Mirë se vini në riparimin Manualin e makinës.
+ Përgjigju Fije
Rezultatet 1 deri në 1 prej 1
Si Pemë1I pëlqen
Thread:

BMW 5 series E34 (1989-1995) - riparimi Manual

BMW 5 series E34 (1989-1995) - riparimi Manual. Rating: 5 nga 5 , votuar 1 përdoruesit.
 1. #1
  Vendi:
  Përdoruesit Flamurin E Vendit Auto Mekanik ka me aftësi të kufizuara reputacionin
  Join Date
  01.01.2007
  Auto
  BMW
  Modeli
  X6
  Postimet
  2,386

  BMW 5 series E34 (1989-1995) - riparimi Manual  BMW 5 серии E34 1989-1995 - pуководство по эксплуатации, ремонта и техническому обслуживанию автомобиля.
  Сервисное руководство (Service Manual) по ремонта и техническому обслуживанию автомобиля BMW 5 серии модели E34 1989 - 1995 года выпуска: 525i, 530i, 535i, 540i включая Touring.

  E BMW 5 Series (E34) Shërbimin Manual: 1989-1995 është gjithëpërfshirëse, burim i vetëm i shërbimit informativ dhe specifikimet në dispozicion posaçërisht për BMW 5 Series nga vitin 1989 deri në vitin 1995. Qëllimi i gjithë ky manual është thjeshtësia, qartësia dhe plotësia, me shpjegime praktike, hap-pas-hapi i procedurave të sakta dhe specifikimet. Nëse ju jeni një profesionist apo një do-it-yourself BMW pronar, ky manual do ju ndihmojë të kuptojmë, kujdesin për të dhe për të riparuar tuaj E34 5 Seri.
  Edhe pse do-it-yourself BMW pronari do të gjeni në këtë manual i domosdoshëm si një burim i detajuar mirëmbajtjen dhe riparimin e informacionit, BMW pronari që nuk ka ndërmend të punës së tij ose të saj makinë do të gjeni se të lexuarit dhe të mbajnë këtë manual do të bëjë të mundur për të diskutuar riparimet më shumë inteligjente me një profesionist teknik.
  Modele dhe motorët e mbuluara:
  525i (M20 me DME 1.3) 1989-1990
  525i (M50 me DME 3.1) 1991-1992
  525i (M50TU/VANOS me DME 3.3.1) 1993-1995
  530i (M60 me DME 3.3) 1994-1995
  535i (M30 me DME 1.3) 1989-1993
  540i (M60 me DME 3.3) 1994-1995
  Transmetimet e mbuluar:
  Manual (të hequr, të instaluar, të shërbimit të jashtëm)
  Getrag 260/5 dhe 260/6
  Getrag S5D 250G
  Getrag S6S 560G
  Automatike (të hequr, të instaluar, të shërbimit të jashtëm)
  ZF 4HP22/EH
  A4S 310R (THM-R1)
  ZF A5S 310Z
  ZF A5S 560Z
  Teknike kryesore:
  Procedurat e mirëmbajtjes nga theu lëngjeve ndryshime të adaptimet e Shërbimit Treguesi. Ky udhëzues ju tregon se çfarë duhet të bëjë, si dhe kur të bëhet kjo, dhe pse është e rëndësishme.
  Motor dhe cilindër në kokë shërbimit, riparimin dhe reconditioning, duke përfshirë M50 dhe M60 kohën e zinxhirit të setup dhe rregullim.
  Të gjerë të menaxhimit të motorit informacion për specifike BMW 5-Series driveability problemet, duke përfshirë leximin Motor Kontrolloni drita kodeve faj.
  Të transmisionit, mirëmbajtja, problemeve, rregullimi dhe riparimit, duke përfshirë hidraulike anësor të dhënit gji, gearshift lidhjes, dhe driveshaft.
  Trupi rregullime dhe riparimit, duke përfshirë sedan sunroof heqjen dhe rregullim.
  Ngrohje dhe ajër të kondicionuar riparimit, duke përfshirë Një/C mikro-filtër dhe Një/C komponent zëvendësim.
  Instalime elektrike schematics për të gjitha qarqeve, duke përfshirë fuqi të shpërndarjes, bazat, dhe komponenti vende.
  Të plotë BMW fabrika tolerancat, veshin kufijve, rregullime, dhe shtrëngimin torques se ju keni ardhur për të presin nga Bentley manuale.


  Faqet: 459

  BMW 5 серии E34 (1989-1995) - Руководство по ремонту-prnscr1-jpg BMW 5 серии E34 (1989-1995) - Руководство по ремонту-prnscr2-jpg BMW 5 серии E34 (1989-1995) - Руководство по ремонту-prnscr3-jpg


  Riparimi manual BMW 5 series E34 në AutoRepManS:  E Ngjashme Lavdëruese:
  Fundit edituar nga AutoFan; 02.09.201620:52.


 

Vizitorët e gjeti këtë faqe duke kërkuar për:

bmw e34

bmw e34 szerelési kézikönyv

bmw e34 yol bilgisayarı kullanımı

bmw e34 esquema aire acondicionado

bmw e34 kapcsolási rajz

bmw e34 szerelési útmutató

e34 kullanım kılavuzu

bmw e34 kullanım kılavuzu türkçe

คู่มือ bmw e34 ภาษาไทย

getrag 260 reparaturanleitung

manual de edhe më lart bmw e34

คู่มือรถbmw e34

bmw e34 kullanma kılavuzu

bmw riparim manual: 5 seri (e34): 1989-1995

e34 biztosítéktábla

bmw e34 كتالوج الصيانة

manual de reparacion de bmw e34 1990 pdf

manual de reparacion bmw 535i 1990

วงจรไฟฟ้าm50 ญี่ปุ่นแปลเป็นไทย

e34 manuales falas

reparacion de bmw 525i

bmw e34 biztosítéktábla

bmw 525i használati útmutató magyarul

bmw e34 szerelési magyar

e34車主手冊

Tags për këtë Thread