Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 6 од 6
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,127

  Насоки за поправка и одржување на BMW серија 5 Е34 (1989-1995).  BMW серија 5 Е34 1989-1995 - упатството, поправка и одржување на автомобилот.
  Услуга на водич (Service Manual) за поправка и одржување на BMW серија 5 модел Е34 1989 - 1995: 525i, 530i, 535i, 540i вклучувајќи Турнеја.

  БМВ Серија 5 (Е34) Service Manual: 1989-1995 е сеопфатна, единствен извор на услуга информации и спецификација на располагање специјално за BMW 5 Серијата од 1989 до 1995 година. Целта во текот на овој прирачник е едноставност, јасност и комплетност, со практични објаснувања, чекор-по-чекор процедури и точни спецификации. Без разлика дали сте професионалец или не-го-си BMW сопственик, овој прирачник ќе ви помогне да се разбере, се грижи за и поправка на вашиот Е34 5 Серија.
  Иако не-it-yourself BMW сопственикот ќе се најдат на овој прирачник неопходни како извор на детални одржување и поправка информации, BMW сопственик кој нема намера да работи на неговиот или нејзиниот автомобил ќе најдете дека читањето и сопственик на ова упатство ќе се направи тоа е можно да се разговара за поправки повеќе интелигентно со професионална техничар.
  Модели и мотори опфатени:
  525i (M20 со DME 1.3) 1989-1990
  525i (M50 со DME 3.1) 1991-1992
  525i (M50TU/VANOS со DME 3.3.1) 1993-1995
  530i (M60 со DME 3.3) 1994-1995
  535i (M30 со DME 1.3) 1989-1993
  540i (M60 со DME 3.3) 1994-1995
  Преноси опфатени:
  Прирачник (отстрани, инсталација, надворешното услуга)
  Getrag 260/5 и 260/6
  Getrag S5D 250G
  Getrag S6S 560G
  Automatic (отстрани, инсталација, надворешното услуга)
  ZF 4HP22/ЕЈ
  A4S 310R (THM-R1)
  ZF A5S 310Z
  ZF A5S 560Z
  Технички моменти:
  Одржување процедури од течност за промени за ресетирање на Услуга Индикатор. Ова упатство ви кажува што да правам, како и кога да го стори тоа, и зошто тоа е важно.
  Моторот и цилиндар на главата услуга, поправка и reconditioning, вклучувајќи M50 и M60 времето синџир за поставување и прилагодување.
  Голема мотор за управување со информации за специфични BMW 5-Серија возност проблеми, вклучувајќи читање Check Engine светлина кодовите.
  Пренос одржување, суспендирање, приспособување и поправка, вклучувајќи хидраулични спојки, gearshift врски, и driveshaft.
  Телото прегледи и поправки, вклучувајќи седан покрив) за отстранување и прилагодување.
  Греење и климатизација поправка, вклучувајќи/C микро-филтри и/C компонента замена.
  Инсталации шеми за сите кола, вклучувајќи енергија дистрибуција, основи, и компонента локации.
  Сеопфатна BMW фабрика tolerances, носат граници, прилагодувања, и затегнување torques дека си дојден да се очекува од Бентли прирачници.


  Јазик: Англиски
  Страници: 459

  BMW 5 серии E34 (1989-1995) руководство по ремонту-prnscr1-jpg BMW 5 серии E34 (1989-1995) руководство по ремонту-prnscr2-jpg BMW 5 серии E34 (1989-1995) руководство по ремонту-prnscr3-jpg

  Преземете поправка Прирачник BMW 5 серијата Е34 на AutoRepManS: 2. #2
  heavenlom is offline Почетник heavenlom на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  20.02.2013
  Модел
  Altis
  Мислења
  15
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  ви благодариме
  Original text

 3. #3
  watchkon is offline Почетник watchkon на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  01.08.2014
  Модел
  525i
  Мислења
  2
  น่าสนใจมากครับ

 4. #4
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  линковите за да ги видиш поправка прирачник BMW 5 Е34 се ажурираат во првата порака на оваа тема

 5. #5
  Flydog is offline Почетник Flydog на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  02.09.2016
  Модел
  Е34
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  看了很多的网站,终于找到了,十分感谢
  Original text

 6. #6
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  Flydogодговори лична порака

 

 

Similar Threads

 1. Replies: 3
  Последен Пост: 25.09.2015, 11:03
 2. Replies: 2
  Последен Пост: 02.06.2015, 10:27
 3. Replies: 0
  Последен Пост: 08.06.2010, 14:52
 4. Replies: 0
  Последен Пост: 29.07.2009, 16:27
 5. Replies: 0
  Последен Пост: 28.08.2008, 11:49

Ознаки за оваа Тема

Back to top