Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати 1-2 од 2
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,121

  Насоки за поправка и одржување на BMW 3-series (1990-...).  Техничко водство за поправка, одржување и инсталација на автомобилот BMW 3-series (1990-...) претставува автомобил сопственици и авто мајстори податоци за автомобил поправки BMW 3-series произведени помеѓу 1990 и опремен со мотори од овие модели модели: M40 B16, M40 B18, M42-B18, M50-B20, M50-B25, M41-17 4Т1, M51-25 6Т1. Овој водич содржи информации на теми како што се: мотори со внатрешно согорување бензин и дизел, дигитален систем за контрола работата на дизел мотор BMW DDE и контролни системи "MOTRONIC" М1.3; М1.7; М3.1, пренос со рачна промена GETRAG и ZF , и автоматско префрлување ГМ и ZF. Овој прирачник, исто така, содржи информации за диференцијална задната оска (конвенционален и висок триење), предната суспензија тип "занишан свеќа" и независни мулти-линк задната суспензија, посебен дел на прирачник ги опишува управниот autoable со засилувач и без сопирачки со anti-lock систем, електрична опрема и електрични кола, автомобил тело и неговата структура, во присуство на IACEE на контролните точки на лакот на BMW.


  Големина: 55Mb


  Преземете поправка Прирачник за BMW серија 3 на AutoRepManS: 2. #2
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  обновено

 

 

Слични Теми

 1. Одговори: 2
  Последен Пост: 04.05.2016, 06:03
 2. Одговори: 0
  Последен Пост: 19.10.2010, 08:30
 3. Одговори: 0
  Последен Пост: 07.06.2010, 15:03
 4. Одговори: 0
  Последен Пост: 29.07.2009, 15:27
 5. Одговори: 0
  Последен Пост: 28.08.2008, 15:43

Ознаки за оваа Тема

Back to top