Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 3 од 3
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,127

  Прирачник (поправка, одржување, работење) на Бмв-7 (1996-2001).



  Електронска верзија поправка прирачник БМВ 7 серијата, која е опремена со бензински внатрешно согорување на моторот модел 728i, 730i, 732i, 735i, 740i, 750i освен 16-вентил мотори. И turbocharged дизел мотори модел 725i.
  Предложените водич опфаќа методи на поправка на БМВ 7, а исто така ја опишува можни грешки, нивната дијагноза и корекција.
  Прирачникот е опишано на дизајн на автомобилот, постојано се прикажани и опишани во детали на Собранието и деконструкцијата операции, поправки и вредноста на автомобилот. Исто така, даде одличен совет за автомобил грижа БМВ 7 во домашна работилница.






  Симнете Водич за поправка и одржување на БМВ 7 на AutoRepManS:











 2. #2
  paul100366 is offline Почетник paul100366 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  14.09.2016
  Модел
  k1200r
  Мислења
  4
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  請問、可以給我手冊 (維修、 維護、 操作) 寶馬 7 (1996年-2001 年)嗎?
  Original text

 3. #3
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  paul100366одговори лична порака

 

 

Similar Threads

 1. Replies: 5
  Последен Пост: 24.03.2016, 17:04
 2. Replies: 4
  Последен Пост: 21.03.2016, 20:29
 3. Replies: 4
  Последен Пост: 28.12.2015, 11:17
 4. Replies: 12
  Последен Пост: 26.11.2015, 11:12
 5. Replies: 2
  Последен Пост: 29.07.2011, 07:37

Ознаки за оваа Тема

Back to top