Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 4 од 4
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,125

  Акура TL (Хонда Инспирира / Сабја) (1995-1998) - поправка прирачник автомобил  Поправка прирачник автомобил Акура TL на Американскиот пазар, објавен во телото модел: UA1, UA2, UA3 од 1995 до 1998 година.
  Овие автомобили се целосно аналогно на автомобил — Хонда Inspire и Хонда Сабјакој е произведен за Јапонскиот автомобилски пазар во органи — UA1-UA3 и вклучуваат моторот G25A и C32A. Исто така, постои поправка прирачник на автомобилот Акура TL UA1-UA3.
  Исто така, овој прирачник е погодна за поправка на автомобилот мотор, пренесување, суспендирање и други работи сите автомобили Хонда оваа серија е опремен со 5-цилиндричен мотори со внатрешно согорување G20A и G25A. Овој водич е релевантен за автомобили: - Енергија, Ги Инспирира, Rafaga, Ascot, Сабја.


  Книгата порака: 1995
  Формат на управување: PDF
  Јазик: Англиски


  Преземете поправка Прирачник Акура TL на AutoRepManS: 2. #2
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  линковите за да ги видиш поправка прирачник Акура TL (како и Хонда ги Инспирира и Хонда Сабја) се ажурираат во првата порака на оваа тема

 3. #3
  megane1772 is offline Почетник megane1772 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  28.02.2016
  Модел
  leon
  Мислења
  2
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  donde los están enlaces?

  gracias.
  Original text

 4. #4
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  megane1772, ответил личным сообщением

 

 

Similar Threads

 1. Replies: 3
  Последен Пост: 30.04.2019, 11:35
 2. Replies: 0
  Последен Пост: 31.05.2010, 13:03
 3. Replies: 0
  Последен Пост: 31.05.2010, 12:58
 4. Replies: 0
  Последен Пост: 31.05.2010, 10:28
 5. Replies: 0
  Последен Пост: 21.05.2010, 09:43

Ознаки за оваа Тема

Back to top