Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати 1-2 од 2
 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,125

  Акура Vigo (CB5, CC2, CC3) - поправка прирачник автомобил  Водич за возила наменети за Американскиот пазар - Акура Енергија в моторни G25A.
  Овој автомобил е целосно аналогниот на правото RHD Хонда Енергија / Хонда Инспирира тело CB5, CC2, CC3.
  Оваа книга е наменета за поправка на сите автомобил серија Хонда со 5-цилиндричен G20A и G25A мотори.
  Вигор / Инспирира / Rafaga / Ascot / Сабја - моторни и сите опрема што е под хаубата, менувачот, шасијата, суспензијата и многу други работи во повеќето случаи идентични.
  Тоа е само за верзии со моторот G2xA. Инспирира, Сабја и Asco со други машини изградени врз други основи и овој водич, најверојатно нема да работи.
  И не заборавајте дека Акура управувачот е на левата страна!Ова значи дека телото на шпоретот е исто така обработени се ротира.


  Јазик: Англиски
  Формат: PDF
  Големина: 37.63 Mb


  Преземете поправка Прирачник автомобил Акура Vigo на AutoRepManS: 2. #2
  autocaner is offline Почетник autocaner на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  12.10.2018
  Модел
  -
  Мислења
  3
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Paylaşım için Teşekkürler, emeğinize sağlık.
  Original text

 

 

Слични Теми

 1. Одговори: 0
  Последен Пост: 23.11.2012, 16:27
 2. Одговори: 0
  Последен Пост: 11.06.2010, 10:53
 3. Одговори: 0
  Последен Пост: 31.05.2010, 13:10
 4. Одговори: 0
  Последен Пост: 31.05.2010, 12:49
 5. Одговори: 0
  Последен Пост: 21.08.2008, 13:46

Ознаки за оваа Тема

Back to top