Identifikohu

Emri I Përdoruesit:

Fjalëkalimi:

Nuk e regjistruar ende?
Kontrolloni!

Statistikat

Members: 71,863
Temat: 8,885
Postimet: 20,614
Më të mirë të autorit: Auto Lajme (6,193)
Mirë se vini në tonë anëtari më i ri, tongiaan

Riparimi manual Toyota RAV4 (2013-...)

13.Gusht.2018 - nga Auto Mechanic


Riparimi manual TOYOTA RAV4 me një 2013 e lirimit:
Motorët e benzinës TOYOTA:

2.0 litër - 3ZR-FAE
2.5 litra - 2AR-FE
Motorëve me naftë TOYOTA:
2.0 litër - 2AD-FTV
2.2 litër - 2AD-FHV

Përmbajtja e librit "punëtori Manual Toyota RAV4":
  • UDHËZUES PËR RIPARIMIN DHE MIRËMBAJTJEN E
  • TË RREGULLTA DHE PERIODIKE TË INSPEKTIMIT
  • BUZË RRUGE PËR NDIHMË DHE GARAZH
  • ELEKTRIKE DIAGRAME
Руководство по ремонту Toyota RAV4 (2013-...)-toyota_rav4_2013_full-jpg

 

Riparimi manual Toyota RAV4 në AutoRepManS:


...[Lexo më shumë]
0 Pergjigje | 92 Shikime


Riparimi manual HYUNDAI ix35 / HYUNDAI TUCSON ix

13.Gusht.2018 - nga Auto Mechanic


Riparimi manual HYUNDAI ix35 / HYUNDAI TUCSON ix c 2009 çështje
UDHËZIME PËR RIPARIMIN DHE MIRËMBAJTJEN E HYUNDAI


Të mbledhur në këtë Manual informacionit do të mundësojë makinën e pronarit për të përcaktuar se kur dhe çfarë lloje të mirëmbajtjen dhe riparimin e automjeteve do të bëhet. Ajo duhet të kuptohet se ky libër nuk do të bëjë një mekanik person, jo më parë përplasjen me automjetin e pajisjes. Megjithatë, përshkrimi i këtyre apo të tjera riparimin e operacionet do të lejojë për të kthjellët të vlerësuar aftësitë e tyre dhe, me gjasë, disa nga gabimet për të korrigjuar veten. Në rast se riparimi i tyre do të jetë e vështirë, lexuesit e këtij Manuali, do të kemi një ide në lidhje me sasinë e nevojshme...[Lexo më shumë]
0 Pergjigje | 82 Shikime


Riparimi manual Mitsubishi L200 (2007-...)

13.Gusht.2018 - nga Auto Mechanic


Libri "Riparimi manual Mitsubishi L200" por libri është një udhëzues për funksionimin dhe mirëmbajtjen e Mitsubishipajisja e makinave Mitsubishi L200 prodhuar që nga viti 2007. Mitsubishi L200 të pajisur motorëve me naftë 4D56 vëllimi i 2,5 litra dhe 4D56.

E pjesë kryesore e librit - seminar Manual Mitsubishi L200:
USER MANUAL
MIRËMBAJTJA
DIESEL MOTORI 2.5 L
MOTORI SISTEMIT TË MENAXHIMIT TË
Të TRANSMISIONIT
PEZULLIMI DHE TË SHTYJË RROTA
DREJTUES...[Lexo më shumë]
0 Pergjigje | 104 Shikime


Riparimi manual Chrysler Cirrus, Dodge Stratus, Plymouth Fllad

15.Mar.2018 - nga Auto Mechanic


Riparimi manual Chrysler Cirrus, Dodge Stratus, Plymouth Fllad

Riparimi I Automobilave Manual
Chrysler Cirrus
Dodge Stratus
Plymouth Fllad


nga Marc M Scribner dhe John H Haynes
Anëtare e Sporti i Automobilistike Shkrimtarët

Modele të mbuluara:
Chrysler Cirrus, Dodge Stratus dhe Plymouth Fllad 1995 përmes 2000


Руководство по ремонту Chrysler Cirrus, Dodge Stratus, Plymouth Breeze-haynes-repair-manual-screen1-jpg Руководство по ремонту Chrysler Cirrus, Dodge Stratus, Plymouth Breeze-haynes-repair-manual-screen2-jpg ...[Lexo më shumë]
0 Pergjigje | 4,340 Shikime


Riparimi manual CHRYSLER 300C, DODGE Magnum

14.Mar.2018 - nga Auto Mechanic


Riparimi manual CHRYSLER 300C, DODGE Magnum

Projekti informacion dhe mbështetje teknike makinë pronarët autorepmans ofron lexuar udhëzime për riparimin dhe mirëmbajtjen e makinave CHRYSLER 300C dhe DREDHI Magnum.
Qëllimi i këtij libri është për të ndihmuar pronarët të bëjnë përdorimin efektiv të juaj CHRYSLER / DODGE, për të kryer periodike të mirëmbajtjes dhe të vogla riparimin e automjeteve, të cilat në masë të madhe do të kurseni të holla, dhe për kontrollin e gjendjes teknike të automjetit.


Përmbajtja e riparimit manual CHRYSLER 300C dhe DREDHI Magnum
Hyrje
Në lidhje me këtë Manual..........................4
E Chrysler 300C dhe Dredhi Magnum - abstrakte...................4
Numri i identifikimit të automjetit..........5
Blerjen e pjesëve të këmbimit.......................7
...[Lexo më shumë]
0 Pergjigje | 4,616 Shikime


Riparimi manual CHEVROLET LACETTI, DAEWOO NUBIRA III

14.Mar.2018 - nga Auto Mechanic


Riparimi manual CHEVROLET LACETTI / DAEWOO NUBIRA III

PËRMBAJTJA e paraqitura në libër:
Pjesa 1
STRUKTURA E MAKINAVE
Të dhëna të përgjithshme për makinën
Pasaporta e të dhënave
Çelësat e makinave
Kontrollet
Instrumenti i panelit
Instrumenti grup
Ngrohje, ajër të kondicionuar dhe ventilim të salloni
Derë anësore
Flokët
Windows
E tailgate (boot kapak)
Trungu
Rripa
Vend
Rregullimi vendet e para
Pasme vend
Duke përdorur një fëmijë vend
Rregullimi timon
Pasme të parë pasqyra
Të brendshme me ndriçim të
Dielli visors
Grumbullonin kutitë e sallon dhe prizë elektrike
Veprim
Kontrolli levë të transmisionit
...[Lexo më shumë]
0 Replies | 6,252 Views


Seminar Manual Alfa Romeo 33 Seri

14.Mar.2018 - nga Auto Mechanic


Seminar Manual Alfa Romeo 33 Seri

PËRMBAJTJA:
PËRGJITHSHME SHIKIME
Dimensionet dhe pesha
MODELI I VARIACIONIT
TË DHËNAT E IDENTIFIKIMIT
HEQJA E PIKAVE DHE ANËTARËSIA E PARTISË
Pantograph jack
Garazh jack dhe sigurinë qëndron
Anëtarësia e partisë
PËR SHËRBIME TË VEÇANTA TË MJETEVE
UDHËZIMET PËR TË PARA-DHËNIEN E INSPEKTIMIT DHE PERIODIKE TË MIRËMBAJTJES KUPONAT
Para dorëzimit
Kontrollimi i nivelit të
Testet funksionale
Pastrimi 3nd përfundimit të inspektimit
Mirëmbajtja
MIRËMBAJTJA ORARIN
LËNGJET DHE LUBRIFIKANTË TABELË
RECCOMMENDED KARBURANTE DHE LUBRIFIKANTË
Lëndë djegëse
Lëngjet dhe lubrifikantë
PËRAFËRT NJËHERË E KAPACITETEVE
MOTOR TË MIRËMBAJTJES
Bazë mekanike të sistemit
Ndezjen dhe sistemin e karburantit
Kontrolluar BASHKË%
PROBLEME DIAGNOZËN DHE KORRIGJIME
shasi dhe MIRËMBAJTJA e trupit
Kontrollimi i lëndëve djegëse dhe të shter të sistemit
Anësor të dhënit gji
Gearbox-diferenciale
Kuvendi drive bosht
Para bosht dhe para pezullimit
Pasme bosht dhe të pasme pezullim
Kontrollimi i pezullimit lartësi
Rrota e nënshtrimit
Brake system
...[Читать дальше]
0 Replies | 4,296 Views


JCB Parts Plus+ - каталог запасных частей

06.Jan.2018 - by Auto Mechanic


JCB Pjesë Plus+ - pjesë rezervë katalog

Projekti Auto Riparimin E Manualeve ju jep mundësi të njiheni me programin e Pjesët e këmbimit katalogun JCB. Në katalogun e JCB Pjesë Plus+ pjesët dhe pjesë këmbimi për të të gjitha modelet e pajisjeve JCB të ndryshme në tregjet botërore.


JCB Parts Plus+ - каталог запасных частей-jcb_parts_plus_prnscr1-jpg JCB Parts Plus+ - каталог запасных частей-jcb_parts_plus_prnscr2-jpg ...[Lexo më shumë]
0 Pergjigje | 3,512 Shikime


Isuzu LinkOne 2015.01 - pjesë rezervë katalog

06.Jan.2018 - nga Auto Mechanic


Isuzu LinkOne 2015.01 - pjesë rezervë katalog

AutoRepMans boton për konsultim - Elektronike drejtoria e kërkimit dhe përzgjedhja e pjesëve të këmbimit dhe pjesët Isuzu në software LinkOne.


Instalimi i programit:
1. Për malin disk image "Imazh.iso".
2. Të drejtuar skedar "Setup.exe" dhe ndiqni bën.

Isuzu LinkOne 2015.01 - каталог запасных частей-isuzu-linkone-printscreen1-jpgIsuzu LinkOne 2015.01 - каталог запасных частей-isuzu-linkone-printscreen2-jpg...[Lexo më shumë]
0 Pergjigje | 3,465 Shikime


BMW ETK 2018.01

03.Jan.2018 - nga Auto Mechanic


Një katalog i pjesëve dhe pjesëve të këmbimit të BMW ETK 2018.01

Origjinal katalogun e detaje dhe pjesëve të këmbimit të BMW. Kërkimi për të nevojshëm e pjesëve të këmbimit prodhuar nga numri pjesë, ose modeli i BMW makinë, ose VIN kodi makina.


Instalim:
1 kompjuter Emrin, latine!
2 Portet është më mirë për të lënë ata që të ofrojë programin e vetë, kur ju instaloni.
3 Adresat server nuk është për ta.
4 Katalogun RR është vendosur nëse një fjalëkalim oxford12. Fjalëkalimi për ZINORO - shenyang15
5 Tregun e të zgjedhin Evropën Lindore.
6 prodhuesi ID dhe një partner biznesi 1 dhe 1( në dy fusha ).

 
Pjesët e këmbimit katalogun BMW ETK në AutoRepManS:


...[Lexo më shumë]
0 Pergjigje | 3,236 Shikime


Faqe 1 e 260 1 2 3 11 51 101 ... Të funditLast