repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
Co jde nahoru, musí přijít dolů. Tak jak se rally ovladače řešit skok a jak se auta přežít? Najdeme outBlame Bullitt a Mistři Hazardu, ale většina self-respektovat petrolheads rád viděl auta létající vzduchem, všechna čtyři kola od země. Pro rally řidiče, zahájení v nízké nadmořské výšce oběžné dráze je stejně tak součástí jejich dovedností jako výkonný perfektní ruční brzdy obrátit.
Na skoky jako Colins Crest na zasněžených silnicích Švédska, a Žlutý Dům na slavné Ouninpohja fázi ve Finsku, profesionální řidiči skutečně vydělávat na jejich kůry, bít hřebeny na 100 mph, létání na více než 40 metrů a nějak zbývající v řízení jako jejich auto spadne zpátky na zem.
Ale za šílenství je metoda. Skákání rally auta je více než odblokováním vaší fantazii a podlahy plyn.
Skok je velmi technický situaci, kdy ne všichni řidiči rally může opravdu posoudit, co se stane, když se země, říká Mario Fornaris, Škoda Rally Team Italia Rally provozní ředitel a technická podpora ve Škoda UK Motorsport.
Z technického hlediska, první věc je, aby ujistěte se, že spodní část auta není zničen, když je to přistání. Přední spodní části vozu potřebuje ochranu tak, že veškerá energie jde přes konkrétní zesílené body a pak přes podvozek, protože to je opravdu nejsilnější část vozu.
Týmy inženýrů může také ovlivnit Fabias postoj během letu a zajistit, že přistane hladce změnou nastavení.
S nastavení tlumičů, můžeme částečně ovládat úhel auto přijímá až se to rozjede, říká Fornaris. Asi nejdůležitější věc je posoudit, kolik energie potřebujeme, aby absorbovat z přistání přes tlumiče. Můžeme vypočítat z výšky skoku a hmotnost auta, a některé rovnice můžeme se rozhodnout, jak těžké musí být tlumiče a jak progresivní, musí být schopen absorbovat veškerou energii před dosažením bump stop, když jsou všechny tlumiče zdvih se používá. Pak v testování můžeme potvrdit výpočty.
Řidič může ovlivnit skok úhel. Při brzdění trochu těsně předtím, než skočit nebo zrychluje a zvedání, může částečně vybrat, když auto se chystá přistát se všemi čtyřmi koly společně, nebo nejprve na přední kola, nebo první na zadní kola.
Vozů Super 2000 specifikace mají tendenci být docela schopný na skoky, protože technické předpisy, které umožňují dostatek pozastavení cestování.
Fabia je sám o sobě velmi dobrý, říká Fornaris. Vzhledem k jeho hmotnosti, rovnováhu, přirozenou tendenci vozu je létat v bytě, a dokonce i způsobem, takže to nebylo obtížné tune to [rally skoky].
Škoda UK řidič Andreas Mikkelsen říká, že skoky jsou jedním z nejnáročnějších aspektů každém případě. Možná nevím, jestli znak bude skákat, nebo ne; já jsem jen po pacenotes, říká. A z průzkumu, my ne vždy vědět, jestli crest bude znamenat velký skok malý skok nebo ne skok. To může být těžké předvídat. Ve skutečnosti, to je jeden z nejhorších pocitů v rally auto: když budete mít tam, kde jste nečekali. Něco, co vypadá malý na průzkum může rozvířit, a pak budete opravdu vědět, že to bude bolet.
S Fabias sedadla nastavena nízká v autě optimalizovat těžiště, dokonce šest-zápatí Mikkelsen říká, že skoky jsou cesta do neznáma.
Jsem sedět tak nízké, že jsem cant vidět mnohem více než hřebeny, vysvětluje. Ve skutečnosti, pokud se budete dívat na on-board video záběry, budete často vidět mě naklonil hlavu trochu, jak jsem přístup na hřeben, jako když se snažím dívat se a vidět znovu.
Dokonce i tehdy, jsem se soustředit na získání řádku – ne, co přijde jednou jsem ve vzduchu, ale jak se ujistit, že jsme se na přesně správnou linii. Jeho není dobré jen doufal, že jste hit hřeben pravdu, protože pokud jste si to špatně, bude lepší, připravit se na něco šíleného, když přistanete.
Pozoruhodné je, Mikkelsens navigator, Ola Fløene, přiznává, že nemůže vždycky říct, zda auto má dokonce opustil zemi, protože on se soustředit tak těžké na volání pacenotes. Dělá vás zajímalo, jestli by to mohla být nejlepší...

Tři nejdelší rally skoky:
Sebastian Loeb - Rallye Turecko, duben 2010: 85 metrů
Evgeny Novikov - Rally Finsko, srpen 2009: 66 metrů
Markko Märtin - Rally Finsko, srpen 2003: 57 metrů


Šťastné přistání: jak skok rally auta-skoda-art-jumping-1-jpgŠťastné přistání: jak skok rally auta-skoda-art-jumping-2-jpgŠťastné přistání: jak skok rally auta-skoda-art-jumping-3-jpgŠťastné přistání: jak skok rally auta-skoda-art-jumping-4-jpgŠťastné přistání: jak skok rally auta-skoda-art-jumping-5-jpgŠťastné přistání: jak skok rally auta-skoda-art-jumping-6-jpgŠťastné přistání: jak skok rally auta-skoda-art-jumping-7-jpgŠťastné přistání: jak skok rally auta-skoda-art-jumping-8-jpg