+ Përgjigju Fije
Rezultatet nga 1 deri në 4 prej 4
Ford Focus 2 (2004-...) - riparimi Manual. Rating: 5 nga 5 , votuar 2 përdoruesit.
 1. #1
  Vendi:
  Users Country Flag Auto Mechanic has disabled reputation
  Join Date
  01.01.2007
  Auto
  BMW
  Modeli
  X6
  Postimet
  2,988

  Ford Focus 2 (2004-...) - riparimi Manual  Ford Focus 2 (2004-...) - riparimi Manual

  Riparimi manual dhe funksionimin e automjeteve Ford Fokus II


  Ne ju ofrojmë një udhëzues për riparimin dhe mirëmbajtjen e Ford Fokus II me motor 1.6 litër R4 WVDuratec Ti-VCT.

  Në të gjitha seksionet në mirëmbajtjen dhe riparimin e njësive dhe sisteme, është dhënë në formën e tabelave lista e dështimet e mundshme dhe rekomandimet për eliminimin e tyre. Udhëzime për çmontimin, Kuvendi, rregullimi dhe riparimi i komponentëve dhe sistemeve të përdorimit të automjetit të parafabrikuara pjesë dhe kuvendet e dhënë në operacionale dhe është ilustruar me fotografi dhe vizatime. Teknikat e riparimin dhe mirëmbajtjen e makinave janë të përshkruara duke përdorur standarde të vendosur të mjeteve në dispozicion për secilin motorist.

  Në çdo pjesë të librit është "këshilla të Dobishme" bazuar në përvojën e ekspertëve. Gjithashtu, në libër ju do të gjeni më poshtë:

  Në seksionin "Pajisje" ofron informata të Përgjithshme në lidhje me makinën e tij pasaportë të dhënave. Përshkruan në detaje çelësat e flokët, kontrollet dhe instrumente, metodat për kontrollin e ngrohjes dhe ventilimit të kabinës, rregullimi i vend pozita dhe transmetimit të kontrollit;

  Në seksionin "Faj në mënyrë" përmbledh përvojën e shumë shoferët, e cila do të ndihmojë për të eliminuar praktikisht çdo dështimi i papritur i makinave. Mënyrë e gjetjes së gabimit është ilustruar me fotografi;

  Shtojcat përmbajnë të nevojshme për operacion, shërbimin dhe riparimin e informacionit në lidhje me pikat e shtrëngimit vidë lidhjet, presionin e ajrit në goma dhe gazit vëllime;

  Në fund të librit tregon një skemë ngjyra e pajisje elektrike.

  Struktura e librit është bërë në mënyrë që fotografitë ose vizatimet e pa një numër serik janë grafike plotësuar në paragrafët pasues. Në përshkrimin e punëve, të cilat përfshijnë operacionet e ndërmjetme, ky i fundit është paraqitur në formën e lidhjeve për seksionin dhe faqe ku ky operacion është përshkruar në detaje.

  Libri mund të jenë të dobishme për të gjithë shoferët kryerjen e makinave, të cilat të çdo kompleksitetit të tyre.


  Ford Focus 2 (2004-...) - Руководство по ремонту-prscr1-jpg Ford Focus 2 (2004-...) - Руководство по ремонту-prscr2-jpg Ford Focus 2 (2004-...) - Руководство по ремонту-prscr3-jpg   

  Manual riparim Ford Focus 2 në AutoRepManS:  E Ngjashme Lavdëruese:
  Fundit edituar nga AutoMaster; 17.03.201611:46.

 2. 3 përdorues(s) tha: "ju faleminderit:
  jejoja (18.04.2014), kalvinj (30.12.2015), kemalyuce (19.08.2012)

 3. #2
  Fillestar
  Vendi:
  Users Country Flag djay на пути к лучшему
  Join Date
  15.03.2016
  Auto
  Opel
  Modeli
  corsa
  Postimet
  3
  a ka dikush të ketë në Fokus mk 2 seminar apo riparimin manual në anglisht?


 4. #3
  Një super-moderatore
  Vendi:
  Users Country Flag AutoMaster на пути к лучшему
  Join Date
  08.11.2008
  Auto
  BMW
  Modeli
  X5
  Postimet
  4,452
  riparimi manual Ford Fokus është në mesazhin e parë të kësaj teme


 5. #4
  Fillestar
  Vendi:
  Users Country Flag Ness на пути к лучшему
  Join Date
  07.12.2016
  Auto
  Ford
  Modeli
  Fokus
  Postimet
  1
  Hi! How to download this manual? 

Vizitorët e gjeti këtë faqe duke kërkuar për:

dëmtimi kur një Ford fokus

fokus

ford fokus tamir kitabı

ford fokus knyga

ford fokus apkopes

zamok na ford fokus skemën

εγχειριδια ελεγχων λειτουργιας και του ford focus 1.6 2000

βλαβεσ σε fokus mkii

oprava auta ford fokus ii shkarko

ford fokus elektrinė skemën

ford fokus skemën

manutenzione ford fokus ii

ford fokus tamir kataloğu

ford fokus centrinio skemën

ford fokus kézikönyv letöltés

ford fokus 2004 huolto-ohjelma

Ford Fokus

ford fokus 1998 -2005 skema e elektrosfor4d fokusford fokus szerelési útmutatófokus IIford focus 2006 kézikönyvfokus 2000 tamir semasifokus 2004Libretto Manutenzione Ford Fokus

Tags për këtë Thread