a bevételi forrást, ami néha igen nehéz a pénzügyi flow előrejelzés. Ezért minél szélesebb körét jövedelmek, a jobb üzleti. Más csapatok, mint a McLaren, csinál ugyanaz a dolog.