repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
Translated text

Câteva zile în urmă am enumerat finaliştii pentru masina World Awards masina anului şi lumea de performanţă. Există, de asemenea, două alte premii provin de la aceeaşi WCOTY organizaţiei. Pentru aceste premii, industria de experţi nu sacrificarea iniţială de demn de concurenţi şi apoi jurnalişti 66 auto pe juriul vot pe finalişti.

2011 World Car Design de finaliştii anului sunt:
Alfa Romeo Giulietta
Aston Martin Rapide
Audi A7
Citroen DS3
Ferrari 458 Italia
Honda CR-Z
Kia Sportage
Nissan Juke



În sfârşit, finaliştii lume masina verde 2011 sunt:
BMW 320d eficient Dynamics Edition
Chevrolet Volt
Hibrid Hyundai Sonata
Mercedes-Benz B-Class F-Cell
Nissan LEAF
Smart Şofer electrice

Câştigătorii anterioare lumea verde masina au fost BlueMotion Volkswagen (Golf, Passat, Polo), în 2010, Honda FCX claritatea în 2009, BMW 118d Dynamics eficient în 2008, Mercedes-Benz E320 Bluetec în 2007 şi Honda Civic Hybrid în 2006.

Jurnaliştii trebuie să completeze lor finală vot săptămâna viitoare. Top trei finalişti în fiecare din cele patru categorii vor fi anunţate la Geneva Auto Show şi patru câştigători va fi prezentat la Conferinţa de presă 2011 World masina Awards, co-găzduită de Bridgestone Corporation și la New York International Auto Show, joi, 21 aprilie 2011.

Eu nu am decis încă masina care cred că este cel mai bun design sau mai verde – cele care v-ar vota?
Original text