3 Септември 2011 г. в казан на специално подготвени за извънпътна техника град маршрут Zelenodolsk проведе друга серия от етап III за собствениците на АТВ Polaris RZR и RZR-Поларис АТВ Cup 2011."
Етапът включваше три класификации: RZR Original: рамо до рамо рамо един до друг един до друг Polaris RZR 800, RZR S без конструктивни разлики в двигателя (без турбина) бяха разрешени; RZR Open: разрешени са паралелни паралелни превозни средства Polaris RZR XP 900, RZR (с турбина); ATV Open: ATV ATV от всички модификации и производители бяха разрешени. Състезанията от миналия уикенд се оказаха може би най-масовите, зрелищни и зашеметяващо вълнуващи. На сцената се включиха 25 екипажа от различни градове на Русия. Приятна изненада беше появата на първия женски екипаж в историята на RZR Cup в клас RZR Original на старта. Също така, в рамките на етапа, бяха организирани състезания за най-малките ездачи на детски странични превозни средства Polaris RZR 170 и ATVs Outlaw 50 и Sportsman 90, за тях беше подготвена специална най-безопасна детска писта, по която всеки млад състезател можеше да кара. Състезанието започна с вълнуващо тренировъчно бягане. Участниците преодоляха изкуствено подготвени препятствия със скорост: трамплин, 2 ями с вода и пътека от трупи, която, за съжаление, трябваше да бъде затворена след първото квалификационно състезание за безопасността на участниците и зрителите. По време на почивките за всички гости беше организирана вълнуваща шоу програма, която донесе удоволствие не само на децата, но и на възрастните гости. След като обобщи резултатите, съдийската колегия публикува протокола от финалните състезания от всички дисциплини. Церемонията по награждаването бе открита от млади състезатели. Всички участници в детските състезания получиха подаръчни сертификати от BRANDT и възпоменателни ключодържатели. След това бяха наградени участниците в класирането на ATV Open. Лидер в това класиране беше Дмитрий Вахрушев от град Ижевск. Второто място зае Рафаел Фатахов, който взе участие в 3 състезания наведнъж. Третото място зае Любомир Леонтиев, дебютант в Polaris RZR Cup. В най-ярката и динамична надпревара на състезанието - клас RZR Open - челната тройка бе оглавена от екипаж номер 3: Ирек Минняхметов и Илшат Камалов. Заслуженият приз за второто място бе присъден на екипаж номер 14 - Рафаел Фатахов и Кирил Коновалов, третото място спечели екипаж номер 16 - Раис Миниханов и Илназ Гизатулин. В трудна и упорита борба за лидерството в клас RZR Original спечели екипаж номер 9 - Рафаел Фатахов и Кирил Коновалов. Второто място отиде при екипаж номер 11 - Михаил Сировацки и неговия навигатор Павел Журин. Третото място с право зае екипаж номер 4 - Ирек Минняхметов и Илшат Камалов. Освен това бяха определени победителите от всеки клас (RZR и ATV) във всичките 3 етапа. Първото място в клас RZR Original отиде при Ирек Миниахметов (супер награда: Polaris RZR 170 side-by-side vehicle). В клас RZR Open победителят беше най-активният участник от всички етапи: Рафаел Фатахов - супер награда Polaris RZR 800 всъдеходно превозно средство отива в Казан. В клас ATV Open супер призът - Polaris Sportsman 400 ATV - бе присъден на Дмитрий Вахрушев, който два пъти стана шампион в този клас.