Fáza 1-St Majstrovstvá sveta a Majstrovstvá Európy v Moskve regióne, 2-nd fáze série triedy Rotax DD2 RAPH a 4-tého fáze pohára Rotax triedy Rotax mini konalo Nedeľa 29 apríla Mayak v Moskve Ikše. Rotax Max série prezentované tried micro, mini, junior, sen′er a, samozrejme, "diditu"...
Medzi najmladšími sa ukázalo, že zloženie účastníkov súťaže je najmenšie - iba traja ľudia. To však neovplyvnilo kvalitu boja. Kombinované poradie "RM Micro a Mini" možno ukázalo najhustejšie výsledky zo všetkých testovacích skupín. Kvalifikáciu vyhral Maxim Kutlunin, ktorý ukázal čas 1 minútu a 358 tisícin. Prehra 0 s ním. 315 sek. , prvý štartovací rad s ním zdieľal Vanya Achmetov - zatiaľ jediný účastník mikro triedy RM. Na tretej pozícii, ktorá stráca s Vanyou iba jednu tisícinu sekundy (!), sa nachádza Pasha Bulantsev. Štvrtá etapa Rotax Cupu v minitriede RM spojila 8 mladých športovcov. Po úspechu Semyona Woolseyho v Kursku bolo ťažké predpovedať víťaza v tejto triede - najmenej štyria si mohli nárokovať víťazstvo. Je zrejmé, že Vanya Matveev to pochopil lepšie ako ostatní, "vyhrnul rukávy" pre kvalifikačný prípad. Výsledok na seba nenechal dlho čakať - pole s časom 56. 252 sek. Druhé miesto na štartovom rošte získal Semyon Woolsey (+0. 152); tretí rad štartového poľa zdieľali Maxim Scotland a Misha Bogdanov. Všimnite si, že štyria piloti "zapadnú" za menej ako štyri desatiny sekundy. Spoločné poradie tried "RM, RM junior a KF3" nemožno nazvať početnými. Iba 13 športovcov sa zišlo v troch triedach. Z nich štyria účastníci sú v triede RM junior a siedmi v triede RM. V neprítomnosti vodcov týchto tried mali motokáry takpovediac "druhého stupňa" dobrú šancu vyjadriť sa. V juniorskom hodnotení RM využili svoju šancu v kvalifikácii Alexej Korneev (55.300), Mark Cheredinkin (56.103), Michail Šiškin (58.254) a Dmitrij Ognev (59.729). Treba však poznamenať, že Dimova kvalifikácia nevyšla - po odjazdení jedného kola čelil technickým problémom. Takže jeho čas bol len nominálny. V triede dospelých Moldavskej republiky najlepší čas v kvalifikácii ukázal Iľja Kutsenko (55.031). Vedľa neho bol Denis Dianov (55. 382). Druhý rad štartového poľa si rozdelili Denis Sacharov (55. 628) a Andrej Kirpilenko (55. 671). Je zrejmé, že najväčší záujem stále vzbudzovala 2. etapa série RAF v triede DD2, tentoraz s 9 účastníkmi. Aj na piatkových tréningoch sa ukázalo, že v boji o víťazstvo bol Vladimir Gnoev pripravený byť sprevádzaný "Alexejom Zabolotným, ktorý opäť vzal dámu do rúk" a Antonom Kononovom, ktorý zrýchlil. Bohužiaľ, Antonovo auto nemohlo vydržať tempo vedenia, ktoré stanovili Vladimír a Alexej, a doslova prasklo vo švíkoch. Kononov, ktorý preukázal vysoko kvalitnú akrobaciu, nedokázal v kvalifikačných pretekoch ukázať slušný výsledok. To je škoda... Medzitým Alexej Zabolotny doslova oživil intrigy v triede, ktorá, ako sa zdalo, už bola navždy pochovaná. Kvalifikačný čas Vladimíra Gnoevoya (53. 206) možno nazvať viac ako dobrým. Alexejovi sa zároveň podarilo udržať tempo, ktoré stanovil vedúci triedy, a stratil s ním iba 0. 091 sek. ! Stručne povedané, prvý rad štartového poľa sľuboval "didit" napätý boj o víťazstvo. Druhý štartový rad tiež zaručil divákom intenzitu vášní. Vladislav Allahverdov (54. 165), ktorý naberal na obrátkach, mal súťažiť s Antonom Kononovom, ktorý sa nemienil vzdať (54. 228). Okrem toho tretí rad nezaručil ľahký život. Hneď za Maximom Mileninom (54,593) sa kvalifikoval Nikita Khudov (54,719). Ako sa ukázalo neskôr, boj medzi nimi sa stal skutočnou ozdobou rasy!. . ZÁVEREČNÉ VÁŠNE Predfinálové a finálové preteky v hodnotení RM Micro a Mini boli poznačené tesným bojom medzi tromi účastníkmi. Celú cestu deti jazdili, akoby boli k sebe priviazané. Je príznačné, že v cieli bola "priateľská trojica" oddelená od 0. 3 – až do 0. 4 sekundy. Dosť tesné na vzdialenosť 8 kôl. Každú chvíľu menili pozície, najmladší motokárári prekročili cieľovú čiaru v nasledujúcom poradí: Pasha Bulantsev, Vanya Achmetov, Maxim Kutlunin. V konečnom protokole, keď Pasha "utiekol" do tried, vynikal v Mini, Maxim urobil druhý krok pódia; V Moldavskej republike vládol Vanya Achmetov. Dúfame, že v blízkej budúcnosti nájde dôstojných spolužiakov. V triede RM diktovala mini preteky Vanya Matveev. V závere predfinále nenechal svojich súperov priblížiť sa o viac ako sekundu. Maxim Scotland skončil s istotou druhý. Tretia predfinálová pozícia zostala Semyonovi Woolseymu. Záverečné preteky len zdôraznili Vanyovo vedenie: tentoraz bol jeho odstup od najbližšieho súpera takmer 2 sekundy. Druhé miesto Semyona Woolseyho vyzeralo prirodzene, pretože Maxim Scotland, ktorý skončil tretí, bol v porovnaní s predfinále jasne "závislý". Ukázalo sa však, že tím sa rozhodol naložiť motor Maxim, aby zvýšil jeho rýchlosť na priamych úsekoch. Pokiaľ ide o výsledky pred finále, rozhodnutie je pravdepodobne logické. Maxovi však zjavne chýbali skúsenosti s jazdou na naloženom motore. Zatváral sa pri výjazde zo zákrut, najprv úprimne prehral so svojimi priamymi konkurentmi. Na konci pretekov sa zdalo, že Škótsku sa podarilo auto pochopiť, ale, bohužiaľ, už nemal čas realizovať jeho potenciál. Výsledok 4. etapy v mini triede RM: 1. Matveev; 2. Woolsey; 3. Škótsko. Úprimne povedané, u juniorov boj nevyšiel. V predfinále a vo finále Alexej Korneev s istotou vyhral a v konečnom protokole obsadil prvé miesto. Druhým, tiež v oboch pretekoch, bol Dmitrij Ognev (všimnite si, že to bol Dimov debut na trati moskovského regiónu - slušný výsledok!). Tretie miesto získal Mark Cheredinkin. V triede RM Ilya Kutsenko s istotou držal preteky - zaslúžené prvé miesto po výsledkoch dvoch konečných víťazstiev. Boj o druhé miesto sa odohral medzi Denisom Sacharovom a Alexandrom Južakovom. Čo sa týka súčtu bodov, Denis sa v konečnom protokole ukázal byť o pozíciu vyššie. Yuzhakov je tretí. Preteky v štýle "čo je smola a ako sa s ňou vysporiadať" predviedol Andrey Kirpilenko. Podarilo sa mu zhromaždiť do jedného koša takmer všetky problémy, ktoré môže športovec očakávať. V rôznych pretekoch ho prenasledovalo technické stretnutie, potom let, potom následky kontaktného boja so súperom ... Jedným slovom, preteky Andrejovi nevyšli, ale vyhrali v zábave. Bohužiaľ, predfinále DD2 ukázalo, že Vladimir Gnoev zatiaľ nemá v pretekoch žiadnych konkurentov. Po sebavedomom štarte Voloďa celú cestu odišiel od svojich prenasledovateľov a podľa výsledkov predfinále skončil s veľmi pohodlným náskokom takmer 3 sekundy pred svojím hlavným súperom v etape - Alexejom Zabolotným. Vladislav Allahverdov (tretí výsledok) tiež dôstojne odjazdil prvé finálové preteky; Za ním, so zlomeným sedacím stĺpikom, skončil Anton Kononov. V skutočnosti bol medzi týmito pilotmi naplánovaný posledný boj o pódium ... Čo však nevyšlo. Dokonca aj v zahrievacom kole sa Zabolotnymu zlomila "noha" radiacej páky. Po zostupe z posledných pretekov predurčil víťazstvo Vladimíra Gnoeva. A tak sa aj stalo. Anton Kononov, ktorý začal neúspešne, sa pokúsil dobehnúť Allahverdova, ktorý bol druhý, na 22 kôl. Nevyšlo to. Výsledkom je, že Vlad je druhý, Anton je na tretej línii pódia. Samostatne povedzme pár slov o Nikitovi Khudovovi, ktorý obsadil 4. miesto. Prípad, keď nedostatok zručností a skúseností je viac ako kompenzovaný úprimnou túžbou vyhrať! Až do posledných kôl záverečnej vzdialenosti sa snažil nepustiť Maxima Milenina. A keď čakal na správny okamih, podarilo sa mu dostať sa pred neho. Výsledkom je štvrté miesto, ktoré je v tomto prípade podobné prvému pre pilota! Pokračovať!. . VÍŤAZI SÚŤAŽE RM MICRO 1. Achmetov IvanMini1. Bulantsev Pavel2. Kutlunin MaksimRM mini1. Matveev Ivan2. Woolsey Sperm3. Škótsko MaximRM Junior1. Korneev Alexej2. Ognev Dmitry3. Cheredinkin MarkRM1. Kutsenko Iľja2. Sacharov Denis3. Juzakov AlexanderDD21. Gnoeva Vladimir2. Allahverdov Vladislav3. Kononov Anton