Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 3 од 3
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,121

  Поправка прирачник BMW серија 5 (1987-1995)  Дава насоки за независна поправка и одржување на автомобили BMW 5-серија со тело E-34.
  Водич опишува модели на автомобили опремени со бензински мотори со внатрешно согорување со волумен: - 1.8; 2.0; 2.5; 3.0; 3.5 литри дизел мотори со внатрешно согорување обемот на 2.4 и 2.5 литри.  Преземете поправка Прирачник BMW 5-серија на AutoRepManS: 2. #2
  watchkon is offline Почетник watchkon на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  01.08.2014
  Модел
  525i
  Мислења
  2
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  น่าสนใจมาก
  Original text

 3. #3
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  обновлено

 

 

Similar Threads

 1. Replies: 0
  Последен Пост: 30.03.2016, 12:41
 2. Replies: 3
  Последен Пост: 11.02.2016, 21:34
 3. Replies: 0
  Последен Пост: 02.02.2010, 10:14
 4. Replies: 0
  Последен Пост: 28.08.2008, 10:49

Ознаки за оваа Тема

Back to top