Udhëzues për riparimin e makinave
+ Përgjigju Fije
Rezultatet 1 deri në 1 prej 1

BMW 7 (1977-1986-1994) - Udhëzues për riparimin dhe mirëmbajtjen e

Rating: 5 nga 5 , votuar 1 përdoruesit.
 1. #1
  Vendi:
  Përdoruesit Flamurin E Vendit Auto Mekanik ka me aftësi të kufizuara reputacionin
  Join Date
  01.01.2007
  Auto
  BMW
  Modeli
  X6
  Postimet
  2,984

  BMW 7 (1977-1986-1994) - Udhëzues për riparimin dhe mirëmbajtjen e  BMW 7 (1977-1986-1994) - Udhëzues për riparimin dhe mirëmbajtjen e


  Riparimi manual BMW makina të pajisur me motorë: (M30-B28, M30-B30, M30-В32, M30-B34, M30-B35, M30-В32 / B34 - Turbo, M70-B50) dhe i nxjerrë me trupin stilet - sedan modeli: E23 dhe Е32.
  Ky doracak përshkruan karakteristikat dhe funksionimin e automjeteve, udhëzimet për operimin dhe mirëmbajtjen motor të tipit M30 dhe modifikimet e tyre.
  Manuali përmban informacion mbi setup dhe mirëmbajtjen e carburetors "Zenit 35/40 INAT", "DVF Solex-4A1"; i injeksionit të karburantit, sistemi: "L-Jetronic", "Motronic".
  Në një seksion të veçantë të doracak përshkruan gearbox me mekanike (MT) dhe automatike (automatik të transmisionit) gearshift, pezullimin, drejtues i automjetit, frenave sistemi, të dhënat e kontrollit të pikave për të kontrolluar parametrat gjeometrike të trupit, jep informacion për pajisje elektrike dhe qarqet elektrike BMW.  Udhëzues për riparimin dhe mirëmbajtjen e të BMW 7 në AutoRepManS:


  E Ngjashme Lavdëruese:

 2. 3 përdorues(s) tha: "ju faleminderit:
  alix4 (13.11.2015), Johnga (20.06.2014), tpali66 (22.02.2014)


 

Vizitorët e gjeti këtë faqe duke kërkuar për:

solex 4a1 huolto

nissan navara växellåds oljebyte

solex 4a1 revisie handleiding

Como checo el nivel de aceite de laCaja de cambios bmw 528i

revisieset carburateur solex 4a1

BMW 7-Seria (1977-1986-1994) - Handbuch

solex 4a1 korjaussarja

rybovodstvo për riparim dhe eksploatacja në automobilave bmw e 32

la direccin de la reparacin y el uso del vehiculo Mazda323(1989-1994).

Tags për këtë Thread