Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 4 од 4
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,125

  Мултимедијална водич за поправка и одржување на BMW 3 E46 (1998-...).  Мултимедијална водич за поправка и одржување на класичен BMW 3 E46 (1998-...) содржи целосна техничка спецификација и детален прирачник на автомобилот. Во ова упатство е лесно да се разбере и јасно да се опишат чекорите за да се изврши одржување на вашиот BMW 3. Со одлични илустрации, ги опишува принципите на работа на таквите возилото системи, како што се: - подмачкување и ладење, гориво систем и сопирачки систем; шема на моторот, преносот, управувањето, шасија, автомобил тело и електрична опрема.


  Тип: .exe
  Големина: 83.69 Mb


  Мультимедийное руководство по ремонту и обслуживанию автомобиля BMW 3 E46 (1998-...).-prscr1-jpg Мультимедийное руководство по ремонту и обслуживанию автомобиля BMW 3 E46 (1998-...).-prscr2-jpg Мультимедийное руководство по ремонту и обслуживанию автомобиля BMW 3 E46 (1998-...).-prscr3-jpg


  Преземете поправка Прирачник bmw 3 e46 Мултимедијални на AutoRepManS: 2. #2
  varga is offline Почетник varga на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  12.09.2014
  Модел
  318
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Ezt на könyvet hol lehet letölteni?
  Original text

 3. #3
  sgs316 is offline Почетник sgs316 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  07.10.2011
  Модел
  Mark2
  Мислења
  4
  ве молиме, напишете го линкот за ова книга

 4. #4
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  sgs316- на линкови да се запознаат со прирачник BMW 3 E46 обновлены в первом сообщении этой темы.

 

 

Similar Threads

 1. Replies: 0
  Последен Пост: 16.08.2017, 21:18
 2. Replies: 0
  Последен Пост: 09.02.2017, 20:31
 3. Replies: 2
  Последен Пост: 12.03.2016, 05:06
 4. Replies: 0
  Последен Пост: 15.06.2011, 16:58
 5. Replies: 2
  Последен Пост: 19.04.2010, 10:41

Ознаки за оваа Тема

Back to top