Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 4 од 4
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,125

  Насоки за поправка и одржување на BMW Сите модели (1952-2001).  BMW Сите модели 1952-2001 - прирачник за поправка, одржување и функционирање на возилото.
  Автомобили BMW. издадени во периодот од 1952 до 1998 година и е опишана во оваа книга во повеќето случаи се поставени од страна на серија и во рамките на секоја серија во хронолошки редослед. Во овој случај исто така се застапени во бројни опрема, опции и мотори. Во придружни текстови дадени основни информации, тие, исто така, содржи дополнителни податоци, на пример, за следниот модел или тело стилови. Најважните и најинтересните автомобили претставени во фотографии.
  Не се опфатени во какви било детали телото на fiberglass и телото на посебна намена, од други производители, со исклучок на автомобил со органите на компанијата "Baur" (Baur). и се продаваат низ трговски мрежа на БМВ трки и да го покаже на автомобили или прототипови. Оваа книга е посветена исклучиво серија-производство на патнички автомобил со BMW амблем.


  Датум на издавање: 2006
  Автор: Валтер Zeichner
  Издавач: "психолошки "
  ISBN: 5-271-04845-4
  Големина: 75.76 Mb  Преземете поправка Прирачник BMW сите модели на AutoRepManS: 2. #2
  manaslu is offline Почетник manaslu на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  18.04.2013
  Модел
  одисеја
  Мислења
  6
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  ве молиме линк.
  Original text

 3. #3
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,125
  manaslu, - post updated

 4. #4
  subarubmw is offline Почетник subarubmw на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  22.04.2016
  Модел
  серијата 3
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  tesekkurlar
  Original text

 

 

Similar Threads

 1. Replies: 31
  Последен Пост: 04.10.2016, 20:33
 2. Replies: 16
  Последен Пост: 05.09.2016, 21:44
 3. Replies: 41
  Последен Пост: 17.08.2016, 21:50
 4. Replies: 4
  Последен Пост: 08.02.2016, 15:06
 5. Replies: 4
  Последен Пост: 17.07.2014, 03:24

Ознаки за оваа Тема

Back to top