Lewis Hamilton, nélkül akármi munkaerő nyert a pole pozicíóból a múltban, a előestéjén az ausztrál nagydíj, míg csapattársa Nico Rosberg Mercedes vezetője harc nélkül egyszerűen csak csendben stressz a második hely. Ezen, talán egyszerű, békés és természetes razumeûŝihsâ események Melbourne-ben listája kimerült: az első képlet 1 2015-re a többi évben kiderült, hogy enyhén szólva, kaotikus.
Kezdjük azzal a ténnyel, hogy semmilyen módon nem kezdő autók száma megegyezik-e a jövő-hoz Ausztrália száma. Manor, nem áll készen, úgy döntött, hogy szorítkoznia megfigyelők szerepe, és aztán rendkívül bosszantó véletlenszerűség. Elvarázsolt pilótafülke Alonso a Mclaren nincs örökölt és a berepülő pilóta Kevin Magnussenu: a telepítés lap hosszútűrése Honda Motor égett ki. Ugyanakkor, a sebességváltó meghibásodása nem engedélyezett helyen a rajtrácson orosz Danyiil Kvâtu eléréséhez – egy nagyon szomorú kezdet, a Red Bull. Nos nem a tulajdonos, a hatodik időmérő István Bottasa nem engedélyezett orvosok elindítani a hátfájás. Ennek eredményeként a harc ment csak 15 gépek – az eredmény, amely látta a tragikus sorsú Indianapolis-2005-ös F1!
Azonban, mielőtt a célba őket van. Már az első körben a a repült Pastor Maldonado, hívja a felbukkanás-ból gép biztonsági, és csapattársa, Lotus római Grosjean kapott ki, ugyanakkor a motor meghibásodása miatt. Kimi Räikkönen kész mechanika: az első boxkiállás: ő volt őrizetbe a további öt másodperc, és a második sikertelen megszilárdítása az egyik a kerekek, hogy a Finn volt, hogy állítsa le a pályán. Égett, motor, valamint a Toro Rosso a legfiatalabb résztvevője a világbajnokság az Max Ferstappena.
Teljes kockás zászló látta csak 11 autó. A csak vesztes, ne pontokat, végül Jenson button, a McLaren, aki a győztes a két kör alakú. A harmadik lépése a dobogóra volt Sebastian Vettel, aki töltött egy ragyogó első versenyt a Ferrari. Ne feledje, a ragyogó debütál Felipe Nasr, Sauber (5. hely) és Carlos Sajnca Jr. a Toro Rosso (9. hely).
Tehát, a Grand Prix of Australia kimutatta, hogy a megbízhatóság, a forma-1 2015-ig továbbra is messze simán, de Mercedes sem grammonként tavaly nem vesztett az előnye, és foglalkozni vele lesz könnyebb, mint 2014. várakozás igazolása arról, hogy a Jóslás két héten Malajzia!