repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
Translated text
Сито на дел од Канада motor show, плус масна гуми на сито vaini шоуто автомобили. Топлина на petitite на бидејќи meseci North American International Auto Show во Детроит, Kanadska Meunargia AutoShow ти proslavi swoot 40 нешто godinata јајцето на imination викенд.
Со текот на ilada возеше ocupationala 600,000 плоштадот во метрички три nevoa на Torontos Метро Convention Centre, Souto e narodot e nagalim.
Од 1965 Канада-градина Произведуваат Avtomobilske Договор (coloquial poznato веќе непостоечката Авто Пакт) donese на Golemi Три (Ford, ГМ и Chrysler) производство на rastenia во Канада, во замена за tarifni Kamalova, automobilska Industrija e od Vitale znacie и дека provinciate Онтарио.
Гените, Provincia proizvodov за powee врши od ГРБ победи други jurisdictio во Severna Америка, со Хонда/Акура, Toota/Lexus, Suzuki и "Фолксваген" и дека спречува на Amerikanskie Gigante. Сито сите semestene во ramkite на priblizno 300 километар радиусот на превземање на Торонто.
Kako мелница godina tradicia, Soto zapozna со dudelove на Avtomobilske Новинари и Zdruzenje на Canadas (AJAC) Автомобил на Godinata 2013 Хонда Pogodba, ГРБ акутна nadvor Порше Boxster и Hyundai Elantra GT за titolata.
Не се потребни и дека mesh со svoice Evropski колеџи, pandeni во Канада веќе непостоечката Акура TSX, pogolem Охајо-izgradjena Pogodba neogamma Bechet revidiran и ре-и дека lovede на mination Septemvri.
Toa, isto Taka, nudi ново brisgovia директно од cetiri тип и V6 мотор, podobrano nivo на рафинерии, podobro rakove (iaco не без nekoi на pricni uproar во tikot на axing на prasowanie пред направи wishbones), mamalove на Telesat tegina и shaleena на elektronska pourtant.
Добиете тука Запад на Хонда pavilon не zavrsi tamu. Хонда prikazani две концепт врши URSI во tekat od nivnata почесен NAIAS проекција pobliska на производство на NSX и урбан SUV Концепт.
За razlika od ekranu prelovac od години од pokazyvaet Боја, јајцето NSX caracteristics funkcionira лежи otkriva sportski, namenski disadorne на Кабинетот. Инвестиции во контрастен кожа Alcantara и carbonfibre nocivos на, во upmarket vnatreshni работа e bovee putsatova Maserati или Lamborghini.
Хонда portparol potvrdi DECA obopay, во близина на ребро очи LED svelata дното, прво se pouvwa на Minamata Godin NSX и RLX, и Concepty, но не сите sprovedena во patot авто до 2013 Договор, isto Taka, пеење на тема да се види производството.
Funkcionalna kako proekcia gredi, не се kako denot traci, newnata efikasnost лежат во newnata postinst и Леа CE refractio, и DECA nivnata светлина-tejina, kompaktni Acuvue и iskluchitelno Niska elektricna CE padgate Да ГИ упатство iskluchitelno за различни апликации ограничување на себе imaginacija, и namaku прашање ГРБ на hybridni системи.
Урбан SUV Концепт, asno CE на drugiot CRA да го цениме spektar, isto Taka, ima LED OSVETLENIE, и e izgradjena на Нас платформа. Nodat сито trkula и хибрид варијанта, estimeyta урбан SUV Концептот e nasoceana един posledice замокот dwellers, за razlika od сериозни off-roaders.
Авто obnovuje CE focuser на mladite kupovati и sportski entusiasti, кои БЕА instrumentalni во gradee на брендот на компанијата decenii, Edna Dawa pogolema на smislom на nadevam DECA kompaniet владата сериозна работа Да се оди voskresni пот слава години.
На друго место во CIAS БЕА други Детроит Покаже carryovers, vkluchay ти 2013 Corvette Stingray и Kanadskih premieres Jaguar XFR-S и 2013 Dodge Viper SRT.
Isleta Бул e Treta директно svetskata на Prvenstva на Ticulate, Себастијан Vettels RB8 Bechet со гордост пред и Центар kako karakteristika на Nissans Infiniti павилјон.
2013 CIAS работа od 15 preko 24 февруари.
Original text


Канадскиот motor show извештај и слики-acura-nsx-cias-1-jpgКанадскиот motor show извештај и слики-acura-nsx-cias-3-jpgКанадскиот motor show извештај и слики-acura-nsx-cias-2-jpgКанадскиот motor show извештај и слики-acura-nsx-cias-4-jpgКанадскиот motor show извештај и слики-acura-nsx-cias-5-jpgКанадскиот motor show извештај и слики-accura-rlx-cias-jpg