Udhëzues për riparimin e makinave
+ Përgjigju Fije
Rezultatet nga 1 deri 3 prej 3
Si Pemë3I pëlqen
 • 1 Post Nga Auto Mekanik
 • 1 Post Nga hero547897
 • 1 Post Nga AutoMaster
Thread:

Alfa Romeo 156 (1997-2003) - Udhëzues për të riparuar

Alfa Romeo 156 (1997-2003) - Udhëzues për të riparuar

Rating: 5 nga 5 , votuar 1 përdoruesit.
 1. #1
  Vendi:
  Përdoruesit Flamurin E Vendit Auto Mekanik ka me aftësi të kufizuara reputacionin
  Join Date
  01.01.2007
  Auto
  BMW
  Modeli
  X6
  Postimet
  2,984

  Alfa Romeo 156 (1997-2003) - Udhëzues për të riparuar  Alfa Romeo 156 (1997-2003) - Udhëzues për të riparuar


  Në dorën e paraqitur user manual, riparimi manual dhe mirëmbajtjen e makinave Alfa Romeo 156 1997-2003 modeli vit, të pajisur me motorë me benzinë prej 1.6 TS / 1598 cm3 112/120 HP; 1.8 TS / 1747 cm3 144 HP; 2.0 TS / 1970 cm3 155 HP; 2.5 TS / 2492 cm3 190 KF si dhe motorët diesel 1.9 JTD / 1910 cm3 105 HP; 2,4 JTD / 2387 cm3 136 HP  Në riparimin manual Alfa Romeo 156 paraqet vizatime dhe përshkrimet, sqaruese funksionin e pjesëve të ndryshme dhe duke treguar vendndodhjen e tyre. Riparimet janë të përshkruara dhe të shoqëruar nga fotot në faza rend. Në seksione të veçanta të manualit përfshin riparimin manual Alfa Romeo 156, rekomandimet për mirëmbajtjen dhe pajisje elektrike Alfa Romeo (elektrike diagrame Alfa Romeo).


  Viti: 2009
  Faqeve: 272

  Alfa Romeo 156 (1997-2003) - Udhëzues për të riparuar prscr1-jpg Alfa Romeo 156 (1997-2003) - Udhëzues për të riparuar prscr2-jpg Alfa Romeo 156 (1997-2003) - Udhëzues për të riparuar prscr3-jpg

  Riparimi manual Alfa Romeo 156 në AutoRepManS:


  E Ngjashme Lavdëruese:
  Fundit edituar nga AutoMaster; 24.03.201721:50.
  AutoMaster i pëlqen kjo.

 2. 2 përdorues(s) tha: "ju faleminderit:
  pinoquio38 (21.04.2016), ticacica (25.06.2017)

 3. #2
  Fillestar
  Vendi:
  Përdoruesit Flamurin E Vendit hero547897 në mënyrë më të mirë
  Join Date
  24.03.2017
  Auto
  Alfa Romeo
  Modeli
  156
  Postimet
  1
  感謝你提供我所需要的資料

  AutoMaster i pëlqen kjo.

 4. #3
  Një super-moderatore
  Vendi:
  Përdoruesit Flamurin E Vendit AutoMaster në rrugën tuaj për një të mirë të
  Join Date
  08.11.2008
  Auto
  BMW
  Modeli
  X5
  Postimet
  4,455
  Lidhjet për të shqyrtuar "riparimi manual Alfa Romeo 156" përditësuar në mesazhin e parë të kësaj teme

  Auto Mekanik i pëlqen kjo.


 

Vizitorët e gjeti këtë faqe duke kërkuar për:

manuale officina alfa 156 shkarko

manuale alfa 156 pdf

http:autorepmans.comitalfa-romeo697-alfa-romeo-156-1997-2003-manuale-di-servizio.html

alfa romeo 156

alfa romeo 156 1 8 t.s.

manual de edhe më lart alfa romeo 156

manuale officina alfa 156 pdf

manuale officina alfa 156

alfa 156 jtd instrukcja serwisowa

libretto uso e manutenzione alfa 156

manuale officina alfa 156 1.9 jtd

alfa156 1.8 保養手冊

riparimi z autó rómeó alfa 156 (1997-2003)

alfa 156

manual edhe më lart alfa romeo 156 pdflibretto uso e manutenzione alfa 156 1.9 jtd 105 cv pdftraducao a manual de intrucoes bëjnë alfa romeu 145alfa romeo 156 tutorialuptune për riparime në Alfa 156manuale tecnico alfa 156alfa romeo 156 shërbimit librimecanico për scaricare manuale alfa 156 1.8alfa romeo 156 reparaturanleitung shkarkoalfa 156 pdf manualmanuale officina 156 pdf

Tags për këtë Thread