+ Përgjigju Fije
Rezultatet nga 1 deri 3 prej 3
Like Tree2I pëlqen
 • 1 Post Nga Auto Mekanik
 • 1 Post Nga naneyota
Thread:

FORD Fiesta (1996-...) - riparimi Manual

FORD Fiesta (1996-...) - riparimi Manual. Rating: 5 nga 5 , votuar 1 përdoruesit.
 1. #1
  Vendi:
  Users Country Flag Auto Mechanic has disabled reputation
  Join Date
  01.01.2007
  Auto
  BMW
  Modeli
  X6
  Postimet
  2,991

  FORD Fiesta (1996-...) - riparimi Manual  FORD Fiesta (1996-...) - riparimi Manual

  FORD Fiesta që nga viti 1996 udhëzues për riparimin dhe mirëmbajtjen e makinave.
  User manual, mirëmbajtjen dhe riparimin e makinë Ford Fiesta 1996 lirimin me motorë me Benzinë prej 1.25 dhe 1.4. Zetec-SE 1.3 litër Endura-të e motorët e Benzinës janë 1.8 l, Endura-E.
  Qindra të ilustrime tregojnë kontrollet dhe individuale të kryera. Seksionet e përkushtuar për të shpejtë dhe të thjeshtë të Problemeve të ndihmojë në Problemeve. Elektrike diagrame do të ju ndihmojë të shpejt të zbulojë gabimet në sistemin elektrik dhe për të lehtësuar instalimin e mëtejshëm të pajisjeve. Këtu ju do të gjeni informacion repair: motor; të sistemit të energjisë; shter sistemit; gazet; anësor të dhënit gji; gearbox; pezullimet; drejtues të kontrollit; frenat; rrotat dhe gomat; trupit; pajisje elektrike si dhe rekomandime për mirëmbajtjen dhe diagnozën e elektronike të sistemeve të kontrollit. Diagnostike kodet. Një seksion të veçantë ka për qëllim për të njihej me pronarin e makinës me kontrolle operative dhe metodat.
  Udhëzues përshkruan në mënyrë të detajuar karakteristikat e operacionit, dizajni dhe modifikimet e Ford Fiesta botim i vitit 1996. Rekomandimet për mirëmbajtje dhe riparim. Shumë vëmendje i është kushtuar makinë kujdes, mjetet, blerjen e pjesëve të këmbimit. Tipike malfunctions, shkaqet e tyre dhe metodat e eliminimit. Në bazë të informatave të përmbajtura në udhëzues, makina pronari mund të kryejnë një riparim të ndryshme të kompleksitetit, pa iu drejtuar qendrën e shërbimit dhe trupin dyqan. Udhëzues ka për qëllim për punonjësit e shërbimit të stacioneve dhe pronarët e makinave Ford Fiesta. Riparimi manual përmban teknike vizatime dhe diagrame dhe tabela e parametrat bazë dhe karakteristikat e makinave Ford Fiesta. Gjithashtu, paraqet skemë ngjyra e pajisje elektrike Ford.
   

  Riparimi manual FORD Fiesta në AutoRepManS:  E Ngjashme Lavdëruese:
  Fundit edituar nga AutoMaster; 13.03.201714:14.
  AutoMaster i pëlqen kjo.

 2. 3 përdorues(s) tha: "ju faleminderit:
  Iliekp (27.10.2016), Osnam (05.07.2018), paulngbs (01.12.2016)

 3. #2
  Fillestar
  Vendi:
  Users Country Flag naneyota на пути к лучшему
  Join Date
  12.03.2017
  Auto
  Ford
  Modeli
  fiesta
  Postimet
  2
  como lo descargo?

  AutoMaster i pëlqen kjo.

 4. #3
  Një super-moderatore
  Vendi:
  Users Country Flag AutoMaster на пути к лучшему
  Join Date
  08.11.2008
  Auto
  BMW
  Modeli
  X5
  Postimet
  4,452
  download link: rregullimi manual FORD Fiesta është në mesazhin e parë të kësaj teme 

Vizitorët e gjeti këtë faqe duke kërkuar për:

ford fiesta elektromos rajz

Ford Fiesta 1996

diagramin e motorit në Ford Fiesta

manuál ford fiesta 1996

ford fiesta 1996

fiesta 1996 manual

ford fiesta 1996 kézikönyv

ford fiesta

ford fiesta 1996 manual

istruzione manuale manutenzione ford fiesta 96

handleiding ford fiesta 1996

circuito electrico ford fiesta 96Fiesta 1996Ford fiesta na Remont dvigatel pa përgjigjeford fiesta 96 manualEl . diagrami në Ford Fiestaford fiesta 1 3 pajisje për Ford FiestaFord Fiesta 1995 elektricheska skemëford fiesta 1.3 problemford fiesta mk IVesquema electrico ford fiesta 96diagrama de motor de ford fiesta 1.25 96ford fiesta 1996 riparim manualonderhoud ford fiesta 1996

Tags për këtë Thread