Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 3 од 3
Тема:

Боја Пескарење И Чистење од Кевин Tetz Обука видео


 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,112

  Боја Пескарење И Чистење од Кевин Tetz Обука видео  Боја Пескарење & Чистење! (Полирање на автомобил!) еден видео туториал серија обука филмови познат Кевин Tetz:

  "Бојата На Вашиот Сопствен Автомобил"
  "Метални Првично &Рѓа Repair"
  "Боја Пескарење & Чистење"
  "Body Shop Основите"
  "Xtreme Детали"
  "Тело Панел Замена"

  Оваа серија е посветен на отстранување на дефекти во боја, брусење и полирање на автомобил тело.
  Потсетете Кевин Tetz - легендарниот поправка специјалист авто тело. Тој е активен член на автомобилската телевизиски програми во сад и има своја канал обука видео за поправка на автомобил тела.

  Color Sanding & Buffing - Kevin Tetz Training video-color-sanding-buffing-kevin-tetz-training-video-screen1-jpg Color Sanding & Buffing - Kevin Tetz Training video-color-sanding-buffing-kevin-tetz-training-video-screen2-jpg
  Color Sanding & Buffing - Kevin Tetz Training video-color-sanding-buffing-kevin-tetz-training-video-screen3-jpg Color Sanding & Buffing - Kevin Tetz Training video-color-sanding-buffing-kevin-tetz-training-video-screen4-jpg
  Color Sanding & Buffing - Kevin Tetz Training video-color-sanding-buffing-kevin-tetz-training-video-screen5-jpg Color Sanding & Buffing - Kevin Tetz Training video-color-sanding-buffing-kevin-tetz-training-video-screen6-jpg

  Жанр: Aluchemie видео
  Времетраење: 52 min.
  Јазик: Англиски
  1999 година
  Квалитет: DVDRip  Преземете Боја Пескарење & Чистење од Кевин Tetz Обука видео на AutoRepManS:

 2. #2
  kveera is offline Почетник kveera на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  23.05.2016
  Модел
  โซนาต้า 1995
  Мислења
  9
  kako da se UCITA на ovaa datoteka

 3. #3
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,112
  линк за преземање видео туториал Кевин Tetz - Боја Пескарење &Чистење во првата порака на оваа тема


 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

авто pulesanas pamaciba

авто pulesanas instrukcija

Ознаки за оваа Тема