repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
Translated text
Думаю Ф1 двайных кропак фінал сезону з'яўляецца трохі штучным? Тады вам не падабаецца NASCAR новага 'плэй-оф' Фармат. . . Адзін з тэзісаў сезону Формулы адзін да гэтага часу рашэнне спартыўных начальнікаў прысуджаць падвойныя акуляры за фінальную гонку года.
Ідэя ў тым, каб ажывіць дзеянне, робячы яго больш верагодна, што барацьбу за першынство ідзе ў фінал. Але ідэя была ў значнай ступені раскрытыкаваў заўзятараў, якія бачаць яго як штучна надуманы трук – і, якія справядліва адзначаюць, што гэта было на самай справе ўзраслі Себасцьян Vettels перамога ў мінулым сезоне.
Яшчэ, калі фанаты Ф1 думаю, што гэта надуманы, яны павінны зірнуць на новую сістэму толькі ўвялі НАСКАР Кубка спрынту. У гэтым годзе, надзвычай папулярны амерыканскі серыйны аўтамабіль серыі будзе мець новы фармат чэмпіянату, які гарантуе чатырох аўтамабіляў, пераможца атрымлівае ўсё разборкі ў фінале.
Цяпер, НАСКАР заўсёды быў філіялам від спорту, які паставіў акцэнт на стварэнні прыхільнік сяброўскай драмы і хвалявання. Таму, калі Мэт Kenseth выйграў тытул 2003 з вялікім адрывам, нягледзячы на перамогу толькі ў адной гонцы усе года, гэта не зусім тое, што санкцыянаванне арганізм хацеў. Яны хацелі чэмпіён павінен перамагаць у гонках і за тытул спусціцца ў фінальных заездах. У 2004 годзе, яны прадставілі Чэйз за Кубак Sprint.
А НАСКАР заўседы адмаўляла пагоні быў натхнены на стадыі плэй-Фармат, які выкарыстоўваецца ў большасці амерыканскіх відаў спорту, гэта, вядома, дасягаецца такая мэта. Першапачаткова, у дзясятку лепшых гоншчыкаў ў турнірнай табліцы пасля 26 гонак былі свае кропкі складае скід, а затым змагаліся за званне за Заключныя дзесяць гонак. Ен быў штучным, але гэта, вядома, дапамаглі пабудаваць зацікаўленасць у фінальных заездах.
Пагоня зведаў некаторыя змены з тых часоў, пашыраючыся да 12 драйверы і з розных кропак хітрасці, каб рабіць большы ўпор на перамогі ў гонках. Цікава, што пагоні не хопіць аднаго драйвера з дамінуючых: Джымі Джонсан стаў пераможцам чэмпіянату ў шасці з дзесяці Чэйз гадоў, уключаючы 2013 год.
Яго задача будзе складаней у гэтым годзе: у NASCAR есць цяпер абнавіў ўсю сістэму, паставіўшы акцэнт цверда на перамогу.
Добра, слухай уважліва: ёсць 16 свабодных месцаў у гэтым годзе Чэйз сетцы, якая адправіцца ў топ-16 драйверы ў кропак з перамогі пасля першых 26 гонак. Эфектыўна, калі вы выйграваеце, вы. Просты. Цяпер, гэта дзе рэчы становяцца трохі вар'ятам.
Пасля першых трох гонак, дно чатырох кіроўцаў у акуляры будуць выключаныя ад пагоні. Яшчэ чатыры будуць выразаць пасля шосты расы, і яшчэ чатыры пасля дзевятага. У прыватнасці, любы пагоні кіроўцам, які выйграе гонкі ў любым з гэтых трох-гонкі секцый будзе эфектыўна атрымліваюць да пабачэння да наступнага раунда, і акуляры будуць скінутыя пасля кожнага раўнда спаборніцтваў.
Калі вы вынікалі па матэматыцы, вы будзеце працаваць, што гэта азначае: "Фінал чатырох" вадзіцелі пакінулі ў пагоню адправяцца на фінальныя гонкі на гоначны трэк Хоўмстэд-Маямі з іх пункту скіду. Гэта будзе адзін-гонка, пераможца атрымлівае ўсё пенальці за чэмпіянат. Які з чатырох драйвераў забяспечвае самы высокі фініш у фінале сезону выйграе чэмпіянат.
Як даўні фанат НАСКАР, яго трохі цяжка пераварыць. Чэмпіёнскі тытул павінен узнагароджваць цела кіроўцы працуюць на працягу ўсяго сезону – збольшага таму, што ёсць так шмат зменных, якія забяспечваюць вынікі адной расы ніколі не будзе прадстаўляць, хто лепшы кіроўца на працягу сезона.
Што сказаў, чатырох вадзіцеляў, якія дасягнуць гэтай фінальнай гонцы ўсе павінны былі перамагаць у гонках і вынік нязменна добра ў пагоню. Любы кіроўца, які трапіць у фінальны раўнд перастрэлкі заслугоўваюць стрэл у загаловак. І што фінальнай гонцы, несумненна, будзе істотным прагляду – гэта тое, што падвойныя акуляры ў F1 сезону можа і не быць.
Так што вы думаеце? Варта ўзнагарода сезону-доўгі чэмпіянат паслядоўнасці, або якія гарантуюць фінальны раўнд разборак добры спосаб пайсці? Ідэнтыфікатар буду рада пачуць вашыя думкі.