Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 3 од 3
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,125

  Насоки за поправка и одржување на Chevrolet Niva 1.7 (2009).  Chevrolet Niva 1.7 2009 - водич за поправка и одржување.
  Каталог документација за поправка и obsluzhivaniyu автомобил Chevrolet Niva 1.7.

  Содржи:
  1. На прирачник за корисникот (Niva 1.7 11_2009, Niva 1.8 FAM1 08_2006)
  2. Поправка прирачник (12_2009)
  3. Насоки за поправка и дијагностика на ECM на 1.7 (сите верзии од 2004 до 2009 )
  4. Збирка на trudoemkost (12_2009)
  5. Монтирање на електрични кола (3_2009)
  6. Основните електрично коло (3_2009)
  7. Каталог на специјални алатки и тела (11_2009)
  8. Пред-продажба подготовка
  9. Насоки за APS-6 (2_2008)  Издавање: 2009
  , DOC, XLS, И PPT
  Квалитет: eBook (првично компјутер)

  Големина: 141.31 MB

  Chevrolet Niva 1.7 (2009) руководство по ремонту-prnscr1-jpg Chevrolet Niva 1.7 (2009) руководство по ремонту-prnscr2-jpg
  Преземете поправка Прирачник Chevrolet Niva 1.7 на AutoRepManS: 2. #2
  Destroyer is offline Почетник Destroyer на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  20.07.2010
  Модел
  Niva
  Мислења
  1
  Двете линкови не работи

 3. #3
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,125
  Quote Originally Posted by Destroyer View Post
  Двете линкови не работи
  Ви благодариме!
  - благодарение архива, линкови работи!

 

 

Similar Threads

 1. Replies: 1
  Последен Пост: 20.02.2016, 21:41
 2. Replies: 1
  Последен Пост: 16.02.2016, 22:56
 3. Replies: 0
  Последен Пост: 17.03.2013, 18:13
 4. Replies: 2
  Последен Пост: 03.02.2011, 09:04
 5. Replies: 1
  Последен Пост: 14.08.2010, 13:21

Ознаки за оваа Тема

Back to top