Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 6 од 6
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,127

  Насоки за поправка и одржување Chery Tiggo (2005-...)  Презентирани водич за поправка и одржување на автомобили Chery Tiggoпроизведени од 2005 година. Chery Tiggo е опремена со бензински мотори модели SQR481FC (јачина од 1.8 литри), 4G63S4M (јачина на звук 2.0 литри) и 4G64S4M (јачина од 2.4 литри). Овој референтен водич опишани во детали структурата на автомобилот, листи препораки за одржување и поправка на нивните сопствени. Посебен дел на овој прирачник е посветен на можните дефекти во начинот на кој и во колку само се дијагностицираат и да се решат сами од себе.
  Книгата содржи околу 2,500 боја слики, кои што покажуваат деталите целиот процес чекор-по-чекор поправка на автомобил Chery Tiggo.
  Прирачникот содржи посебен дел во кој се опишува работата на одржување и поправка на главните компоненти и системи на автомобилот. Во овие делови од книгата содржи листите на можни дефекти и дефекти и совети за само-елиминација. Исто така, во поправка прирачник имаат податоци потребни за вршење на расклопување, Собранието, прилагодување и поправка на компоненти и системи за автомобили Chery Tiggo.


  Година: 2010
  Големина: 254,41 MB


  Преземете работилница Прирачник Chery Tiggo на AutoRepManS: 2. #2
  ahmedfotoh is offline Почетник ahmedfotoh на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  21.03.2013
  Модел
  tiggo
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Thankssssssssssssssssssssss
  Јас може да се најде на англиски верзија на chery tiggo прирачник?
  Благодарам многу работи
  Original text

 3. #3
  gueinj is offline Почетник gueinj на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  17.05.2016
  Модел
  tiggo
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  ви благодариме
  Original text

 4. #4
  matusa656 is offline Почетник matusa656 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  02.10.2016
  Модел
  Tiggo
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Комо puedo descargar ел упатство
  Original text

 5. #5
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  matusa656одговори лична порака

 6. #6
  tyfnauto is offline Почетник tyfnauto на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  01.10.2018
  Модел
  Mustang
  Мислења
  7
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Emeğinize sağlık Teşekkürler.
  Original text

 

 

Similar Threads

 1. Replies: 1
  Последен Пост: 28.09.2014, 18:27
 2. Replies: 1
  Последен Пост: 11.07.2013, 16:25
 3. Replies: 7
  Последен Пост: 16.11.2012, 14:38
 4. Replies: 0
  Последен Пост: 03.03.2010, 11:05
 5. Replies: 0
  Последен Пост: 08.04.2009, 11:38

Ознаки за оваа Тема

Back to top