Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати 1-2 од 2
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,121

  ДАФ Rapido 2015.11  Електронски каталог на резервни делови за камиони и автобуси на ДАФ (ДАФ RAPIDO). Презентирани електронски каталог вклучува целосна информација на резервни делови на сите серија на камиони, ДАФ, од 70-тите години. Исто така, илустриран делови каталог е информации за секири и суспензија приколки BPW, ROR, Б, Trailor, Fruehauf. Во прилог на резервни делови од програмата на DAF Rapido содржи додатоци каталог и опционална опрема, како и каталози на деталите на оски и суспензија приколки.
  Во програмата ДАФ Rapido постои целосна ВИН декодирањебарај на VIN, модел, моторот број, име или дел број. Покрај програмата на ДАФ RAPIDO е многу корисно, но исклучително ретки во програмите функции, споредбата на оригиналниот број на детали од две различни броеви на шасијата и превод на броеви К. Д. М. на производители (што се користат за DAF) на универзитетско ниво во оригинал броеви.  Преземете ДАФ Rapido на AutoRepManS: 2. #2
  kveera is offline Почетник kveera на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  23.05.2016
  Модел
  โซนาต้า 1995
  Мислења
  9
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  ви благодариме
  Original text

 

 

Слични Теми

 1. ДАФ Rapido (08.2011)
  By AutoMAN in forum Каталоги подбора запасных частей
  Одговори: 2
  Последен Пост: 09.12.2015, 20:45
 2. ДАФ Rapido (04.2011)
  By AutoMAN in forum Каталоги подбора запасных частей
  Одговори: 0
  Последен Пост: 04.11.2011, 10:25
 3. ДАФ Rapido (12.2010)
  By AutoMAN in forum Каталоги подбора запасных частей
  Одговори: 0
  Последен Пост: 13.03.2011, 20:10
 4. ДАФ Rapido 11/2010
  By AutoMAN in forum Каталоги подбора запасных частей
  Одговори: 0
  Последен Пост: 27.12.2010, 08:03
 5. ДАФ Rapido 04.2010
  By AutoMAN in forum Каталоги подбора запасных частей
  Одговори: 0
  Последен Пост: 07.12.2010, 08:12

Ознаки за оваа Тема

Назад кон врвот
<!-- Bidvertiser2071314 -->