Šīs ģimenes automašīnām ir uzskatāma par komerciālu, bet "Caravel" talanti, kas sniedzas tālu aiz banāls. Mēs ugotovili šo zemi kuģa daudz atbildīgāka testa Tour, devās uz Atvērt jaunu zemes sevi.
Volkswagen Caravella dārgi. Ziemas brīvdienās grupa biedru un es devāmies uz tūristu intervenci Eiropā. Mums bija tāls ceļš ejams: mēs izvirzījām sev mērķi nokļūt no Sanktpēterburgas uz Amsterdamu, kur neviens no mums nekad nebija bijis. Maršrutu izstaigājām caur Baltijsku: šeit, Krievijas rietumu daļā, Vecgada vakars ir pēdējais no visiem pārējiem – Kaļiņingradas apgabals atrodas stundu aiz Maskavas. No turienes plānojām braukt uz Berlīni un pēc pāris dienu uzturēšanās tur galu galā nonākt Nīderlandes galvaspilsētā tulpēs un velosipēdos. Uzdevums ir skaidrs, mērķi ir definēti. Ievadjautājumi bija šādi: sešu cilvēku komanda (trīs pāri, katrai radībai ir pāris), sniega ceļš Krievijā un dārga degviela ārzemēs. Līdz ar to mums bija vajadzīgs pietiekami ietilpīgs un jaudīgs automobilis, vēlams ar manuālo pārnesumkārbu un stabilizācijas sistēmu, un tajā pašā laikā pēc iespējas ekonomiskāks - mēs īsti negribējām paaugstināt Rietumeiropas naftas ekonomiku. Izrādījās, ka T5 saimes Volkswagen furgoni lieliski iederas mūsu izraudzītajā vērtību sistēmā. Plašs daudzvietīgs salons, jaudīgi un ekonomiski dīzeļi, dažādas iekārtas - to visu var atrast Transporter-T5 arsenālā. Kā jūs varētu uzminēt, šī ir vācu "uzņēmēja" piektā paaudze. Pagājušajā gadā Volkswagen tika atzīmēts par atjaunošanu, kā rezultātā ģimenes automašīnas saņēma burtus GP apzīmējumam T5 - šādi vācieši atzīmē automašīnas, kas šķērso sejas liftinga ekvatoru. Utilitārākais ģimenes pārstāvis ir pats Transporter. Nedaudz augstāks rindu tabulā ir Caravel, kam ir uzlabota iekšējā apdare: tas ir vairāk "autobuss" nekā "kravas automašīna". Un Multivan, kas ir evolūcijas augšgalā, patiesībā ir milzīgs luksusa minivens, grezns ārpus ticības. Braucienam izvēlējāmies starpposma "Carabela" "Comfortline" konfigurācijā. Faktiski finanšu ziņā situācija izrādās šāda: automašīna vislētākajā versijā "Trendline" sākas no 1 038 800 rubļu. Bet ir jēga maksāt vairāk nekā divsimt tūkstošus par "Comfortline": lai gan tas nav lēts, bet papildus daudzām sīkumiem (apgaismojums grima spoguļos, mīksta griestu apdare, aizkari uz logiem utt.), Šis sniegums velk patiešām noderīgas un nepieciešamas lietas tik nozīmīgai automašīnai. Piemēram, ziemā papildu sildītājs ar atsevišķu vadību no pasažieru salona un attīstīta gaisa vadu sistēma, elektriskā piedziņa un apsildāmi spoguļi vispār nesāpēs. Turklāt ir grūti iedomāties modernu automašīnu bez elektriskajiem logiem un borta datora. Un roku balsti, kas sākumā šķita ne pārāk nepieciešami, kas atrodas abās priekšējo sēdekļu pusēs, izrādījās absolūti nepieciešami tālsatiksmes cīņā. Visiem T5 spēka agregātiem ir 2 litru pārvietojums. Vislētākais ir 85 zirgspēku turbodīzelis. Nav daudz dārgāks (+ 19 000 rubļu) un benzīna dzinējs ar jaudu 115 ZS, un, ja jūs pievienojat vēl 35 tūkstošus, jūs saņemat 102 dīzeļdegvielas jaudu. Bet mums bija 140 zirgspēku turbodīzelis, kas ir par 139 600 rubļiem dārgāks nekā bāzes dzinējs. Tas ir pienācīgi, bet jums ir jāsaprot, ka šī summa ietver arī "mehānikas" jaunināšanu līdz sešiem soļiem. Un agregāta ķēdes augšpusē valdīja nedabiski dārgs 180 zirgspēku biturbo dīzelis: papildu 40 "zirgi" maksās pat 192 000 rubļu! Ir daudz saprātīgāk tērēt šo naudu DSG "robotam" (126 700 rubļu) vai visu riteņu piedziņai (129 800 rubļu). Bet jūs nevarat saņemt šo automašīnu lētāk nekā 1 654 800 rubļu. Tomēr mūsu "Carabela" arī maksāja pārmērīgi - 2 290 000 rubļu. Cenu ietekmēja daudzas iespējas, no kurām varēja viegli iztikt: 17 collu vieglmetāla diski, elektrohidrauliskais stūres pastiprinātājs ar mainīgu jaudu, elektrisko durvju un bagāžas nodalījuma aizvērēji, lietus un gaismas sensori, RNS-310 multivide (kurā navigācija kādu iemeslu dēļ nedarbojās) un autonoms sildītājs ar taimera vadību. Bet par parkošanās sensoriem, signalizācijas sistēmu un papildu drošības spilveniem - paldies! Arī mūsu "Carabela" izrādījās gara bāze. Papildu 400 mm, ko vācieši lēš 50 tūkstošu rubļu apmērā, "nokrita" visnepieciešamākajā vietā: tik pārpildītai komandai kā mūsējā vieta salonā nebūs lieka. Tajā pašā laikā ir viegli pārvaldīt korpusu, kas ir pagriezies par 5,3 metriem: redzamība no vadītāja sēdekļa augstuma ir bezprecedenta. Un pēc tam, kad esmu nedaudz pieradis pie tā, es praktiski pārtraucu izmantot iekšējo spoguli un darīju tikai ar ārējiem "dadzis", kuros atspoguļojas visa pasaule. Pilsētā furgona izmērs sākumā bija šokējošs: pat šķita, ka pat tad, ja man izdotos braukt pa Karavelu uz, teiksim, pazemes šaušanu, tad es diez vai varētu tur apgriezties. Tomēr, laikam ejot, man izdevās ievietot automašīnas izmērus galvā, un tad es viegli ieniru šaurās autostāvvietas zarnās. Jūs nesēžat uz Carabela vadītāja sēdekļa, bet ieejat, pārvarot ērtu soli. Durvis atveras tik plaši, ka dažreiz nākas to sasniegt, turot stūri ar roku un piekārtiem. Un naktī pirms mūsu izbraukšanas Sanktpēterburgā bija sasalstošs lietus, un no rīta es atradu ledū sasalušo "Carabela", piemēram, tvaikoni "Georgy Sedov". Vējstikla sasildīšana no ledus garozas ne tikai prasīja diezgan ilgu laiku, palīdzot ar "tīrītājiem" un paplāksni, bet arī nojauca parkošanās sensoru sensorus, kas bija pilnīgi traki. Pēc tam tas bija jādara vairāk nekā vienu reizi: braucot pa šoseju, sniegs bagātīgi pielīp pie "purna" - it īpaši, ja apdzen kravas automašīnas, kas ap tām rada vietējo sniega vētru. Gulētājs. Pārmaiņus mainot viens otru pie stūres, mūsu šķirsta vīriešu puses pārstāvji migrēja no kabīnes uz kabīni. Protams, jūs nevarēsiet mainīt vadītāju kustībā, bet jūs varat viegli slīdēt no palātas telpas uz navigatora sēdekli: grīda ir absolūti plakana, un attālums starp priekšējiem sēdekļiem ir diezgan pienācīgs. Salona pasažieru daļā bija trīs sēdekļu rindas: pirmā un otrā bija 2-vietīgas, un pēdējā rinda bija 3-vietīgs dīvāns. Nav pārsteidzoši, ka tas bija tas, kurš guva vislielākos panākumus: ar kājām, kas savilktas kopā, jūs varējāt pilnībā apgulties uz tā un aizmirst sevi taisnīgā miegā. Jebkurā no 2-vietīgajām rindām jūs varat iegūt arī diezgan ērtu sēdekli, it īpaši, ja uz to pieteicās viena persona. Arī navigatora sēdeklis nebija tukšs: šī ir visinteresantākā vieta automašīnā – pēc, protams, vadītāja sēdekļa. Un nolaižamie roku balsti uz atzveltņu sāniem, kas arī ir regulējami augstumā, nodrošina pārsteidzošu nolaišanās komfortu: uz ideāliem Eiropas ceļiem jūs varat balstīt elkoņus uz tiem, stūrējot Caravel ar pirkstu galiem. Nevienā no mašīnām neesmu sēdējis tik relaksēts un iespaidīgs! Bet galvenais ir tas, ka šajā pozīcijā jūs varat nobraukt pilnīgi neiedomājamu attālumu bez noguruma. Vienīgais trūkums, kas tika atklāts garā ceļojuma laikā, ir saistīts ar "kempinga" piederumu trūkumu salona pasažieru daļā: Caravelā nav glāžu turētāju vai saliekamo galdu, diemžēl: pretī ārdurvīm ir tikai vientuļš pelnu trauks - un nekas vairāk. To visu var atrast Multivanā – ne tik plašā, bet daudz labāk pielāgotā tālsatiksmes braucieniem. Bet vadītājam un navigatoram nav liegtas ērtības: durvīs ir milzīgas divstāvu kabatas un glāžu turētāji, kas izslīd no centrālā paneļa. Pati stabilitāte. Garas bāzes, plašas trases un labi noregulēta ESP kombinācija iedvesmo pilnīgi neaprakstāmu pārliecības sajūtu. Pat uz neskaidra ceļa automašīna ir tik pārliecināta, ka šķiet, ka bez pilnpiedziņas tā var darīt visu, ko vēlaties. Apdzīšana ar sniega parapeta pārvarēšanu, kas to atdala no pretimbraucošās satiksmes, nerada ne mazāko problēmu: pietiek tikai norādīt Caravel virzienu ar stūri, un tas dosies tur, kur tas ir pasūtīts. Uz šosejas mēs viegli apbraucām nebeidzamus kravas automašīnu konvojus, bet tikai reti visurgājēji uzdrošinājās mūs apdzīt. Un, ja mūsu Karavela arī būtu pilnpiedziņa... Es domāju, ka tad ziemā tas vispār nebūtu vienādi. Ja 140 zirgspēku dīzeļdzinēja rūpība nebija pietiekama, tas bija tikai tad, kad tas bija pilnībā piekrauts (no mums bija seši, ļaujiet man jums atgādināt, plus bagāža), un pat tad ar ātrumu, kas pārsniedz simts. Bet skaidra "mehānika" ar labi izvēlētiem pārnesumiem, cik vien iespējams, izlīdzināja motora nepietiekamību. Un, kad es ceļoju viens pats automašīnā ar minimālu mantu daudzumu, dažreiz šķita, ka šis "autobuss" ir atļauts pārāk daudz: labi, tik liels auto nevar būt tik ātrs! Es domāju, ka, ja jēdzienu "braukt" vispār var attiecināt uz komerciālajiem transportlīdzekļiem, tad Volkswagen ir tiesības sagaidīt, ka to iemiesos. Labākā daļa ir tā, ka Caravella ne tikai izpildīja, bet arī pārsniedza mūsu cerības attiecībā uz degvielas izmaksām: vidējais 8,5 litru patēriņš, manuprāt, ir dievbijīgs. Bet bija arī negatīvs: jau atpakaļceļā, tiklīdz mēs šķērsojām Krievijas robežu, turbodīzelis morose: dzinējs rūpīgi nogrima jaudā un pārtrauca impulsu. Situācija tika labota ar stingru "atiestatīšanu": pēc aizdedzes izslēgšanas un strāvas restartēšanas jauda atgriezās. Bet scenārijs iestrēdzis: līdzīgi stāsti tika atkārtoti atkārtoti. Es nevaru attiecināt šo dīvainību uz degvielas kvalitāti, jo pirmais incidents notika ar vietējo dīzeļdegvielu. Es ņemu līdzi visu, kas man ir. Mēs neuzlikām nekādus īpašus kravas uzdevumus Carabela: mūs galvenokārt interesēja tās pasažieru spējas. Neskatoties uz to, katrs ceļotājs paņēma līdzi, teiksim, somu. Lielākā daļa mantu tika novietotas bagāžniekā, kur mazas mugursomas varēja sakraut viena otrai virsū: augstumā bija vairāk vietas nekā dziļumā. Bet izrādījās, ka bagāžu var viegli piestiprināt salonā, novietojot to zem dīvāniem. Braucot pa Eiropu, katram dalībniekam bija arvien vairāk mantu, un katra jauna lieta viegli atrada sev vietu viesmīlīgajā salonā. Nav tik daudz automašīnu, kas ir tik pilnas ar talantiem kā Caravel (ņemiet to plašāk – T5). Varbūt, izņemot Mercedes-Benz-Viano un Hyundai-H1 furgonus, jūs nevarat atcerēties nevienu no malas. Bet Hyundai ir maz apdares līmeņos, un Mercedes ir dārgāks un nav tik daudzveidīgs modifikācijās. Un, ja man būtu neizsakāmas bagātības, es nekavējoties dotos un pasūtītu sev visu riteņu piedziņu Multivan: nav iespējams iedomāties daudzpusīgāku automašīnu, kas arī spēj konkurēt ar visurgājēju. Volkswagen Caravella