repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual

Ерес забавно factoid, който наскоро пристигна с любезното съдействие на Прессъобщения Mercedes-Benz. На 29 януари 1886 г. Carl Benz подава заявление в Берлин, Германия, за патент за нов три колесни моторни колата му. Тази дата, според Мерцедес, сега е дошъл да бъдат разгледани на официалния рожден ден на автомобила.

Както вие аз също пропускам вън на парче от тортата. Въпреки това лично е имал възможност да се запознаят с Benz Motorwagen реплика по време на 2007 Франкфурт Авто Покажи. И в случай, че вие не ми вярвате, вижте снимката на очилатият колеги шофиране един тук в Motorwagens Уикипедия влизане.

Mercedes-Benz е наскоро произведен ограничена серия от тези деликатни изглеждащи триколесни моторни превозни средства. Осъществено от 0. 9-bhp едноцилиндров двигател и управляващи чрез лост, аз скоро разбрах, колко здрав тези ранни шофьорите трябва да са били. Лакомства като антиблокиращи спирачки, Климатик и дори купа притежателите (много по-малко покрив!) са били дълго, дълго начин в бъдеще, когато този автомобил е нов.

Шофиране Motorwagen не винаги е смущаваща, благодарение главно към 10-mph максимална скорост и един колан задвижване степени. Не можете да получите в твърде много проблеми, когато си крейсерска скорост е сравнима с жив бутам. След това отново там нищо да ви държат на най-добрите си поведение като предупреждение, че твърде бързо волана ще доведе до колата да се обръщам.