Race # 721: Červen 13, 2004. Grand Prix Kanady. Montreal
Pól Ralf Schumacher (Williams FW26) - 1. 12,275 (217,220 km/h)
Nejlepší kolo Rubens Barrichello (Ferrari F2004) - 1. 13,622 (213,246 km/h)
Vítěz Michael Schumacher (Ferrari F2004) - 1:28. 24,803 (207,165 km/h)

Po prvních sedmi fázích sezóny 2004, v němž Michael Schumacher začala od pólu pětkrát a vyhráli šest vítězství, Grand Prix Kanady, zdálo se, mohl udělat překvapení. Vůdce Ferrari není nejlepší kvalifikaci získal pouze koná šesté pozice na startovním roštu.

V sobotu němec bědovat nad to, že pneumatiky Bridgestone není chtějí pracovat na монреальском asfaltu, že ho čeká těžký závod, a dokonce i na stupně vítězů bude dobrým výsledkem. Podobné písně druhým hlasem zpíval vedle a Rubens Barrichello.
Start závodu tam byl téměř žádné překvapení. Jen Jarno Trulli, Renault, ukázala v kvalifikaci třetí, náhle prudce, málem šel do vedení, ale pak se up a zaparkoval auto na kraji silnice: sbalené suspenze. Schumacher a Barrichello na předzahrádky předjet nikdo a brazilský, naopak se minul McLaren Kimi Räikkönen.

Vůdci skupiny zůstal velmi přísná: i po deseti kolech vítěz Ralf Schumacher Williams rozvoj před prvních šest zamykavšego Barrichello s jen sedm sekund. Brzy řidiči začali jeden po druhém do zastávek v boxech. To je vše a zapadly na místo. Zatímco zbytek délky řádku prvního navštívit tři krabice, Ferrari měl v plánu jen dvě návštěvy v polích.

Proto kvalifikace Scarlet vozy nebyly tak rychle: v jejich nádržích, jen měli více paliva. Jediný, kdo mohl tak konkurovat Schumacher, Fernando Alonso. Mladý pilot Renault také nevyžaduje třetí zastávce v boxech, a poté, co držel třetí Španěl.

Však během prvního boxech objevily dlouhé tažné zařízení (musel nahradit benzín auto), a o něco později Fernando je na straně displeje po selhání hnací hřídel. Pro Renault Mimochodem, to byl první dvojí DNF sezóny.

Канада'04: Тимо Глок-nzdjbt7t4s-jpg

Mezitím Michael Schumacher vedl v závodě v předvečer poslední návštěva do krabice. Ralph ztratil svého bratra za asi pět sekund a jediná věc, která by mohla počítat, že by druhá. Pilot byl štěstí Williams: Rubens Barrichello, který má těsně následovány kolegu pro Scuderia, zabarahlili brzdy, a několik malých chyb vedly ke značné ztrátě času.

Poté, co poslední tankování dvě Schumacher se nadále vést závod, Barrichello byl třetí, před BAR je Jenson button. Začala druhá, ale nakonec mohl pouze konce čtvrtého. Ano a v prvních třech permutací byli pryč až do konce.
Zajímavé. . .
Technické prohlídky provedené po závodě se překreslí závěrečného protokolu. Zvýšit průměr brzdových vzduchových potrubí pro tým Williams a Toyota byli vyloučeni ze závodu. Protože všichni skončili v první desítce, přeskupit se zdá být významné. Pouze s vítězstvím Michael Schumacher se nic nestalo. Ale Barrichello vyšplhal na druhé místo, zatímco třetí Jenson button.

Timo Glock

Vyhrál diskvalifikaci a ostatní piloti, kteří se podařilo dosáhnout cílové čáře. Jeden z nich v Montrealu byl mladý německý Timo Glock, který vedl první debutant v životě závodu za volantem Jordánsko. On dokončil 11-m, ale skončil sedmý, začínající kariéru ve formuli 1 bodů získaných.

Na rozdíl od mnoha jiných jezdců Grand prix, němec není грезил v nižších ročnících o tom, že bude автоспортом. Své první karty koupil pouze do 13 let - jak později připustil sám Timo, provedeno bylo to výhradně v zájmu zlomyslnost a na peníze, které rodiče vybrali mu na organizaci školního festivalu.

Ale vtipy vtipy a výsledky Глока na trati se ukázaly být takové, aby mu poradil dělat go-kart vážně, protože k této činnosti u chlapce byl zřetelný talent. Ten tak učinil - a to na celý život spojil se se světem rychlosti.

Odstartuje vystoupení na profesionální úrovni v 15 letech, Timo již v 18. získal svůj první mistrovský titul v формульных nebo události. Za ním následovala další, pak řada vítězství v Ф3 - a to již v roce 2004 němec předvádí v kombinéze třetího pilota Jordan. Smlouva dokonce nabízel účast na tréninku v pátek, v dobro, v té době дозволялось vystavit pro tento třetí stroj.

Mladý pilot postupně набирался zkušenosti, a když se v předvečer Grand prix Kanady manažer Giorgio Pantano разругался s otcem pilota, po kterém Eddie Jordan kategoricky odmítl rostlin ital v kabině je bez další platby - vyberte si nemusel.

V Montrealu Timo jen jednu pozici prohrál v kvalifikaci svému společníkovi Nick Хайдфельду, a ve startovní столчее se podařilo dostat z 16-tého místa na desáté. Pak, pravda, několik soupeřů překonal žlutá Jordan, ale výsledek stále byl pozitivní.

To byl úžasný zážitek, ale pak musel připustit legitimního držitele kokpitu. Ještě jednou, to trvalo pouze Timo služby do konce sezóny, když peníze došly a konečně Pantano, ale tři Grand Prix finále skončilo stejným způsobem: 15 místo.

Po tomto kariéry závodníka sehnul: podařilo se dohodnout na prohlášení jednoho z šampión série příkazů. Co mám dělat, pokud F1 nebylo zajímavé možnosti řekl později závodník. Od zahraničních se stal nejlepším nováčkem roku, vylezl pódium v Montrealu již známé, ale nadále představení v Americe nebyl pilotní plány: ve formuli 1 začal postupně zapomenuté.

Naštěstí v té době pouze právě vytvořili sérii GP2, a Glock spěchal tam. Jeho první tým, BCN, nebyl ani na titul koban, ale když uprostřed přestěhoval do iSport 2006-Timo, šlo všechno hladce. Závodil ve vůdci skupiny se Lewis Hamilton a Nelson Piquet, někdy obojí předjíždění.

Piloti mají přesunout pod křídla krajanů BMW. A když v létě nehodu Robert Kubica, přesně Глока nazýván hlavním kandidátem na jeho místo. Nicméně, nakonec volba padla na mladého Sebastiana Феттеля. Glock však získal mistrovský titul v GP2, perfektně provedl testy a dostal pozvání převislé Toyota F1, přičemž smlouva byla podepsána hned na tři roky.

První kompletní sezona začala s nehodě v Melbourne, po kterém гонщику ještě dlouho, i přes dobrou rychlost, se nepodařilo získat body. Jen s příchodem léta přišly na pražec: nejprve Glock dojel čtvrtý v Kanadě, pak je chvilku v Maďarsku.

A v závěrečné Grand Prix Brazílie Timo kromě své vlastní vůle se stala středem pozornosti. Zůstat na skvrny v dešti, odešel do finále čtvrté, ale pár set metrů dál, minul, Lewis Hamilton, McLarenu, aby se stal mistrem světa. Říkají německé pak doporučil opustit Interlagos v kufru auta se vyhnout hněvu torsidy, byl Felipe Massa.

Další 7.března 2009 začalo s čtvrtým místem v Melbourne a pak byl třetí v Malajsii (pokud závod byl zastaven jen na kruhu, později za tropický déšť-by byl vítězem, "povzdechl si Glock) a má řadu dobrých závodů. Nicméně vztah s týmem začal zhoršovat. Pilot neměl rád příliš zbyrokratizované atmosféru vytvořili japonští manažeři.

Nepomohlo ani druhé místo v Singapuru: když se kvalifikace v Japonsku Timo (zasedání řídil s vysokým teplotám) a zranil si nohu, ihned odepsal na pobřeží, aby se vytvořil prostor pro Kamuj Kobajaši. Německé urazil a odstoupil, uvádějící, že vše nebude dále advokát ToyotaA brzy tým přestal existovat.

Před začátkem sezóny roku 2010 soutěž o dobrých místech v Formule 1 byla velmi vysoká. Nejlepší je se dohodnout s Glock má mladý tým Panny. A tady, musíme myslet trochu jinak, Timo se podíval na staré Toyota. Teď to bylo jen nekonečně pomalu červené a černé auto palivovou nádrž, která byla tak malá, že ji nechal bez šancí dosáhnout cílové čáře.

Němec se snažil změnit situaci k lepšímu, просиживал hodinky porady s inženýry, shromažďoval údaje. . . 2011-ročník 2012-tého letech to není dojel jen pětkrát! Ale stará pravda o tom, že v Ф1 bez peněz žádný výsledek, opět prokázal svou nevinu. Je těžké si představit, jaké proměny se stalo od medaile Grand prix, pokud od 12. místo v cíli to sotva пускался na place. . .

Když v roce 2010 Formule 1 přišel s třemi novými týmy, každý z nich se snažil posílit zkušené jezdce s vysokým úspěchem. Ale s každou novou sezónu, poklesl jejich počet. Pryč od HRT Liuzzi, Caterham opustil Trulli. Timo lpěl na poslední. Ale nakonec, po více než průhledné tipy od šéfů Marussia, také část cesty s týmem. A ve stejné době a s formulí 1.

On se vrátil do tábora BMW a nyní se připravuje утюжить trasy německé průkopnické DTM. A při tom jistě není čas se vrací k událostem roku 2007. A co když by pak na start v Indianapolis a opravdu vydal, a není to мальчишку Феттеля?. .