Mirë se vini në riparimin Manualin e makinës.
+ Përgjigju Fije
Rezultatet 1 deri në 1 prej 1
BMW 5 series (1987-1998) - Manual riparim. Rating: 5 nga 5 , votuar 1 përdoruesit.
 1. #1
  Vendi:
  Përdoruesit Flamurin E Vendit Auto Mekanik ka me aftësi të kufizuara reputacionin
  Join Date
  01.01.2007
  Auto
  BMW
  Modeli
  X6
  Postimet
  2,386

  BMW 5 series (1987-1998) - Manual riparim  BMW 5 series (1987-1998) - manual riparimin, mirëmbajtjen dhe operimin e automjeteve.

  Një referencë udhëzues riparim Manual BMW 5 series dhe pajisje të mirëmbajtjes manual dhe funksionimin e BMW 5 series (518i, 520i, 525i, 530i, 535i, 524td, 525td, 525tds) Limousine / Shikime, 1987-1995 model vjet, e pajisur me dy benzinë dhe dizel motorët. Libri përshkruan modele me vijim motor lloje:

  518i 1.8 l/ 83 kW (113 HP) 01.93?08.94

  518i 1.8 ltr./ 85 kW (115 HP) me 09.94

  520i 2.0 l/ 95 kW (129 HP) 09.87?04.90

  520i 2.0 l/ 110 kW (150 HP) me 05.90

  525i është 2.5 l/ 125 kW (170 KF) 09.87?04/90

  525i 2.5 litër/ 141 kW (192 HP) me 05.90

  530i 3,0 HP/ 138 kW (188 HP) 09.87?08.90

  535i 3,5 l/ 155 kW (211 HP) 09.87?08.92

  Motorëve me naftë:

  E saj 524td 2.4 l/ 85 kW (115 HP) 09.87?08.90

  525td 2,5 l/ 85 kW (115 HP) 04.93

  525tds 2,5 l/ kW 105 (143 HP) 09.90

  Libri përmban informacione të nevojshme për riparimin e të gjitha komponentëve dhe kuvendet e një makinë: motor, sistemin e karburantit, shter, anësor të dhënit gji, të transmetimit, drejtues, frenave sistemi, goma, trupin, elektrike, pajisje.

  Udhëzuesi përmban më shumë se 600 ilustrime, rekomandimet, të mirëmbajtjes, të Problemeve, qark diagrame (diagrama e pajisjeve) BMW seria 5.

  Publikimi është synuar për pronarët e makinave BMW 5-seri, mekanikë, punëtorët stacione dhe në stacionet e shërbimit.  Shtyp: 1998

  Autor: G. R. Etzold

  Botues: ?Alfamer Botuese?

  ISBN: 5-88957-039-0 / DjVu (e njohur plotësisht), DOC

  Cilësia: e Njohur tekst(OCR)

  Numri i faqeve: 228  BMW 5 series (1987-1998) - Manual riparim-prnscr1-jpg BMW 5 series (1987-1998) - Manual riparim-prnscr2-jpg


  Riparimi manual BMW 5 series në AutoRepManS:  E Ngjashme Lavdëruese:
  Fundit edituar nga AutoFan; 11.02.201622:31.

 2. 4 përdorues(s) tha: "ju faleminderit:
  goncalogil (22.11.2015), Johnga (15.06.2014), ritinieks (15.11.2010), StasysG (06.02.2011)


 

Vizitorët e gjeti këtë faqe duke kërkuar për:

bmw e39 biztositektabla helye

esquema electrico bmw

misure i griglie paraurti anteriore bmw seria e39 530d

97 modeli bmw e39kapı kilit mekanizması

manual del edhe më lart bmw 525 tds

bmw 525 valytuvu reles kaina

ponto motor bmw 518i e34

วิธีการดูแลรักษารถBMW 1998

Bmw 524 dt e 34

e saj 524td bmw gedimai

vožtuvo ertmių šlifavimas

deurgreep vendosur wasmachine installeren

tehobsledovanie e dvigun BMW 525 TDS E34

svaliane na vodna pompa na bmv 520

bmw 525тдс Innovene Malena pompë

huri får ja högtalare på bort bak bmw 520i e39

perawatan mobil bmw 520i

tablica za boshoni za bmw e39 525 tds na balgarski

alagi bataria apo kilidi bmw

koha brandstofpomp e34 tds

קופסת פיוזים ב.מ.וו סדרה 5

bmw e34 svalqne na predna bronq

Manual de edhe më lart BMW e 39 525 tds en español

bmw e34 518i unë 1995 køler udluftningsskrue si sidder den

tabela de oleos volvo 440460

Tags për këtë Thread