Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 4 од 4
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,126

  Водич за поправка и одржување на BMW серија 5 (1987-1998).  BMW серија 5 (1987-1998) - упатство за поправка, одржување и функционирање на возилото.
  Референтен водич поправка Прирачник BMW серија 5 и уред за одржување прирачник и работата на BMW серија 5 (518i, 520i, 525i, 530i, 535i, својата 524td, 525td, 525tds) Limousine / Туринг, 1987-1995 gg. ослободување опремени бензински и дизел мотори. Книгата го опишува модели со следниве мотор видови:
  518i 1.8 l/ 83 kW (113 КС) 01.93–08.94
  518i 1.8 ltr./ 85 kW (115 КС) со 09.94
  520i 2.0 l/ 95 kW (129 КС) 09.87–04.90
  520i 2.0 l/ 110 kW (150 HP) со 05.90
  525i е за 2,5 l/ 125 kW (170 КС) 09.87–04/90
  525i 2.5 литарски/ 141 kW (192 КС) со 05.90
  530i 3,0 HP/ 138 kW (188 HP) 09.87–08.90
  535i 3,5 l/ 155 kW (211 КС) 09.87–08.92
  Дизел мотори:
  Нејзините 524td 2.4 l/ 85 kW (115 КС) 09.87–08.90
  525td 2,5 l/ 85 kW (115 КС) 04.93
  525tds 2,5 l/ 105 kW (143 КС) 09.90
  Книгата содржи информации потребни за поправка на сите компоненти и склопови на возилото: моторот, гориво систем, ауспух, спојки, преносот, управувањето, сопирачки систем, гуми, тело, електрични, додатоци.
  Водич содржи повеќе од 600 илустрации, препораки, одржување, Суспендирање, коло дијаграми (дијаграми на опрема) BMW 5 серијата.
  Публикацијата е наменет за автомобил на сопствениците на BMW 5-серија, механика, работници станици и бензинските станици.

  Порака: 1998
  Автор: Г. Р. Etzold
  Издавач: "Alfamer Издаваштво"
  ISBN: 5-88957-039-0 / DjVu (целосно признаени), ДОЦ. д-р
  Квалитет: Признати текст(OCR)
  Број на страници: 228

  BMW 5 серии (1987-1998) руководство по ремонту-prnscr1-jpg BMW 5 серии (1987-1998) руководство по ремонту-prnscr2-jpg

  Преземете поправка Прирачник BMW серија 5 на AutoRepManS: 2. #2
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  обновено

 3. #3
  homerobmw is offline Почетник homerobmw на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  11.02.2016
  Модел
  524
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  АutoMАNhola, podrías compartirme ел прирачник де btw 524 тд е34? gracias!
  Original text

 4. #4
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  homerobmwлинковите за да ги видиш поправка прирачник BMW 5 ажурирани во првата порака на оваа тема. Исто така, одговори на Вас лична порака.

 

 

Similar Threads

 1. Replies: 5
  Последен Пост: 03.04.2016, 22:10
 2. Replies: 0
  Последен Пост: 30.03.2016, 13:41
 3. Replies: 2
  Последен Пост: 02.06.2015, 10:27
 4. Replies: 0
  Последен Пост: 02.02.2010, 11:14
 5. Replies: 0
  Последен Пост: 28.08.2008, 11:49

Ознаки за оваа Тема

Back to top