repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
Translated text

Nadvor od Severna Америка, на ovaa мал грев pilula-сегмент автомобил e poznat. Daewoo Matiz Kreativni. Toa Mauger Да izgleda на zastarany компјутери на периферија (или товар roleri сет), но ГМ tvrdi DECA Chevrolet Искра ima powee vragen време od на Ferrari 458 Italia. Kako samo-во e operano Technologia ubovic, и carticica nosee живеат на Levit Breg, Morav Да Guo proveris.


На искра EV Zapadnova swoot стомакот во Changwon, Јужна Кореја, Kade shto benzinski и elektricni izgradjena se iskri od земја GM Кореја, co, nekogash Bechet poznat на веќе непостоечката Daewoo. Но, srceto на искра doaa od Америка. ГМ e zgradbe на postoak магнет мотор во Мериленд, и за да LG Bater napraveno во Кореја (CACO Volt) ГМ e kristee на Amerikanskata-napraveno Bater активист за да B456 (porano A123. Im не pravej та ново nagore). За да предизвика во е не, razbiraat, ГМ не ги регулираат CODA и Prevost автомобили sans-drivetran во Америка за состанок. Измислуваат во Мериленд brodovi Bater и Да Кореја drivetrain, ГМ KoreaINSERTs Toa во автомобил и brodovi на savrsen единица назад во ГРАДИНАТА.
На искра EV-чекај Bidai на moot куќа drjava Калифорнија. Калифорнија Воздух Ресурси odboru ima мандат од кои Заб, Хонда, NissanFord , ГМ и Chrysler стави vkupno 7,500 nula emisii на возеше dostupni за продажба od земјата за 2014 година и godina od Strana 25,000 2017. Od 2025, ново братче ocekava se Да se, golemi tenfold.

Nadvoresna
Vkupnata Dolina на slotovi на Chevy pomeo две-портите на Фиат 500e и chetiri на vratata Хонда Fit EV но мал Chevy e potest od dvete земја за пристоен носат. Kako pomali Fiat и други автомобили, и кога не можете да претпоставиме дека за cartoonish искра во e endearing. Nesanice сито пропорција. На pregnete светлина opaska на svetilka и resecata CE добро standardna Goleman, но вратоврска se golemi во една од celokupno возеше. На искра не е s own во јајцето, istoto Mauger Да se, рече на Мини Купер, Fiat 500 и на Fiat 500L.
Парада Мали автомобил imaat tendencia Да Ки-vrednost n во dizan, искра ima Visoki roofline и trkaloto сите namatovu kako blisko да cetiri. во e. На ovaa mehanicki на needful и дека Plaka, dividendi во rakove и watreshed простор, но predizvicite искра Да izgleda neuobicajeno храмот, koga gleda glavata.

Vnatreshni работа
Kako со бензин Versia, pregnate cadista CE rumney cvrsto pomelena и nudat Malka lumbar podrska. Тешко пластични ќе vratite CE водич за nepriatno место за мирис, Wasit на lactitol, но tamu e pomesteen poteraj во centerat за Vodacom себе. Јајцето не е neuobicajeno за kompaktni автомобили, но electrification владата за cudni bedfellows и Lestat, CE Focuser EV и Фиат 500e CE директни konkurencia DECA сито ponudi powee за Vodacom и sovasatom udobnost.
Парада Iskri блиску ширина, Chevy е строго cetiri cadista Стив за историјата на nivo со 500e но Едем patnik задник Odgovara, Лист и Да se Fokusira. Toa Bechet iznenadjujuce Lesno da se stavi на cetiri Visoki vozrasni во искра, проблемот ГРБ во e poteshka во znachitelno pogolem Фокус парада sacastic pokrivac linea. Sepak, Patricia пеење на тема да се мијалник podobno во Хонда Фит ГРБ nudi Malka powee обемот на cetiri cadista за домашни миленичиња и powee headroom на tseliot Пат надолу. И покер Rashidova на sanoto sediste, brojevi кои CE prosecne, Bidai nachinat на ко sedacca pozitia во Lestat, poveet lue пеење на тема да се se nade Nissan roomier.
Kako и со Poviat Гус EV за konversii, искра го уништи Malka на објектот волумен во procesot на namalowane kotska 2 до 9. 6 kubni мерката на towernet простор. Toa e Malka со pogolem od 500e, но на должност Туп od Лиза Pastrana 24 kubni нога заробени. За razlika od sepak на Fiat 500e, ГМ odlucila Yes. irtua patricot footwell простор за bateria cladire.

INFONAVIT
Сито на искра ЕВС CE dobie, istiot екран osetljiv doper на hlavata единица ГРБ e facoltativa во benzinski автомобил. На систем за raspored e jednostavna, privlacna и интуитивен. На dnoto на ecranat Cedi ед на doper kapcia МОК, obimet и дома kopcheto. Од Edna Nedela со Chevys се искачи на Niva за sistemot Bev лево preluate Sesto SECO ГМ автомобил не Mauger Да, imat ново софтвер. Sistemot не е Visina Modernista во sporedba со uConnect или SYNC. Toa не nudi, integrirani на glasovne тим, integreren navigacijski софтвер или snazzy анимации. На ovaa систем раѓа за слава е на negovata jednostavnost и negovata Integracia со Wasit pametan телефон.
Otkako пеење на тема да се оди ima Android или iPhone со MyLink може да povrsan Да glasovne тим wasiat телефон, Wasit песни, и не можете да претпоставиме дека Wasit ured со glasovne тим kopce на volant. Јајцето голем палубата на mobilni услуги od moot MyLink se ограничување на мелница избор на Wasit користи. UM ima pratameno Uste Eden chekor во други производители пеење на тема да ги водат добри за да kopirate: integrirana pametan телефон за navigacia. За $5 може да се оди presenece BringGo navigacia мелница, Wasit телефон и MyLink системи пеење на тема да се go koristi мелница. обработка на Motorola и автомобили CE prikaza kako korisnicki interfejs. Јајцето VI Dawa Golem, светлина mapata со контроли кои izgleda. стандард integreren navigacijski системи zaedno со способност и дека пред-програмата адреса, и со kristee на камп пред Да wlese во automobilu.
Во искра EV на MyLink систем, isto Taka, se sprawowa со возеше polnee контрола. Можете да избира и дека naplate, wednes, agredano време, или можете да ГИ програма, Wasit на elektricni stapki во sistemot и imat авто слободни koga Toa e nakonechn. Рање на слухот, еве го, еве tipichny МОК дуктус ВИСИНА ГРБ e dobiva Malka глупави во 21-от век и DISPLA ко bocaiuva Kolka процентот на od vachata bateria CE koristi за wazee, Кабинет за greee/ladee на baterial и klimatizacia. Носат, Wasit искра или го победи EV, во polarite vitel пеење на тема да се оди имено jivotnih век во batteriet парада датум на Кабинетот greee и baterial greee.

Drivetrain
Kako и со Poviat ЕМУ на patot МОК e dadeno od земја за 3-фаза AC Motory povrzani со fiksna саламура за mamalove на oprema. ЕМУ voopsto нема миграција во tradicionalna на smislom со Да se имено Telesat tejina. Ако на Sakata и дека на ODI во обратна nasaka пеење на тема да се se vrtat на motorni nanashi и ако treba neutralen може да ednostavno Да одат iskljucite motorom od electricnet бр. на Пат. Izlazna monost e otenet 140 Koski Seeley и безобразен момент doaa во neverotno 400 lb-ft. (Poviat EV odluke izberat за elektronski Туп и дека ограничувањата vragen момент и дека имено vragen време CE upravuje и Да se odobri jivotnih век во batteriet. )
Мото e obezbedjen od земја 560lb, 21. 3 kWh литиум bateria пакет CE NAA Kade rezervoare за Гус e во бензин искра. Колку и Chevy Volt, ГМ е да се претпостави на petpassive Пат Да bateria zachovava opremove пакет со активно greee и ladee на sistemot. Toa e closen разлика од Nissan Leaf да koristi пасивни системи за ladee. Ви благодариме за nasserite mamalove на Telesat tegina во grupata (2,989 lbs), искра rezultati 82 километри на ЕПА opseg и navasota efikasnost евалуација на победи EV да гени. Во zavisnost od terzinato на moata непцата нога, moeto vistin слатка spektar CE dvije od 70-100 миле.

За победи batteriet, toplina e nepriatnost. Особено koga, оди, земи сонце или Pranee brzo или koga se polni во Topla на postenska Klima. Kako резултати за Toa како bi se predvidi DECA сито работа CE ednakvi, искра, 500e, и да се Фокусира бара Да stradat pomalku капацитет на Коста и baterial degradacia tecot на vremeto od пасивни ladee Nissan Leaf.
Golemata Запад за 2014 година Godin e svetovi prviot implementatio novit, brzo polnee SAE DC конектор. Im Malka rastignac на ново presort во EV razva. Dodeca како se soglasuvam Deka DC combo конектор e polovicna и компактен od se кои napravilova CHAdeMO конектори nade на Nissan Leaf и ЕВС во poveet Aponia, пиш postout nekolku, CHAdeMO stotici на stanići во градината и Сега стојат SAE Едем село. Im kazano tamu e Верона нема Да мијалник адаптер ПА јајцето ти владата три polnee, стандард за ponuda во ГРАДИНАТА. Едем на Nissan и Мицубиши, Тесла и Edna Едем за GW и BMW (i3 пеење на тема да се оди koristite, колку, I. )

Диск
Nagalama не можете да претпоставиме дека lueta zaboravite за ед не е polnee povrzani, пот toplina povrzani. Koga на Sakata и дека zagreus на Кабинетот во benzinski автомобил пеење на тема да се se koristi смртност Energia за Да одите директно Toa. Ако se не се големи, TAA toplina себе zavrsi пеење на тема да се dissipating моторот. радијатор. Elektricni автомобили presledovat Malka toplina koga rabotite и Xie poterat на resistive greee, elementi за greee на Кабинетот и електричар klimatizacia и дека Izlude на Кабинетот. Teplinsky, Pumpi пеење на тема да се мијалник poeticise, Bidai документот CE toplina предизвикани од пукнатината-оф sozdava на toplina, но dosega Nissan Leaf (SV и powieki) сите Proizvodstvo за автомобили Да одат uswat на ovaa техника. На 50 степени vremeto 60 километар patova, recise 15% od energiat сите бескорисно otide во toplinska на Iskri на Кабинетот, dodeca на moot Туп Kon куќа koga Bechet 80 степен по себе е 8% od energiat koristi за себе Да se izlazi на Кабинетот.
Ви благодариме за podobro Hubei ramnath vs benzinski модел и redovi Gumi, 185/55 195/55 пред zagnit Работи, wasioto, искра CE sprawowa со iznenadjujuce добро. Многу CE pretpostavka Deka јајцето e ednostavno бенд-помош merc парада terzinato на promen во автомобил, но cite izvori ukazyvaet на искра EV Uste советот на Европа расадник рими во pregnit Работи. Јајцето. Gumi избор e Верона napraveno за recove причина во та владата на smislom Bidai искра otchakovo 500e во забава-за-agol метрички. Dopolnitelno Tiina ima isto Taka ти podobry waseet во Мали hatchback кои, iako usta promenliva на freeway. многу од Мали решетки, Toa многу Meca во EV urejenost. Upravovat e wapenen но tochni, chesta на poplaca со ЕМУ.
140 Koski Seeley и 400lb0ft на presort prenosova на prek ќе pregnate trkula, искра e Верона 2014 vragen момент upravuje crolot. E Toa изгуби? Не e во moat книга. Како Nadav ефект забавуваа и mohebi наркотик и Едем predizvici за контрола на liquidatsia planinski Батиста. Natprevar ти ogranicava nivnite vragen момент Острови и дека имено vragen момент upravuje но во Toa Taka во претпријатието на советот на Европа, имено за забава-фактор, колку и перформанси, ниту во navistina bocaiuva во Iskri 7. 08 vtorata espartana 60, особено popso od concurentiale.
Koga Toa e време и дека барањето искра doaa на кратко. Се врати и hasnat voopsto не preet, negovoto чувство. На supercite на wasioto e panisko od Prescot и preminot pomeo regenerativity и triea на sapere e Верона nacionalnite, со escluso на sagarnath Generatie Хонда Granski Хибрид. Koga sistemet e во celest во Sudhir sapire на vladeta (ако batteriet e celosno и во se slucuva Дејл изнемоштените) на supercite CE dobie наркотик и powee neasy кои Baraat powee Putney od koga se sistemot regenerare и дека dobie, istiot ефект.

Цена
Во $26,685, namaku skap EV на pazarot, со escluso на Мицубиши i-MiEV. За $27,010 за 2LT уреденост на девизниот qrpa место за leatherette и кожа dodawa savidan volant. Toa e за Дремење и naevnet модел Odie во индустриската. UM не kazuwa DECA ВАШИНГТОН, brzo polnee порта e nezavisna $750 Optia и Toa не Mauger Да se Да retrofitted искра Preveza без Toa. На искра што undercuts Nissans Лист една recisi $2.000 и на Fiat od земја od powee $5,000. Dodeca како би модел и дека argumenter DECA Nissan Leaf е bovee практични, пукнатината-исклучување на искра, игра мајстори agresivni го цениме фитил vrednost на SECO chekor, osobeno ако купите. Во vremeto на nashite кредитна ГМ Bechet nudi $199 купување на договорот за искра со 1.000 $nadolo плус moobicent различни такси.
На Iskri glavnata продажба изговор за mnogumina e kako patnicki автомобил. Kouga пеење на тема да се фактор во Seto во искра e naunton почнувајќи одново и дека се вози во Californias carpool Lenti (знам, дури и vsushnost carpooling. ) И покер CE Да не мијалник pomalku privlaci od Фиат 500e, pomalku практична од Nissan Leaf, а pomalku luxusni od Фокус EV, Id Верона ГИ soberish на искра.

ГМ предвидени еден wasioto, osiguruvawe и Едем резервоарот на Гус за ново pregledСпецификации, колку testerone0-30: 2. 72 Секунди
0-60: 7. 08 Секунди 1/4 Миле: 15. 78 Секунди @ 86 MPHПроширен метал на zabelia Economia: 4. 3 миле/kWhNivo звукот на 50 MPH: 70dB


Original text