Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Страница 2 на 12 FirstПрв 1 2 3 4 ... ПоследнитеLast
Резултати од 11 до 20 од 114
 1. #1
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759

  KIA SPORTAGE бензин / дизел (1994-2000) - водич за поправка и одржување.  KIA SPORTAGE 1994-2000 бензин / дизел - поправка, одржување и функционирање на возилото.
  Референтен прирачник - поправка Прирачник Kia Sportage, како и насоки за работа и одржување на возило, уредот Kia Sportage 1994-2000 gg. ослободување опремени со 8-вентилски бензински мотори SOHC, 16-вентилски DOHC бензински мотори работат на јачината на звукот на 2.0 l и дизел мотори работен волумен од 2,2 литри.
  Прирачникот содржи опис и детални информации за поправка и прилагодување на елементи на системи за вбризгување на горивото систем, упатствата за користење на систем за само-дијагноза и препораки за поправка на механички и прилагодување на автоматски преноси. Листите на можни дефекти и методи на нивно отстранување, парење димензии на главните делови и граници на нивните дозволени се носат. Публикацијата е врз основа на искуствата на услугата станица и содржи спецификации, описи, поправка на одделни единици, од кои дел се посветени на пребарување и решавање на Проблеми и совети за одржување на автомобилот Kia Sportage.
  Издавање: 2010


  Преземете поправка Прирачник KIA SPORTAGE на AutoRepManS: 2. #11
  anubismaxi is offline Почетник anubismaxi на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  04.10.2011
  Модел
  sportage
  Мислења
  2
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Hola! Korist Por Дар un enlace descargar станува
  Original text


  ---------- Пораката прилог на 03:23 ---------- Претходната порака беше 03:21 ----------

  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  gracias .Korist Por Дар un enlace descargar станува
  Original text

 3. #12
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  anubismaxi - одговори лична порака

 4. #13
  edercifu is offline Почетник edercifu на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  11.08.2012
  Модел
  1994
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Por korist мене pueden compartir јаделе линк де descarga?
  Original text

 5. #14
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  edercifu - одговори лична порака

 6. #15
  mousetrix is offline Почетник mousetrix на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  30.04.2012
  Модел
  sportage
  Мислења
  14
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Podr�и env�kako enlace станува KIA Sportage
  Original text


  ---------- Пораката додаден во 02:22 PM ---------- Претходниот пост беше во 02:21 PM ----------

  [lang=es]Podr

  ---------- Пораката додаден во 02:22 PM ---------- Претходниот пост беше во 02:22 PM ----------

  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Podr�и env�kako enlace станува KIA Sportage
  Original text


  ---------- Сообщение добавлено в 02:22 PM ---------- Предыдущее сообщение было в 02:21 PM ----------

  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Podr�и env�kako enlace станува KIA Sportage
  Original text

 7. #16
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  mousetrix - одговори лична порака

 8. #17
  evgeni09 is offline Почетник evgeni09 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  24.08.2012
  Модел
  sportage
  Мислења
  1
  Здраво може да ми даде линк за да ја преземете книга поправка kia sportage 1994-година

  ---------- Пораката прилог на 23:56 ---------- Претходната порака беше 23:55 ----------

  Здраво може да ми даде линк за да ја преземете книги поправка повеќе

 9. #18
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  evgeni09 - одговори лична порака

 10. #19
  virolle is offline Почетник virolle на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  05.10.2010
  Модел
  raum
  Мислења
  1
  Здраво! Ве молиме да дадете линк за симнување на книгата поправка kia sportage бензински 1996

 11. #20
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,116
  virolle - одговори лична порака

 

 

Слични Теми

 1. Одговори: 5
  Последен Пост: 25.02.2016, 20:06
 2. Одговори: 13
  Последен Пост: 11.02.2016, 15:36
 3. Одговори: 3
  Последен Пост: 28.01.2016, 17:53
 4. Одговори: 0
  Последен Пост: 06.01.2010, 09:36

Ознаки за оваа Тема

Назад кон врвот