+ Përgjigju Fije
Rezultatet 1 deri në 1 prej 1
Udhëzime për riparimin, mirëmbajtjen dhe operimin e Ford A4LD Automatike Transmitions. Rating: nga 5 , votuar 0 përdoruesit.
 1. #1
  Vendi:
  Users Country Flag Auto Mechanic has disabled reputation
  Join Date
  01.01.2007
  Auto
  BMW
  Modeli
  X6
  Postimet
  2,991

  Udhëzime për riparimin, mirëmbajtjen dhe operimin e Ford A4LD Automatike Transmitions  Udhëzime për riparimin, mirëmbajtjen dhe operimin e Ford A4LD Automatike Transmitions

  Ford A4LD Automatike Transmitions Shërbim Manual
  Udhëzuesi është i udhëzimeve për mirëmbajtjen, riparimin dhe funksionimin e transmetimit automatike A4LD Ford seri.


  A4LD është një 4-shpejtësia e transmetimit automatike me Lodh me lock-down e një hidro transformer. 3/4 4/3 dhe Converter anësor të dhënit gji janë të kontrolluara nga procesor EEC-IV përmes 3-4 ndërrime solenoid dhe tcc solenoid.


  BEE-IV elektronike kontrollon solenoid anësor të dhënit gji në hidrocentralet e transformer, e cila hydraulically vepron anësor të dhënit gji në piston pjatë në dhënës, i cili ofron një kyçje (të ngurta drive) dhe zhbllokuar. Elektronike gjithashtu parandalon përdorimin e tërheqje në motor kushtet operative, ku zhurma, dridhje ose ngurtësi do të jetë më e dukshme në një të ngurta drive veshje. Këto mënyra janë: rollover / roll-over, duke aplikuar frenat, të mbyllura mbyt, motor të ftohtë, shumë e rëndë / të gjerë të hapur mbyt dhe të ulët motor rpm për të minimizuar tërheqje.
   

  Udhëzime për riparimin, mirëmbajtjen dhe operimin e Ford A4LD Automatike Transmitions në AutoRepManS:  E Ngjashme Lavdëruese:

 2. Përdoruesit tha: "në sajë të:
  Varga Norbert (27.04.2014)


 

Vizitorët e gjeti këtë faqe duke kërkuar për:

transmision automatica ford a4ld

descargar transmision manual automatica a4ld falas

diagrama de transmision automatica ford a4lda4ld manual españoltransmision automatica ford endacak a4lda4ldse puede reparar una transmision automatica a4ldtransmisiones fordcomo reparar una transmision automatica a4ldfordedhe më lart manual de transmision automatica a4lddescarga gratis de manual de transmicion de despieze a4ldforda4ldtranstroubleshootingguidecomo reparar una caja hidromatica a4lda4ld transmision automatica forda4ld transmision automaticaotamatik şanzıman a4lddiagrama de la transmision automatica a4lddiagrama transmision automatica 4ldpro tools 2manual de transmicion 4ld electronicacomo reparar una transmision automatica 4ldmanual de operacion de caja automatica A4LDmanual de transmisiones automaticas ford falasA4ld E modelo 2006

Tags për këtë Thread