repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
Poveştile din spatele povestiri mare a anului. Pentru dovada că industria auto se mută rapid, arunca ochii peste aceste numere. Probleme de peste 51 şi 3825 editoriale pagini, weve scris despre mare autoturisme, masini de mediu şi chiar unul sărac ocazionale, dezvăluie detalii lor prima, de conducere, drumul testarea lor şi oferă sfaturi despre cum să le cumpere la un preţ mai bun.
Weve au masini care au şocat (Range Rover Evoque cabrio, Bentley 4 x 4), masinile care au uimit (Porsche 911, Toyota GT86, Range Rover) şi tot în între. Weve rupt povestiri pe masini care va rock viitorul nostru (McLaren P1, Ferrari Enzo) şi unele care ar putea să nu (deja factorii de decizie de Lamborghini SUV par să fi plecat rece pe ideea).
Firul comun este că suntem fascinaţi de fiecare dintre – şi ca dedicat ca niciodată pentru a vă aduce cea mai bună acoperire de toate acestea.
Surpriză în noastre speciale de repede Ford
Am vrut să adune unele dintre Ford mai rapidă şi mai frumoase făcută vreodată, dar ceea ce aşteptăm de nu a fost cum mi se încadrează în dragoste cu ceva ce nici nu era deosebit de rapid şi nici un clasic de facto. Totul sa întâmplat de accident, prea. Am vrut să cap de Wales într-un convoi format din Sierra Cosworth, Mk1 Focus RS, Focus Mk2 ST, curse Puma şi o XR2i Mk3. Poticnire prin colecţia de patrimoniul Ford, am făcut o decizie de ultimul minut sa bag un alb, carb-hrănite Mk2 XR2 în schimb.
Delicateţe, simplitatea şi mici dimensiuni apelat. Faruri slabă pe întuneric Waless, drumuri inundate şi twisty rută a noastră nu. Şansa de a lasa mai modern metal duce modul în care a fost preluată cu recunoştinţă. Dar odată ce rainclouds golită, copil de acest test a intrat în propriile sale. Se poate avea costa aproximativ jumătate din următoarea mai ieftine în testul nostru, dar acesta a fost cel pe care noi toţi secret râvnit.
Un gust de 200mph a One-77
Când a venit da, noi nu au fost aşteptam. Noi trebuie să au cerut 20 de ori dacă am putea merge cu Chris Porritt, inginer şi Le Mans racer, în 1. 2 milioane One - 77 supercar că hed doar petrecut ani construirea. Şi miercuri deveni destul de confortabil cu un refuz. Brusc, au spus da. Porritt mi-ar lua pe drumuri locale în apropiere de fabrica si apoi pe unele fierbinte ture de pista de încercare Gaydon.
El a emis, mare de timp. El a fost reţinut pe drum deschis, dar cu adevărat ne-am luat cu asalt pistei de încercare. Am avut crezut anterior de ea ca o bucată steril de blacktop drepte şi curbe, curios largă în locuri. Dar la 200mph, a fost doar wide suficient; timp de 15 minute, Le Mans s-a mutat la Midlands. Încă mai pot vedea feţele albe de spectatori ca noi vertiginos de.
Porritt ars din cauciuc pentru 15 minute, producătoare de una dintre cele mai bune acoperire imagini weve vreodată a avut. El a demonstrat, de asemenea, în mod concludent acreditările One-77s. Locuri de muncă făcut.
Subaru BRZ ia pe rivalii săi — şi razvan le
Testul nostru grup de Toyobaru a fost o ocazie foarte specială — primul test adevărat al o masina care merge pe pentru a obţine atât de mult. Tu nu a putut fi dorit pentru masini sport mai bine pentru a implementa pe ruta Napoleon decât Mazda MX-5 şi Nissan 370Z am avut cu noi. Cu toate acestea, am luat unul. SubarUS BRZ a arătat ceea ce lipsea rivalii săi: o experienta de conducere total absorbante, caracterizată de o livrare de rev-e foame de putere și un amestec captivantă de prindere şi reglare.
Ca testul purtau pe, noastre certitudine despre măreţia BRZs a crescut şi a crescut. Apoi am eşuată BRZ victorios prin cădere sale roţile din spate de pe marginea drumului în timpul un viraj de trei puncte. Am în cele din urmă a primit-o din nou în mişcare, dar pentru un timp am trebuie să fi fost singurul tip din lume a au dorit ca 2012s cel mai venerat spate-şofer nu a fost şofer spate la toate.
Motivele de mare să se simtă patriotice
Ce face un supercar 190 k la una din Britains cele mai renumite firme şi o maşină de LPG-alimentat studiile deținut de un agricultor Cornish au în comun? Amândoi făcut coperta eliberării noastre 9 mai, care a sarbatorit cel mai bun de automobilism care noastre fair isle are de oferit.
Am fost prima masina mag a spune lumii detaliile oficiale Astons noul V12 coupe, care a făcut Vanquish scoop un nu-brainer ca steaua noastra de acoperire. Primul drive-uri de cele mai recente Lotus Elise S si Morgan Plus 8 ramped până fervoarea patriotice la un nivel care stă bine un an diamond jubilee, dar echipa noastră testul rutier tras nici pumni în revizuirea lor sincere Roadster Mini mediocru.
Bile curba au fost Steve Cropleys povestea detaliază ce Indian Tata gigant este de a face uz de Britains cele mai bune talente de inginerie, şi ca masina de studii, pentru care Colin Goodwin a fost trimis la un câmp pe stâncile windswept de Nord Cornwall pentru a încerca o formă foarte britanic de motorsport. La grand tourers la iarbă rădăcini, această problemă a avut totul.
Noua Alfa Spider înfrățit cu următoarea Mazda MX-5
Avans de avertizare şi strâns de planificare sunt întotdeauna bun pentru inima, dar acolo nimic care stabileşte puls curse ca o ştire neașteptate, de rupere. În dimineaţa zilei de 23 mai, m-am trezit la aproximativ 6 am, uitat la telefonul meu şi a sărit din pat cu viteza considerabil mai mare decât aş pe orice altă zi.
Comunicatul de presă uscat, corporate la Mazda şi Alfa cuprinse o bombă: generaţie MX-5 ar da naştere unei noi Alfa Spider-veste mare pentru ei şi pentru entuziaşti de masina. Primul loc de muncă a fost de a obţine o poveste pe web. Apoi am rupt capacul frontal planificate (BMW-uri pierdere a fost Alfas obţine), biroul de ştiri luat telefoanele si cautat contactele lor pentru toate importante în interiorul liniei.
Sarituri de bucurie în Toyotas GT86
Există câteva locuri punctată în jurul în cazul în care puteţi obţine o masina din aer. Dar acolo nicăieri destul ca Millbrook deoarece, ei bine... doar uita-te la imaginea de mai jos. Puteţi obţine o mulţime de aer dintre pneu şi asfalt — şi de a ateriza în siguranţă după aceea — fără a recurge la Photoshop să se uite dramatice.
Yump în sine este Millbrooks Dealul ruta, o bucata de piesa care este, sincer, dreptul vechi râde. Secțiunea sa mai abruptă pantă se termină la incovoiere dreapta, pozitiv-convexitate, prin care aveţi nevoie pentru a transporta o mulţime de viteză. Apoi atunci acolo un scurt drept urcuş, pe care sa important să păstraţi acceleratia răstignit şi hoik masina la linia de centru înainte de creasta soseşte, împreună cu un neliniştit sentimentul ca esti conducerea unui vehicul a cărui direcţie nu va face nimic. Se simte mare. Nu durează mult. Acolo o pantă descendentă (care ia griji de aterizare) urmată de o foarte ascuţite stânga (care nu).
Cele mai bune de britanici: toate prezente şi corecte
Acesta a fost unul din lucrurile cele mai încurajator despre organizarea noastre cele mai bune din British extravaganta: doar despre fiecare dintre 21 producătorilor, indiferent de distanţa şi de adversitate, au convenit la primul apel de telefon să vină de-a lungul la evenimentul nostru. Bunăvoinţa a fost palpabil pic dincolo de mine spune salut. Deci, deşi mi-ar plăcea să revendice întreaga responsabilitate pentru a petrece ore transpiraţie peste lista de contacte pentru a face sa se intample, ID-ul trebuie să dea cea mai mare parte a creditului la amicii din fiecare marca care, sincer, doar a acceptat să vină şi apoi sa dovedit până la o oră teribil de zi, braving incomode de trafic, pentru a petrece o zi vagabondaj pe Brooklands bancare.
Ciudate şi frustrant ca industria auto britanic poate fi, nimeni nu poate vina sale punctualitate şi disponibilitatea de a calatori. Sau capacitatea sa de a construi cea mai mare şi cel mai interesant gama de vehicule oriunde pe planeta.
Scooping McLaren P1
Ochi rătăcire în jurul biroului frecvent sunt atrasi de ecranul computerului meu. Nu pentru că Im privire la lucruri nu ar trebui să fi dar deoarece, ca om de stiri, I a lua imagini de automobile noi în primul rând pentru a le-a pus în cazul în care ele apoi sunt privite în primul rând: în pagini de ştiri Autocars. Aşa că vă puteţi imagina mulţimea care s-au adunat atunci când au apărut primele fotografii de noul McLaren P1. Autocar are o mulţime de istorie cu McLaren F1, astfel încât interesul P1 a fost mai mare decât pentru orice alt masina anul acesta.
Trei fotografii şi un comunicat de presă de 100 de cuvinte a ajuns doar de ore înainte de termenul nostru imprimare. Miercuri planificate cinci pagini şi o poveste 1000 de cuvânt. Unei adânci în Hilton Holloways contacte carte mai târziu şi am avut un scoop real pe mâinile noastre- şi una dintre poveştile de acoperire definitorie a anului.
La Marrakesh de noul Range Rover
Noul Range Rover, un testament al secolului 21 stralucirea său plan de 40 de ani, merita cele mai cuprinzătoare prima unitate de revizuire a anului, dar nimeni nu a anticipat cât de mult mi fie permis să-l conduce.
O 2000 de mile călătorie de la Land Rovers Midlands acasă la Marrakech ne-a dat spatiul necesar pentru a întinde gama Rovers extraordinare noi picioarele şi dă verdictul mai devreme pe ceea ce face ca această mai recentă versiune fără îndoială cele mai bune masina de lux din lume. Excursie, de asemenea, pune Cropley înapoi la volanul unui 1971 două uşi — un memento elocvent că maşinile cele mai iconic întotdeauna pălărie-tip trecut înainte striding triumfător în viitor.
Cum am descoperit fiecare Landie noi
Britains conducere auto jurnalişti au fost Gaydon pentru un seminar tehnice pe noua Range Rover. În timpul prezentării, designer şef de Gerry McGovern străfulgerat un plan dur produs, destinat pentru a indica cum viitorul Land Rover gama ar fi format din trei tipuri principale de SUV. L-am rupt cu iPhone mea — şi socotit că dacă a fost posibil pentru a lucra afară de platforme ei s-au bazat pe, am ar putea lucra afară site-urile de producţie şi apoi modelul real pe planul.
Cheia puzzle a fost obţinut mai târziu acea zi la Solihulls noua linie de productie pentru masini de aluminiu. Am întrebat despre capacitatea maximă de plante şi a fost spus 150.000 pe trei schimburi. Acest lucru a făcut-o mult mai uşor să lucreze în care noul model a fost care şi detalii cu privire la toate 16 de modele noi de unghii.
Nisa, dar întrucât M4?
Vestea că BMW Seria 4 plăcuţa a fost în cele din urmă vine la viaţă a fost interesant suficient, dar ceea ce apetitul meu era perspectiva un M4. Deoarece lectură ştiri, eu (ca multe suflete ca-minded, îndrăznesc să spun că) au petrecut un pic echitabil de timp visam până meu ideal spec.: 450bhp, 480lb ft, o viteză de şapte dublu-ambreiaj auto, un motor mai uşoare, mai flexibil, mai curat şi de direcţie care face degetelor fizz.