Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати 1-2 од 2
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,121

  NAVITEL (Navitel) 5 Карти на Русија и Украина nm3 Трепне 6 (17.07.11) руската верзија.  NAVITEL (Navitel) 5 Карти на Русија и Украина nm3 Трепне 6 (17.07.11) руската верзија.


  Програма NAVITEL (Navitel) 5 содржи Мапи на Русија и Украина во nm3 формат, за да Трепне 6 COM2. Дизајниран за на Кинески мултимедијални системи на формата WD8967, кои се инсталирани наместо стандардниот стерео во автомобили.

  Копија програма и 2 мапи во коренот на картичката (без дополнителни папки). За да започнете со навигација, во адресата линија за да го покаже патот на "EXE-shnik". Треба да се оди вака: - Мојата КПК/Navitel/Navitel.exe. Потоа ја стартувате програмата ќе побара за индексирање атласи. Карти можат да бидат сместени во папката NavitelContent\Мапи. Во таква ситуација да индексот Атлас на целата папка, а не отворање на тоа, во таква ситуација картичка Украина Нашата татковина и да дејствува како 1 картичка. Опциите се зачувани на мемориската картичка. Ако иконата на далечина не се прикажува целосно (не се забележува минатиот број), потоа пронајдете во папката NAVITEL датотека со наставката .ns2, отворете го со користење на Winrar и елиминирање на топ 5 фолдери кои имаат конечната слика 96.
  Во споделена папка, има архива со програма и краток напомена. Многу подобро да се стави на форматирани мемориската картичка.


  Јазик: Руски
  Големина: 1.81 Gb


  Превземи материјал за референца
  Превземи материјал за референца
  Превземи материјал за референца 2. #2
  SashkoF is offline Почетник SashkoF на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  04.06.2019
  Модел
  Cruze
  Мислења
  7
  Користи податоци картичка за да патуваат во друга земја и тоа е она што може да се каже: таа работи многу брзо,енергично поврзани и да се правилно го лоцира на дадената адреса. Додека blunders не беа и не се.

 

 

Слични Теми

 1. NAVITEL Мапи Q2.2014
  By AutoMAN in forum Navigon
  Одговори: 0
  Последен Пост: 19.11.2014, 08:26
 2. Службен мапи Navitel Кв3-2013 (за Navitel Navigator 8.0 и погоре)
  By AutoMAN in forum Другое - системы навигации и карты
  Одговори: 0
  Последен Пост: 28.11.2013, 22:13
 3. Navitel Navigator V. 5.0.0.1069 (Android, Symbian, Windows Mobile, да Трепне со мапи "Комонвелтот")
  By AutoMAN in forum Другое - системы навигации и карты
  Одговори: 1
  Последен Пост: 23.03.2012, 20:22
 4. Одговори: 0
  Последен Пост: 19.09.2011, 15:50
 5. KIA Sportage SL руската оригиналниот фирмвер
  By AutoMAN in forum Встроенная автомобильная навигация
  Одговори: 0
  Последен Пост: 01.09.2011, 11:16

Ознаки за оваа Тема

Назад кон врвот
<!-- Bidvertiser2071314 -->