Udhëzues për riparimin e makinave
+ Përgjigju Fije
Rezultatet 1 deri në 1 prej 1
Si Pemë1I pëlqen
Thread:

ACURA RSX, HONDA INTEGRA (2001-2007) - Udhëzues për të riparuar

ACURA RSX, HONDA INTEGRA (2001-2007) - Udhëzues për të riparuar

Rating: 5 nga 5 , votuar 6 përdoruesit.
 1. #1
  Një super-moderatore
  Vendi:
  Përdoruesit Flamurin E Vendit AutoMaster në rrugën tuaj për një të mirë të
  Join Date
  08.11.2008
  Auto
  BMW
  Modeli
  X5
  Postimet
  4,455

  ACURA RSX, HONDA INTEGRA (2001-2007) - Udhëzues për të riparuar  ACURA RSX, HONDA INTEGRA (2001-2007) - Udhëzues për të riparuar


  Të paraqitura nga pronarët riparimi manual Acura RSX dhe Honda Integra prodhuar në 2001-2007. Këto makina (dhe Integra RSX) benzinë kanë motori model K20A një vëllim prej 2.0 litra. Manuali ofron shkëlqyer udhëzime se si për të në mënyrë të pavarur të kryejnë periodike të mirëmbajtjes, rregullat për funksionimin e këtyre makinave. Libri ka udhëzime të hollësishme për riparim dhe me rregullimin e elementeve, për shembull - motor sistemit të menaxhimit është një sistem i VTEC, mirëmbajtjen ose riparimin e automatik të transmisionit (automatike gearboxes) dhe ABS sistemeve. Manual përshkruan teorikisht dëmit të mundshëm Honda Integra ose Acura RSX dhe udhëzime se si të troubleshoot në rrugën tuaj. Të përcaktuara çiftëzimit dimensionet e pjesëve dhe komponentëve, me kusht kufijtë e tyre vozmojnogo veshin, listat e kërkuara lubrifikantë (karakteristikat e tyre dhe substitutability), teknike lëngjeve. Individuale në seksionet e manualit janë udhëzimet e përdorimit manual për makinë Honda Integra, Acura RSX dhe skema elektrike pajisjet (elektrike në qark.) Ky libër është udhëzues thelbësor për pronarët e makinave Acura RSX dhe Honda Integra.  ISBN: 978-5-88850-385-0

  ACURA RSX, HONDA INTEGRA (2001-2007) - Udhëzues për të riparuar scan481-jpg ACURA RSX, HONDA INTEGRA (2001-2007) - Udhëzues për të riparuar scan482-jpg

  Riparimi manual ACURA RSX, HONDA INTEGRA në AutoRepManS:


  E Ngjashme Lavdëruese:

 2. 2 përdorues(s) tha: "ju faleminderit:


 

Vizitorët e gjeti këtë faqe duke kërkuar për:

rsx手冊

manuel utilisateur acura rsx

manuel d'atelier moteur honda K20

schemat wiazki acura rsx k20

honda k20a seminar manual

instrukcje obsługi honda acura

diagrama electrico de honda acura integra

integra rsx

shkarko pa pagesë k20a shërbim manual

Honda Integra

njeriu sü313 tamir Kılavuzu

honda cr-v huolto opas

2003 acura rsx manual

Tags për këtë Thread