Ford објавени од страна на руската опрема на новиот Kuga

На рускиот пазар на ажурирани crossover ќе се нуди во четири трим нивоа. Мотори 3, 1.6 бензин со капацитет од 150 и 180л. В. и 140-коњски сили две-литарски дизел. Пренос - шест-брзински, прирачник е достапна само во тандем со бензински 150-силен мотор.
Основни Тренд вклучува 17-инчен челични тркала, предни светла за магла, седишта, загревани и да се сврти сигнал, аудио систем со воланот, патен компјутер, клима уред, спортски предни седишта (возачот – висина прилагодливи), моторот копчето start, предводена внатрешни светла, осветлување на нозете, предни и задни Прозорци, интелигентен систем за безбедност, седум воздушни перници и компактен резервни гуми.
Ford опубликовал российские комплектации новой Kuga-u81wajqasp-jpeg
На следната опрема Тренд Плус збогатен алуминиумски тркала, алармен систем со сензори периметар и јачина, загрева шофершајбната и предните седишта, се прилагодува lumbar поддршка на возачот, затемнети задни Прозорци и сребро покривот шини.
Целосно натоварен Титаниум ќе добиете Keyless пристап систем, сензори за дожд и светло, подобрено аудио систем, контрола на крстарење, 230V приклучок, лизгачки потпирач, тапацир ткаенина+кожа и skladyvayetsya на задното седиште.
Врвот на опсег Титаниум Плус во прилог ќе добиете 18-инчни тркала, би-ксенон фарови, премиум аудио, кожна внатрешност, 7 варијанти на осветлување, автоматско отворање на багажникот, активна помош при Паркирање и панорамски покрив.