Mirë se vini në riparimin Manualin e makinës.
+ Përgjigju Fije
Rezultatet 1 deri në 1 prej 1
BMW seria 3 (1990-...) - riparimi Manual. Rating: nga 5 , votuar 0 përdoruesit.
 1. #1
  Vendi:
  Përdoruesit Flamurin E Vendit Auto Mekanik ka me aftësi të kufizuara reputacionin
  Join Date
  01.01.2007
  Auto
  BMW
  Modeli
  X6
  Postimet
  2,386

  BMW seria 3 (1990-...) - riparimi Manual  Teknike udhëzues për riparim, mirëmbajtje dhe instalim të makinave BMW 3-series (1990-...) përfaqëson pronarët e makinave dhe auto master të dhënat për riparimet e makinave BMW 3-seri prodhuar në mes të viteve 1990 dhe të pajisur me motorët e këtyre modeleve modele: M40 B16, M40 B18, M42-B18, M50-B20, M50-B25, M41-17 4Т1, M51-25 6Т1. Ky udhëzues përmban informacionet mbi tema të tilla si: djegie të brendshme motorë benzinë dhe me naftë, dixhitale të sistemit të kontrollit të operimit të naftë motor BMW DDE dhe motor të sistemeve të menaxhimit ?E MOTRONIC? M1.3; M1.7; M3.1, transmisionit me një manual ndryshim GETRAG dhe ZF , dhe auto kalimi GM dhe ZF. Ky udhëzues gjithashtu përmban informacion në diferenciale bosht e pasme (konvencionale dhe të lartë të mosmarrëveshjeve), para pezullimit ?plot gjallëri qiri? të pavarur dhe multi-link pasme pezullimit, një seksion të veçantë të doracak përshkruan drejtues autoable me përforcues dhe pa frena me anti-bllokimi të sistemit, pajisje elektrike dhe qarqet elektrike, makina e trupit dhe struktura e tij, në prani të IACEE pikat e kontrollit të bodywork e BMW.


  Riparimi manual BMW seria 3 në AutoRepManS:  E Ngjashme Lavdëruese:

 2. Përdoruesit tha: "në sajë të:
  sergifc (23.12.2015)


 

Vizitorët e gjeti këtë faqe duke kërkuar për:

m50b20 opdatering

skema e boitier m40 motronic

bmw E91

bmw ปี 2533

Tags për këtë Thread