Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати 1-2 од 2
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,126

  Водич за поправка и одржување на BMW X3.  BMW X3 - прирачник за поправка, одржување и функционирање на возилото.
  Корисничко упатство за BMW X3 E83 серија 2006 година на издавање.
  Водич содржи важни инструкции за работењето на BMW X3 серија различни опции.
  1. Главниот технички карактеристики на оваа серија.
  2. Корисничко упатство за полнење подготовка за мобилен телефон. Содржи информации за регистрирање и користење на мобилен телефон за во автомобил.
  3. Корисничко упатство за радио. Опис на радио и на сите негови функции.
  4. Корисничко упатство за одборот за следење. Опис на-Табла монитор, компјутерски функции, систем за навигација, радио, телевизија, телефон, итн..
  BMX304GBBTR1 xDrive системот за сопирање Powertrain Шасија Автомобил во Целина.


  Година: 2006
  Број на страници: 138
  Големина: 23.04 Mb


  Преземете поправка Прирачник BMW X3 на AutoRepManS: 2. #2
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  линковите за да ги видиш услуга прирачник BMW X3 се ажурираат во првата порака на оваа тема

 

 
Назад кон врвот