Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати 1-2 од 2
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,125

  Насоки за поправка и одржување на Chevrolet Niva со моторот 1.7 јас.  Chevrolet Niva со моторот 1.7 i - manual поправка, одржување и функционирање на возилото.
  Книга во серија, светло што може да се види од упатствата на автомобил поправки на сопствените. Водич опишува дизајн на компоненти и системи на автомобилот Chevrolet Niva 2123 опремени со мотор со дистрибуирани вбризгување на гориво. Ја опишува во детали за главните грешки, нивните причини и решенија. Редоследот на расклопување и поправка, што е прикажано во фотографии со детални коментари.

  Примена обезбедува алатки, мазива и оперативни течности, усна фоки, лежишта, затегнување torques на навој конекции, светилки, и исто така брзо.


  Година: 2007
  Страници: 353
  Големина: 22.75 MB

  Chevrolet Niva с двигателем 1,7i руководство по ремонту-prscr1-jpg Chevrolet Niva с двигателем 1,7i руководство по ремонту-prscr2-jpg Chevrolet Niva с двигателем 1,7i руководство по ремонту-prscr3-jpg Chevrolet Niva с двигателем 1,7i руководство по ремонту-prscr4-jpg

  Преземете поправка Прирачник Chevrolet Niva со моторот 1.7 јас на AutoRepManS: 2. #2
  Вайсмен is offline Почетник Вайсмен на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  09.01.2010
  Модел
  Одговара
  Мислења
  1
  овој линк не ја имаат оваа датотека !

 

 

Слични Теми

 1. Chevrolet Niva поправка упатство
  By AutoMAN in forum Chevrolet
  Одговори: 1
  Последен Пост: 20.02.2016, 21:41
 2. Одговори: 1
  Последен Пост: 16.02.2016, 22:56
 3. Одговори: 0
  Последен Пост: 17.03.2013, 18:13
 4. Одговори: 2
  Последен Пост: 03.02.2011, 09:04
 5. Одговори: 2
  Последен Пост: 20.07.2010, 11:51

Ознаки за оваа Тема

Back to top